Zamknij

Funkcjonalna kuchnia — zobacz, jak możesz zaaranżować jej przestrzeń

00:00, 30.01.2023 art. sponsorowany

Aranżacja wnętrz wymarzonego domu powinna spełniać indywidualne oczekiwania użytkowników i odzwierciedlać ich ulubioną estetykę. Rozwiązaniem, które cieszy się popularnością wśród Inwestorów, jest otwarty układ strefy dziennej, w ramach którego kuchnia stanowi wygodną przestrzeń, oferującą optymalne warunki do przygotowywania posiłków. Aby kuchnia była funkcjonalna, jej projekt powinien uwzględniać preferencje Inwestora oraz zasady istotne przy aranżacji tego wnętrza. Zobacz, jak można urządzić nowoczesną kuchnię, podkreślając spójny charakter otwartej strefy dziennej.

Jak urządzić wygodną kuchnię?

Wygodna kuchnia to kuchnia urządzona ergonomicznie, w której zadbano o odpowiednią organizację poszczególnych funkcji. Kuchnia może mieć różny kształt i oferować różne możliwości aranżacyjne. Może między innymi stanowić przestrzeń w pełni otwartą na strefę dzienną, wizualnie wyodrębnioną za pomocą odpowiedniej zabudowy, bądź częściowo wymkniętą. We wnętrzach o mniejszym metrażu kuchnia może być połączona z jadalnią poprzez półwysep z barkiem śniadaniowym i blatem roboczym. Dla wygody użytkowania istotne znaczenie ma wysokość i głębokość szafek kuchennych, wysokość blatów roboczych i wielkość zlewu. Komfortowa do użytkowania kuchnia powinna także być dobrze doświetlona i podzielona na strefy: gotowania, zmywania, przechowywania i przygotowywania posiłków. Lodówka, kuchenka oraz zlew powinny być w bliskiej od siebie odległości. Nie bez znaczenia jest także rozmieszczenie szafek do przechowywania oraz dodatkowych elementów podnoszących funkcjonalność przestrzeni, w tym różnego rodzaju organizerów, czy szuflad. Kuchnia jest sercem domu i odpowiednio zaaranżowana zagwarantuje komfortowe warunki do pracy, będzie stanowić także miłe miejsce do wspólnego spędzania czasu i picia porannej kawy.

Funkcjonalna kuchnia – zobacz projekty domów ARCHON+

Biuro Projektów ARCHON+ oferuje Inwestorom gotowe projekty domów, współtworzące obszerną kolekcję, liczącą ponad 2500 interesujących propozycji. Wśród nich Inwestorzy znajdą projekty domów parterowych, piętrowych oraz z poddaszem, których programy funkcjonalne odpowiadają rozmaitym oczekiwaniom, w pełni wykorzystując przestrzeń użytkową. Kuchnie w projektach Pracowni oferują różnorodne, sprawdzone rozwiązania, dając możliwość zaaranżowania wygodnej i funkcjonalnej przestrzeni.

Zobacz wybrane projekty

Dom w wisteriach 8 (E) OZE” to nowoczesny budynek z poddaszem użytkowym oraz wentylacją mechaniczną i pompą ciepła w standardzie. Strefa dzienna składa się z salonu z bezpośrednim wyjściem na taras, jadalni zlokalizowanej w narożnej części przy wysokim oknie oraz funkcjonalnej kuchni. Kuchnia jest naturalnie doświetlona, z zabudową w kształcie litery L. Przy oknie znajduje się strefa do zmywania. Strefa do gotowania oraz lodówka sąsiadują z zaprojektowaną na środku wyspą kuchenną, która stanowi nie tylko dodatkowy blat roboczy, ale także miejsce do spożywania posiłków. Na parterze znajdują się dodatkowo spiżarnia, pokój, łazienka z kabiną prysznicową oraz kotłownia z możliwością aranżacji pralni. Na poddaszu zaprojektowane zostały dwie sypialnie dla dzieci oraz duża sypialnia rodziców z prywatną garderobą i wydzielonym miejscem na biurko czy toaletkę. Na osi schodów znajduje się łazienka.

Dom w szyszkowcach 8 (AE) OZE” to budynek z poddaszem w stylu nowoczesnej stodoły, który przyciąga uwagę swoją bryłą z dużymi przeszkleniami, wprowadzającymi do wnętrza mnóstwo światła, a także efektowną kompozycją elewacji. Salon z kominkiem oraz miejscem na wygodne sofy zachęca do rodzinnego relaksu. Jadalnia oddzielona jest od kuchni wielofunkcyjnym półwyspem. Posiada on miejsce do spożywania posiłków w formie barku śniadaniowego, ale także strefę do zmywania. Po jego przeciwnej stronie znajduje się zabudowa z miejscem do gotowania oraz lodówka. Kuchnia jest naturalnie doświetlona, a jej program uzupełnia spiżarnia. Na parterze zaprojektowano także gabinet z oknem frontowym oraz łazienkę, a na poddaszu cztery sypialnie i dwie garderoby Program funkcji uzupełnia kotłownia z możliwością organizacji pralni i bezpośrednim wyjściem na zewnątrz.

W projekcie parterowego „Domu w kruszczykach 4” od Pracowni ARCHON+, kuchnia daje możliwość zaaranżowania zabudowy w kształcie litery U. Jest to naturalnie doświetlona przestrzeń, przy oknie przewidziano wygodne miejsce na strefę zmywania. Przy sąsiedniej ścianie można zaaranżować strefę do gotowania, a obszerne blaty ułatwiają pracę. Przewidziano także miejsce na wysoką zabudowę i pojemne szafki do przechowywania. W strefie dziennej domu zaprojektowany został salon z bezpośrednim wyjściem na taras oraz wygodna jadalnia. Odpowiednio zlokalizowany kominek umila wypoczynek podczas jesiennych i zimowych wieczorów. Strefa nocna domu to trzy ustawne sypialnie oraz łazienka z wanną. Program funkcji domu uzupełnia toaleta, znajdująca się w pobliżu strefy dziennej domu.

W projekcie „Domu w zdrojówkach 10” przestrzeń kuchenna została częściowo wymknięta, a przez to wyraźniej wyodrębniona w ramach strefy dziennej. Jej dużą zaletą jest bezpośrednie wyjście na taras oraz przylegająca spiżarnia. W kuchni przewidziano możliwość zastosowania zabudowy z równoległym układem szafek. Duże okno znakomicie doświetla przestrzeń kuchni i podnosi komfort pracy. W strefie dziennej zaprojektowany został salon z miejscem na narożną sofę oraz jadalnia z bezpośrednim wyjściem do ogrodu. Na poddaszu znajdują cztery sypialnie, wśród nich pokój rodziców z balkonem. W projekcie „Domu w zdrojówkach 10” przewidziano dwie łazienki, po jednej na górze i na dole, kotłownię oraz pomieszczenie gospodarcze z funkcją pralni i suszarni. Dom posiada także jednostanowiskowy garaż.

Po więcej inspirujących projektów zapraszamy na www.archon.pl

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%