Zamknij

Oszczędzaj – ogranicz koszty związane z utratą ciepła w domu

00:00, 10.12.2022 artykuł sponsorowany

Według ekspertów przez drzwi i okna możesz tracić dużą część nagromadzonego we wnętrzu ciepła. Najgorsze parametry odnotowuje się w przypadku starego budownictwa, gdzie bardzo często występują przeszklenia o niskiej izolacyjności. Te same problemy mogą również pojawiać się w nowo budowanych domach, w których stosowane są przeszklenia o dużych gabarytach. To przez nie może uciekać nagromadzone ciepło, co wygeneruje wyższe opłaty za ogrzewanie w ciągu zimy. Z kolei latem tego typu rozwiązania powodują przegrzewanie się pomieszczeń. Chcąc utrzymać komfortową temperaturę wnętrza przez cały rok, przy jednoczesnym dbaniu o domowy budżet, warto zastosować odpowiednie osłony okienne, wewnętrzne i zewnętrzne. Te pierwsze, to najprostszy sposób na szybkie oszczędności w Twoim domu. 

Plisy typu „plaster miodu” – skuteczna termoizolacja dla okien

Spośród wewnętrznych przesłon najskuteczniejszą barierę termoizolacyjną stanowią żaluzje plisowane ANWIS, posiadające dwie warstwy tekstylne. Tworzące się przy ich specjalnym łączeniu kanaliki (przypominające w przekroju „plaster miodu”),zwiększają izolację termiczną okien. Największą poprawę efektywności energetycznej budynku uzyskasz wybierając modele posiadające dodatkowo aluminiową powłokę. Co ważne, plisy doskonale sprawdzą się we wnętrzu przez cały rok ich użytkowania. W ciągu zimy zredukują utratę ciepła przez okna, a latem skutecznie ochronią wnętrze przed jego nagrzewaniem się, zmniejszając potrzebę używania klimatyzacji. Według obliczeń, żaluzje plisowane z dwom warstwami materiału mogą zmniejszyć roczne zapotrzebowanie na ciepło użytkowe nawet do 7 procent*. 

*badania Instytutu Fizyki Budowlanej im. Frauenhofera: 

Do jakich okien możesz zastosować plisy termoizolacyjne?

Żaluzje plisowane o właściwościach termoizolacyjnych pasują do każdego rodzaju i kształtu okien, w tym do okien dachowych. Ich uniwersalność pozwala na zastosowanie osłony, zarówno w starym jak i nowym budownictwie. Ponadto, dostępność w ofercie ANWIS 156 tkanin o strukturze „plastra miodu” daje duże możliwości aranżacyjne. Do wyboru dostajesz również wiele opcji montażu (w tym bezinwazyjny) oraz sterowania, co pozwala na dopasowanie plis do Twoich indywidualnych potrzeb.

Smart = Eko

W celu oszczędnego zarządzania plisami wybrane modele możesz połączyć z czujniki pogodowymi, dzięki którym osłona samodzielnie zmieni swoją pozycję na oknie - zależnie od pory dnia lub temperatury. Żaluzje możesz również zintegrować z inteligentnym domem i łatwo sterować nimi za pomocą aplikacji na telefonie. Gotowe scenariusze ułatwią ten proces i pozwolą zarządzać wszystkimi urządzeniami połączonymi z domową siecią.

Wniosek: Plisy o strukturze plastra miodu zmniejszają potrzebę ogrzewania pomieszczeń w ciągu zimy oraz ich chłodzenia latem. Spośród osłon wewnętrznych wykazują najlepsze parametry termoizolacyjne, a ponadto dają możliwość przesłonięcia każdego rodzaju okien oraz ciekawego zaaranżowania wnętrz w różnym stylu.

Przekonaj się, jak łatwe może być oszczędzanie z plisami termoizolacyjnymi ANWIS!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%