Zamknij

Zajęcia i zabawy z dziećmi w domu na chłodne popołudnia

09:23, 17.01.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:25, 17.01.2023
Skomentuj

Dzieci cieszą się z bliskiej obecności rodziców czy opiekunów, bo zawsze traktują ich jako najlepszych kompanów do zabawy. Dla dorosłych zabawa z dziećmi to dobra okazja na odłożenie na bok codziennych trosk i zmartwień i całkowite odstresowanie się.

Wspólne czytanie książek w chłodne popołudnia

Czytanie książek – w przypadku dzieci bajek i książeczek przeznaczonych dla nich – to jeden z dobrych sposobów na spędzanie czasu razem i naprawdę pożytecznie. Przeczytana książeczka może być dobrym początkiem interesującej rozmowy. Szeroki wybór pięknie ilustrowanych książek dla dzieci na rynku sprawia, że także dorośli z przyjemnością przeglądają kolejne strony i wracają wspomnieniami do lat swojego dzieciństwa. 

Książka dla dziecka w każdym wieku to zawsze dobry i niezapomniany upominek. Można mieć na półce wiele różnych książeczek i do wielu z nich wracać z przyjemnością w chłodne popołudnia czy wieczory. Wartościowe książeczki często przekazywane są młodszemu rodzeństwu lub kuzynostwu i bywa, że kolejne pokolenia wychowują się na tych samych historiach, które ich kształtują.  

Ulubiona zabawa klockami

Jednym z ulubionych zajęć nie tylko najmłodszych dzieci są zabawy różnego rodzaju klockami. To połączenie kreatywności i pomysłowości z rozwijaniem zdolności manualnych, ale także po prostu bardzo dobra zabawa. 

W sklepach stacjonarnych i internetowych znaleźć można ogromny wybór klocków dla dzieci. Począwszy od klocków drewnianych – niegdyś bardzo popularnych – których różne wielkości i kształty pozwalają na wybudowanie mostu, wysokiej wieży, a nawet całkiem dużego zamku. Poprzez różnego rodzaju klocki konstrukcyjne wykonane z tworzywa sztucznego – a więc także bardzo kolorowe – które za pomocą prostych lub nieco bardziej skomplikowanych systemów można łączyć ze sobą. Aż po kultowe klocki różnych znanych producentów.

Zajęcia kreatywne dla każdego

W czasie wolnym od zajęć obowiązkowych, którego nie da się spędzić na zewnątrz, warto sięgnąć do pokładów kreatywności, które ma w sobie każdy. Zajęcia kreatywne nie tylko zajmuję czas i głowę. Sprzyjają także rozwojowi i nabywaniu zupełnie nowych umiejętności. 

Dla większości dzieci ulubionym i jednocześnie bardzo angażującym zajęciem jest rysowanie lub kolorowanie obrazków. Duże pudełka kolorowych kredek warto zawsze mieć gdzieś pod ręką. Do rysowania można użyć bloków rysunkowych, ale także każdego kawałka niepotrzebnej kartki. Rysowanie pozwala najmłodszym rozwijać ich zdolności manualne. Podczas rysowania można pozwolić sobie na całkowitą swobodę wyobraźni i kreować światy, jakie tylko się chce.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%