Zamknij

Beta-alanina to najlepsza przedtreningówka?

20:31, 17.09.2022 . Aktualizacja: 20:31, 17.09.2022
Skomentuj

Osoby aktywne fizycznie jeśli chcą utrzymywać dobrą formę, a także bardzo ważną regularność treningu, czasem muszą się dość mocno natrudzić. Czasami ciężko pogodzić codzienny trening z planem dnia, obowiązkami, pracą itp. Nawet jeśli znajdzie się czas na przeprowadzenie chociaż godzinnego treningu, to przez zmęczenie i znużenie może być po prostu niemożliwy do przeprowadzenia. Odpowiedzią na tego typu zjawisko są właśnie przedtreningówki, chociaż warto zaznaczyć, że to nie jest ich jedyne zastosowanie. Przyjęte odpowiednio wcześnie przed wykonywaniem ćwiczeń, nie tylko pobudzą organizm do działania, ale także odpowiednio go odżywiają i zadbają o to, aby po treningu po prostu dobrze się czuć. Jedną z tego typu odżywek jest beta-alanina i warto przyjrzeć się jej dokładnie.

Czym jest beta-alanina - charakterystyka

Beta-alanina jest tzw. białkowym aminokwasem, ponieważ bierze udział w ich budowie. Coraz częściej można o niej usłyszeć, ponieważ zyskuje na popularności, szczególnie wśród osób aktywnych fizycznie. Beta-alanina zwiększa wytrzymałość, a także wydolność organizmu, dzięki czemu wpływa na efektywne budowanie masy mięśniowej. Pod tym kątem, kluczowy jest także fakt, że dzięki beta-alaninie zwiększa się poziom karnozyny w mięśniach.

Karnozyna najprościej mówiąc, odpowiada za ochronę mięśni przed zmianami pH, która wynika z tworzenia się kwasu mlekowego w tkance mięśniowej w wyniku przeprowadzania ćwiczeń. Dzięki temu organizm jest w stanie nie tylko przeprowadzić dłuższy trening, ale także wykonywać intensywniejsze ćwiczenia itp. Co więcej, beta-alanina daje efekt tzw. pompy mięśniowej i uczucie pełności mięśni. To wszystko powoduje, że treningi z beta-alaniną są przede wszystkim bardziej wydajne.

Warto zatem zaopatrzyć się w odpowiedni suplement diety z beta-alaniną, który pozwoli na przeprowadzanie efektywniejszych treningów. Przykładem takiej odżywki, jest bez wątpienia ALLNUTRITION BETA ALANINE, która jest dostępna w sklepie SFD (https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Beta_Alanine-opis33648.html). Jest to odżywka składająca się tylko z beta-alaniny, która zapewni odpowiednie nastawienie do treningów i wspomoże organizm nie tylko w jego trakcie, ale także podczas regeneracji powysiłkowej.

Na jakie jeszcze przedtreningówki warto zwrócić uwagę?

Oczywiście beta-alanina to nie jedyna przedtreningówka, którą warto wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego preparatu dla siebie. Jednak warto zaznaczyć, że jest ona jedną z najchętniej stosowanych. Co jeszcze można przyjmować w skutecznej formie w ramach suplementacji przedtreningowej?

 

  • Citrulline - jest odpowiedzialna za poprawę przemiany materii organizmu, a także hamuje rozpad tkanki mięśniowej. Redukuje zmęczenie zarówno psychiczne jak i fizyczne i odpowiada za prawidłowe dotlenienie mięśni na potrzeby treningu. Także działa pobudzająco i pozwala zwiększyć efektywność treningu.

 

  • AAKG - poza właściwościami przedtreningowymi w postaci odżywienia mięśni, zwiększeniem wytrzymałości oraz uczucia pompy mięśniowej, jest także wartościowa z punktu widzenia układu odpornościowego. Jest zalecana przy ciężkich oraz częstych infekcjach wirusowych.

 

  • L-arginina - wpływa na prawidłowe ciśnienie krwi. Ponadto, zwiększa ukrwienie i odżywienie mięśni na potrzeby treningów i skutecznie maksymalizuje efekty ciężkich treningów.


Wszelkiego rodzaju przedtreningówki dostępne są w ofercie sklepu SFD (https://sklep.sfd.pl/Przedtreningowki-k154.html). Firma posiada pełną i bogatą ofertę m.in. w tym zakresie, posiadając różne formy odżywek tego typu, a także różne ich warianty smakowe itp. Chcąc znaleźć najlepszą formę przedtreningówki dla siebie - warto pamiętać o tej ofercie i się jej dokładniej przyjrzeć.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%