Zamknij

Targi książki online - spotkanie z ulubionymi twórcami w Twoim domu

08:44, 12.09.2022 . Aktualizacja: 08:44, 12.09.2022
Skomentuj

Targi książki to wydarzenie, które w wielu miejscach Polski przyciąga uwagę sporej rzeszy czytelników. Tego typu wydarzenia odbywają się jednak z określoną częstotliwością, najczęściej w największych miastach kraju. Nie dla wszystkich czytelników udział w takich targach jest możliwy i łatwy do zorganizowania. A gdyby tak tradycyjne targi książki przenieść do sieci?

Targi książki w Warszawie — czy to musi być stolica?

Międzynarodowe targi książki to prawdziwe wydarzenie dla osób zawodowo związanych z branżą wydawniczą, a także dla tych, którzy po prostu lubią czytać. Festiwal literatury, jakim są każde właściwie targi książki, niezależnie od tego, czy organizuje je miejska biblioteka publiczna, czy też międzynarodowy zespół, to ważne wydarzenie dla czytelników, pisarzy, wszystkich związanych z szeroko pojętą literaturą, niekoniecznie jedynie piękną i klasyczną. To przede wszystkim okazja do tego, aby  porozmawiać, podyskutować, wymienić się opiniami o literaturze. 

Festiwal książki najczęściej organizuje się w dużych miastach, co niestety nie zawsze jest ułatwieniem dla sporej części potencjalnych odwiedzających. Literaturę czyta się nie tylko w miejskich aglomeracjach, a dotarcie na takie wydarzenie z mniejszej miejscowości może stanowić czasem niemały problem. Nawet jeśli lista wystawców zachwyca, wydarzenia towarzyszące zachęcają do udziału, to nie zawsze jest on możliwy. Czy to oznacza, że kultura jest jednak mniej dostępna, niż się wydaje?

A gdyby tak krakowskie, warszawskie, wrocławskie targi przenieść do sieci?

Targi książki mogą mieć także inną formę, internetową, która daje jeszcze więcej możliwości spotkania między dwoma stronami — twórców i odbiorców. Targi książki online to:

  • wyjątkowa okazja do zaprezentowania premier wydawniczych, 
  • szereg ciekawych paneli dyskusyjnych, 
  • inspirujące spotkania z autorami, 
  • niecodzienne promocje, atrakcyjne rabaty dla uczestników wydarzenia, 
  • konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, 
  • zaskakujące pakiety książek dla miłośników literatury,
  • dostęp z każdego miejsca Polski i świata, bez konieczności podejmowania długiej wyprawy i stania w kolejkach do autorów.

W takich domowych targach książki możesz wziąć udział z poziomu swojej kanapy. Wydaje się to całkiem kuszącym pomysłem. Podczas spotkania z autorem możesz mieć poczucie prawdziwej intymności, nic cię nie rozprasza, nie musisz martwić się tym, czy zdążysz na powrotny pociąg. Nic więc dziwnego, że całkiem spora część wydawców coraz chętniej podejmuje decyzję o udziale w tego typu eventach. To szansa na jeszcze lepsze dotarcie do zainteresowanych konkretną literaturą osób. Miłośnicy pozycji reporterskiej "Columbine. Strzały w amerykańskim liceum" podczas takiego spotkania mają szansę wymienić się lekturowymi doświadczeniami, ale i kupić egzemplarz tej i podobnych pozycji w atrakcyjnych cenach. 

Nowe spotkanie z książką w XXI wieku

Jesteśmy w drugim trzecim dziesięcioleciu dwudziestego pierwszego wieku. Oczywiście spotkania twarzą w twarz nadal są dla nas bardzo cenne, natomiast wszyscy zdajemy sobie także sprawę, jak bardzo ograniczony jest nasz czas, który wypełnia coraz większa liczba obowiązków. Na przyjemności takie, jak spotkanie z literaturą zostaje nam go naprawdę niewiele. Często nawet mieszkańcy miast, w których odbywają się targi książki, mimo ogromnych chęci, nie są w stanie na nie dotrzeć. Tym bardziej więc warto docenić tę nową formę targów książki online. Do tego nie bez znaczenia jest również ekologiczny aspekt tego typu spotkania. Mniej zużytego na bilety, ulotki, kartony do przewożenia papieru. Mniej zużytego prądu, wody oraz innych mediów. Dzisiaj warto także pomyśleć i o tym.

  

 

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%