Zamknij

Czy domy modułowe się opłacają? Sprawdź zalety domów modułowych

10:06, 06.05.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:06, 06.05.2022

Domy modułowe wyglądają nowocześnie, można je bardzo szybko zbudować i mogą być rozwiązaniem całorocznym. W Polsce domy modułowe dopiero zyskują popularność, ale coraz więcej osób jest zainteresowanych takim rozwiązaniem. Jednak czy inwestycja w taki obiekt jest opłacalna? Podpowiadamy.

Dom modułowy – co to jest?

Domy modułowe powstają z gotowych modułów, które są produkowane w fabryce. Większość elementów powstaje przy użyciu nowoczesnych technologii bez konieczności prac na terenie budowy. Gotowe komponenty są składane na działce w zaledwie kilka dni. Właściciel domu modułowego może się do niego wprowadzić praktycznie od razu, ponieważ obiekt jest wykończony pod klucz. Budowę domu modułowego można porównać do składania klocków. Gdy gotowe elementy konstrukcji zostaną przetransportowane na działkę, fachowcy mogą zająć się ich montażem. Budowa konstrukcji z gotowych modułów jest szybka i bezproblemowa.

Domy modułowe wyglądają nowocześnie i właśnie takie są. Osoba, która chce zainwestować w taki obiekt, może wybierać z gotowych projektów lub wraz z architektem zaprojektować niepowtarzalny budynek. Domy modułowe mogą być rozwiązaniem sezonowym lub też całorocznym. Domy modułowe w wersji letniskowej mają zazwyczaj powierzchnię 35m2. Taki obiekt można zbudować bez pozwolenia na budowę. W skład budynku wchodzi łazienka, kuchnia i dwa pokoje. Domy modułowe mogą jednak stanowić także rozwiązanie całoroczne. Na rynku nie brakuje producentów takich jak https://loftowedomy.pl/, którzy oferują budowę domów modułowych do celów mieszkalnych.

Prace nad budową domu modułowego

Dom modułowy może powstać o każdej porze roku niezależnie od panującej za oknem pogody. Większość prac odbywa się w fabryce dlatego niekorzystne warunki atmosferyczne takie jak deszcz, wiatr i śnieg nie mają najmniejszego znaczenia podczas realizacji inwestycji. Fragmenty konstrukcji są składane na działce należącej do inwestora. Ryzyko powstania błędów konstrukcyjnych w przypadku domów modułowych jest bardzo niskie. Wszystkie elementy są bowiem planowane wcześniej z dbałością o najmniejszy detal. Materiały używane przy produkcji elementów domu modułowego wyróżniają się wysoką jakością. Gotowy obiekt może posłużyć właścicielowi przez bardzo długi czas i nie jest to rozwiązanie tymczasowe.

Opłacalność domów modułowych

Domy modułowe są opłacalne, biorąc pod uwagę wszystkie wydatki związane z inwestycją. Domy modułowe bardzo często są znacznie tańsze niż tradycyjne, murowane nieruchomości. Na budowę trzeba też poświęcić o wiele mniej czasu. Dom modułowy może stanowić dobrą inwestycję na przyszłość. Utrzymanie domu modułowego nie jest drogie, jeśli zdecydujesz się na obiekt energooszczędny. Istnieje mnóstwo rozwiązań, które sprawią, że w Twoim portfelu zostanie więcej pieniędzy. Małe domy modułowe mogą być dobrą alternatywą dla osób, które chcą mieć dom, ale nie chcą brać na niego gigantycznego kredytu. Nowoczesny, niewielki dom modułowy można kupić w atrakcyjnej cenie. Jeśli masz już działkę, to zaoszczędzisz kolejne pieniądze. Można więc śmiało stwierdzić, że jest to opłacalne rozwiązanie.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%