Zamknij

Botox – zastosowania, leczenie, profilaktyka

10:30, 04.01.2022 . Aktualizacja: 10:59, 04.01.2022
Skomentuj

Proces starzenia jest ogromnym problemem wśród osób dbających o wygląd i chcących zachować piękno na długie lata. Medycyna estetyczna oferuje w ostatnim czasie szeroką gamę usług zapobiegających starzeniu się organizmu. Nadal jednak, panuje wszechobecne przekonanie, że zabiegi przeciwzmarszczkowe, w tym Botox® są przeznaczone do redukcji jedynie mocno widocznych zmarszczek, tylko w  koniecznych przypadkach ich usunięcia. Otóż nie jest to prawda!

To, że iniekcje Botox® wygładzają skórne zniekształcenia pojawiające się na przestrzeni lat jest faktem. Wszystko odbywa się bez operacji i znieczulenia. Należy jednak zaznaczyć, że toksyna botulinowa może być stosowany u młodych mężczyzn i kobiet nie posiadających żadnych zmarszczek. W tych przypadkach zabieg działa profilaktycznie i znacznie wykracza poza ramy wygładzania i odświeżania skóry.

Botox® - Leczenie profilaktyczne dla młodych

Rozluźniając mięśnie twarzy działa ożywiająco na naszą cerę, jednocześnie nadając jej młodzieńczego blasku. Takie działania zmniejszają kurczliwość mięśni, co skutkuje dłuższą odpornością na tworzenie się zmarszczek.

Botox Laguna Estetica Gdańsk

Przewlekłe migreny

Ostatnie badania potwierdziły, że po zastrzykach Botoxu, osoby cierpiące na częste migreny przechodzą je rzadziej i mniej intensywnie

Leczenie polecane jest dla osób cierpiących na chroniczne migreny – oznacza to, że odczuwają oni bóle głowy więcej niż 15 dni w ciągu miesiąca. Już jedna sesja zastrzyków Botoxu może dać pacjentom ulgę do 3 miesięcy. Wielu z nich jednak zgłosiło złagodzenie dolegliwości nawet do 5 miesięcy.

Toksyna botulinowa blokuje związki neuroprzekaźników przenoszących sygnały z mózgu, co skutkuje złagodzeniem bólów głowy i zmniejszeniem ich częstotliwości. Pierwsza wzmianka o leczeniu migreny iniekcjami Botox® miała miejsce w 2010 roku, uzyskując certyfikat FDA. Od tego wydarzenia metoda zyskuje na popularności bardzo dynamicznie.

Dystonia – leczenie skurczy mięśni

Niekontrolowane skurcze mięśni działają na nasz organizm wyniszczająco, są nieprzyjemne i czasami bardzo bolesne. Lekarze nazwali tą dolegliwość dystonią. Na całym świecie cierpią na nią miliony osób.

Skurcze występują w wielu grupach mięśni, jednak tylko w jednej części ciała jednocześnie. Botox umieszczany jest wprost do mięśnia spastycznego, dlatego świetnie działa w objawach łatwych do zlokalizowania u pacjenta.

Najtrudniejsza w leczeniu dystonii jest identyfikacja głębszych skurczy mięśni, które często nie są wykrywalne za pomocą dotyku. W takich przypadkach konieczna jest umiejętność posługiwania się narzędziami i sprzętami diagnostycznymi. Botox uchodzi za genialny i skuteczny lek na przewlekłe skurcze mięśni już od ponad dwóch dekad.

Medycyna Estetyczna Laguna Estetica Gdynia

 Rozwiązanie problemu nadpotliwości

Problem nadmiernej potliwości stwarza ogromny dyskomfort w niektórych sytuacjach i wpływa na naszą pewność siebie. Bez względu na to, czy dotyczy on pach, stóp, dłoni czy też twarzy – jest to zmartwienie, które dotyka dużej liczby osób w społeczeństwie. 

Botox® stosowany w leczeniu nadmiernej potliwości, działa poprzez blokowanie sygnałów, jakie nerwy wysyłają do gruczołów potowych. W ten sposób gruczoły nie produkują nadwyżki potu, a my oszczędzamy setki ubrań które wcześniej niszczone były ogromnymi plamami potu.

Tak samo jak podczas innych iniekcji, działanie Botoxu w nadmiernej potliwości nie jest permanentne. Efekty trwają przez okres 3 do 6 miesięcy, co potwierdzają liczne, pozytywne opinie pacjentów.

Polecane : Medycyna estetyczna w Sopocie

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%