Zamknij

Tydzień w Sopocie: ostatnia szansa na skorzystanie z Miasteczka Noworocznego

14:12, 06.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Przed nami kolejny tydzień 2022 roku. W Sopocie będzie to ostatnia szansa na skorzystanie z atrakcji Miasteczka Noworocznego. W kurorcie odbędzie się także sporo wydarzeń przeznaczonych m.in. dla fanów teatru, pieszych wędrówek oraz najmłodszych.

[ZT]10649[/ZT]

Sopockie Miasteczko Noworoczne

Sopockie Miasteczko Noworoczne funkcjonuje na skwerze Kuracyjnym. Do 9 stycznia, w godzinach popołudniowo-wieczornych spacerowicze mogą zakupić tam pamiątkowy kubek do grzańca oraz skorzystać ze świątecznej gastronomii. Nie zabraknie muzyki oraz okazji do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia na tle świątecznie oświetlonej fontanny lub sopockiej świątecznej ramki. Maluchy mają do dyspozycji m.in. lodowisko i karuzelę

Codziennie pomiędzy 16:00 a 21:00 na scenie grają DJ Czarna i DJ MNOW.

 

Samodzielne Z Mapą do Lasu

Zawodnicy klubu orientacji sportowej UKS "Azymut 45" Gdynia zapraszają na na spotkania rekreacyjno-treningowe. Mają na celu umożliwienie aktywnego spędzenia czasu z jednoczesnym szkoleniem własnych umiejętności orientacji w terenie. A wszystko to na specjalnie przygotowanych mapach i za każdym razem innych, wcześniej nieznanych atrakcyjnych trasach. Na każdym spotkaniu są przygotowane do wyboru różne, w zależności od stopnia zaawansowania, trasy.

Spotkania organizowane są od 3.01 do 17.01. Wszelkich informacji uzyskać można pisząc na adres zgloszenia@azymut45gdynia.org.

 

Dziewczyna ze złotym mikrofonem - Vex Candy w Teatrze BOTO

Na koncert "Dziewczyna ze złotym mikrofonem" zespołu Vex Candy składają się autorskie wersje piosenek z serii filmów o przygodach Jamesa Bonda.

Cztery z nich ("Goldeneye", "Skyfall", "The World Is Not Enough", "Tomorrow Never Dies") można we fragmentach odsłuchać w załączonym pliku mp3 lub w całości na stronie: http://vexcandy.com/bond-pro-demo.

Ponadto w repertuarze znajdą się: "You Know My Name" Chrisa Cornella, "Live And Let Die" Paula McCartneya & Wings, "You Only Live Twice" Nancy Sinatry.

Gdzie: Teatr BOTO Sopot, Bohaterów Monte Cassino 54B
Kiedy: piątek 7 stycznia, 20:00
Bilety: 40 PLN

 

Tajemnicza Irma Vep

Pełna absurdalnego humoru i niespodziewanych zwrotów akcji komedia Charlesa Ludlama powstała w latach 80. i natychmiast stała się prawdziwym przebojem teatrów off-broadwayowskich. Nic dziwnego: to znakomicie napisana, dowcipna, ostra satyra żywiąca się teatralnymi i filmowymi gatunkami. Rozpisana na zaledwie dwóch aktorów, którzy w niedługim czasie wcielić się muszą w serię postaci, żongluje niezliczonymi motywami zaczerpniętymi z teatru, filmu i pop-kultury.

Występują wymiennie Łukasz Konopka i Marek Tynda oraz Piotr Łukawski i Maciej Konopiński.

Gdzie: Stara Apteka Sopot, Bohaterów Monte Cassino 30
Kiedy: piątek 7 stycznia, 07.01 - 18:00 08.01 - 17:00
Bilet: Cena normalna: 50 PLN, Cena ulgowa: 40 PLN

 

[ZT]11643[/ZT]

Bunbury. Komedia dla ludzi bez poczucia humoru

BUNBURY Oscara Wilde'a to jedna wielka detronizacja powagi, anarchiczna zabawa, w której obnażone zostaje nasze przywiązanie do etykietek, porządku i jasno wyznaczonych ról społecznych. W bezczelnie lekki sposób Oscar Wilde zadaje jedno z najpoważniejszych pytań, jakie możemy sobie zadać: kim jestem? I czy mogę być kimś innym, niż jestem? Możesz być kim zechcesz - zdaje się odpowiadać Wilde. Twoja tożsamość jest płynna, a twoje pochodzenie w żaden sposób jej nie determinuje. A przynajmniej niech tak będzie na czas trwania spektaklu.

Gdzie: Scena Kameralna, Bohaterów Monte Cassino 30
Kiedy: niedziela 9 stycznia, 19:00, czwartek 13 stycznia, 19:00

 

Dzień otwarty Miniteki

Biblioteka Sopocka zaprasza do odwiedzenia Miniteki w nowej odsłonie! 10 stycznia przez cały dzień (12:00 - 19:00) zachęca do zwiedzania i udziału w atrakcjach skierowanych do dzieci.

godz. 12:00, premierowy spektakl Teatrzyku Pacynka

Najnowsza sztuka, przygotowana specjalnie na otwarcie Miniteki. Bohaterem spektaklu będzie pewien niesforny kotek. Po teatrzyku w Minitece pojawią się szare kotki do pomalowania na piękne kolory.

godz. 15:00, warsztaty plastyczne: kocie poduszeczki, dla dzieci od lat 5

Jeśli lubicie kotki, to macie okazję zrobić małe, kocie poduszeczki. Będą one śliczną ozdobą waszych domowych półeczek.

godz. 17:00, Teatr Magicznych Baniek, dla całych rodzin

Spotkanie z Teatrem Magicznych Baniek to gwarancja familijnej zabawy! Aktor przenosi widzów w oniryczny świat teatru i magii. Kosmos bańkowy, w którym grawitacja nie istnieje, a ulotne struktury naprzemiennie pękając, to przenikając się ze sobą, tworzą sekwencję niezapomnianych wrażeń działań, z których każde mogłoby pretendować do osobnego talent show! Zapraszamy do świata żywiołów, magicznych sztuczek i scenicznej zabawy.

Na dzieci czekają upominki.

Gdzie: Miniteka, Goyki 3
Kiedy: poniedziałek 10 stycznia, 12:00 - 19:00
Zapisy: 519 720 620; Liczba miejsc ograniczona. Wszystkie osoby biorące udział w wydarzeniach są proszone o wypełnienie Oświadczenia o stanie zdrowia, które można pobrać ze strony mbp.sopot.pl i przynieść wypełnione lub wypełnić na miejscu przed wydarzeniem.

Chcesz zapoznać się z pełnym kalendarzem wydarzeń w Sopocie? Sprawdź zakładkę Co? Gdzie? Kiedy?
 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%