Zamknij
REKLAMA
1
16:30, 07.05.2021
Dziś o godzinie 12:00, w chwili rozpoczęcia uroczystości pogrzebowych w Raciborzu, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie i całe środowisko policyjne pożegnało asp. Michała Kędzierskiego, który zginął służąc Ojczyźnie. W geście solidarności oraz ku czci Policjanta mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe w pojazdach, zatrzymali się na chwilę i oddali honor. Przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Sopocie pamięć Zmarłego Policjanta uczcili policjanci i funkcjonariusze Straży Miejskiej.
13:58, 05.05.2021
Dzisiaj około godziny 13 wybuchł pożar w jednym z bloków na terenie Górnego Sopotu. Do zdarzenia doszło w budynku przy ul. Adama Mickiewicza 61. Na miejscu działania przeprowadzały cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej, policja oraz pogotowie gazowe. W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.
2
16:30, 04.05.2021
Policjanci podsumowali majówkę. W trakcie trzydniowych działań funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę 2 nietrzeźwym kierowcom i odnotowali 46 przekroczeń prędkości. Ponadto wyeliminowali z ruchu kierowcę z narkotykami i pod ich wpływem oraz 2 osoby łamiące sądowy zakaz kierowania pojazdami. 32-latek z Gdyni, poza złamaniem zakazu sądowego, był też poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia kary 225 dni pozbawienia wolności. Oprócz niego funkcjonariusze ujawnili 3 inne poszukiwane osoby. Walcząc z rozprzestrzenianiem się koronawirusa policjanci przeprowadzili ponad 100 kontroli i interweniowali wobec 118 osób naruszających obostrzenia.
13:30, 04.05.2021
Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Święto to tradycyjnie obchodzone jest 4 maja, kiedy to w Kościele katolickim wspomina się postać św. Floriana - patrona wykonawców zawodów związanych z ogniem. W uroczystościach związanych z tym świętem wzięli udział także przedstawiciele Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Sopocie.
16:46, 01.05.2021
Wyeliminowany z ruchu 22-letni kierowca podejrzewany o jazdę pod wpływem środków odurzających i ich posiadanie, ujawnionych 31 przekroczeń prędkości, kilkadziesiąt interwencji wobec osób naruszających wprowadzone obostrzenia, kontrola lokalu wspólnie z sanepidem i wydanie decyzji o jego zamknięciu oraz zatrzymanie 28-letniego mieszkańca Gdańska naruszającego obowiązek zasłaniania ust i nosa, który okazał się poszukiwany listem gończym – tak najogólniej można podsumować piątkowe działania na ulicach Sopotu. Trwa majówka i trwają też wzmożone działania policyjne.
2
17:00, 30.04.2021
Przed nami długi weekend majowy. Jak co roku nad bezpieczeństwem osób przebywających w Sopocie czuwać będzie zwiększona liczba patroli policyjnych.
17:30, 28.04.2021
Policjanci z Sopotu ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży. 28-latek bez stałego miejsca zamieszkania ukradł telefon 38-letniemu mężczyźnie, którego poznał kilka godzin wcześniej. Skradziony łup funkcjonariusze odzyskali w lombardzie w Gdyni, a sprawca za popełnione przestępstwo usłyszał zarzut. Prokurator dodatkowo zastosował wobec niego dozór policyjny.
1
12:14, 27.04.2021
Niedawno uprawomocnił się wyrok wydany przez sopocki sąd wobec 25-letniego kierowcy, który w styczniu br. będąc po użyciu alkoholu stworzył zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla innych kierujących i pieszych. Mężczyzna za wszystkie wykroczenia, które popełnił, musi zapłacić 4 tys. złotych grzywny. Dodatkowo sąd wydał mu zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres 2 lat i 6 miesięcy. Oznacza to, że gdy usiądzie za kierownicą popełni przestępstwo, za które do więzienia można trafić nawet na 5 lat. 25-latek poniesie również odpowiedzialność karną za jazdę pod wpływem środków odurzających, bowiem badanie krwi potwierdziło u niego ich obecność.
2
14:21, 26.04.2021
Noszenie maseczek, dystans społeczny i dezynfekcja — te proste, a zarazem istotne zachowania są z nami od roku. Pamiętajmy, tylko wspólnymi siłami – medyków, służb mundurowych i przede wszystkim odpowiedzialnego społeczeństwa możemy wygrać walkę z pandemią koronawirusa. Za nami weekend i kolejne policyjne działania na rzecz walki z covid-19. Sopoccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku skontrolowali ponad 60 miejsc gromadzenia się osób i interweniowali wobec stu osób naruszających wprowadzone obostrzenia.
12:00, 26.04.2021
Policjanci z komisariatu w Suchaninie poszukują 40-letniego Mariusza Bock z Gdańska. Mężczyznę  ostatni raz widziano 11 kwietnia br. Od tego czasu ślad po nim zaginął. W przypadku posiadania informacji, które mogą przyczynić się do odnalezienia mężczyzny prosimy o kontakt z Policją.
2
16:30, 22.04.2021
Kryminalni z Sopotu zatrzymali dwóch gdańszczan w wieku 17 i 22 lat podejrzanych o oszustwo i kradzieże paliwa.
19:00, 19.04.2021
Policjanci z Sopotu zatrzymali poszukiwanego 52-latka. Zgodnie z nakazem wystawionym przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu mężczyzna ma do odbycia łączną karę 3 lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa kradzieży, uszkodzenia mienia, kierowania gróźb karalnych oraz uchylania się od obowiązku alimentacyjnego. Poszukiwany noc spędził w policyjnym areszcie. Dziś funkcjonariusze przewiozą go do aresztu celem odbycia zasądzonej kary.
3
16:30, 19.04.2021
Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu tatrzańskiego podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Mężczyzna na widok mundurowych wyraźnie zaczął się denerwować, od razu zmienił kierunek marszu i próbował zniknąć im z oczu. Jak się okazało, w kieszeni bluzy miał ponad 30 gramów suszu konopi. Wczoraj sprawca usłyszał zarzut i za swoje postępowanie poniesie teraz odpowiedzialność karną.
1
18:12, 15.04.2021
Dzięki współpracy policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku i Komendy Miejskiej Policji w Sopocie zlikwidowano nielegalną plantację marihuany. W mieszkaniu na terenie Sopotu sopoccy kryminalni zabezpieczyli ponad 100 krzewów konopi indyjskich i zatrzymali 28-letniego mężczyznę. Sprawca usłyszał już zarzut uprawy znacznej ilości konopi innych niż włókniste, a decyzją sądu z 14 kwietnia został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
18:00, 13.04.2021
Policyjni negocjatorzy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zapobiegli tragedii. Przez blisko godzinę rozmawiali z mężczyzną, który wszedł na metalową konstrukcję wiaduktu drogowo- kolejowego w Gdańsku i chciał z niego skoczyć. 42-latek po dialogu z funkcjonariuszami i przy pomocy strażaków został bezpiecznie sprowadzony na skokochron, a następnie przekazany pod opiekę lekarzy
REKLAMA