Zamknij

Włamał się na konto Facebooka i wyłudzał pieniądze! Poszukiwana osoba z nagrania [FOTO]

14:25, 20.11.2019 J.F
Skomentuj

Policjanci z Łukowa w województwie lubelskim poszukują mężczyzny, który we wrześniu włamał się i przejął konto na profilu społecznościowym 33-latka. Oszust za pośrednictwem komunikatora skontaktował się z jego znajomymi i otrzymał od nich kody BLIK, dzięki którym wypłacił z ich kont bankowych 2500,- zł. Sprawcę przestępstwa nagrały kamery w Sopocie. Ktokolwiek rozpoznaję widniejącego na nagraniach mężczyznę proszony jest o kontakt z Policją.

Łukowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury prowadzą postępowanie, w sprawie oszustwa do jakiego doszło we wrześniu tego roku. Funkcjonariusze zostali powiadomieni, że nieznany sprawca włamał się i przejął konto na profilu społecznościowym 33-latka z gminy Łuków. Następnie przestępca „podszywając” się pod 33-latka skontaktował się z jego realnymi znajomymi i uzyskał od nich kody BLIK. W ten sposób 20-latka i 25-latek z gminy Łuków umożliwili przestępcy wypłatę z ich kont bankowych łącznie 2500 zł.

Prowadzący postępowanie policjanci ustalili, że pieniądze te zostały wypłacone 10 września 2019 roku, przez młodego mężczyznę w jednym z bankomatów w Sopocie przy ul. Monte Cassino. Wizerunek sprawcy wypłacającego pieniądze zarejestrowały kamery monitoringu i bankomatu.

  • Osoby, które rozpoznają tego młodego mężczyznę lub posiadają informacje o tym zdarzeniu proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Łukowie w województwie lubelskim tel. 25 797 62 64, lub 25 797 62 41, ewentualnie z najbliższą jednostką Policji. Policja zapewnia anonimowość.

inf. KM Policji w Sopocie
 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%