Zamknij

"Podejmuję się stworzenia ruchu obywatelskiego. Partie nie wystarczą" - Trzaskowski ponownie w Trójmieście

10:30, 18.07.2020 | Emil Bogumił
Skomentuj
REKLAMA

Niedawny kandydat KO na Prezydenta RP - Rafał Trzaskowski - w pierwszą wizytę po wyborach udał się do Trójmiasta. W Gdyni ogłosił powstanie nowego ruchu obywatelskiego. Stwierdził też, że obecna formuła opierania się o partie polityczne nie przyniosła rezultatu. 

Miejsce, z którego przemawiał Rafał Trzaskowski, usytuowane było nieopodal ORP Błyskawica. 

Podejmuję się stworzenia ruchu obywatelskiego, dlatego że partie nie wystarczą. [...] Jeżeli ktokolwiek dzisiaj narzeka na partię polityczną, to ja mam jedną odpowiedź. Zapisujcie się masowo i zmieniajcie partie polityczne, żeby były one bardziej otwarte i bardziej demokratyczne, bardziej uśmiechnięte - stwierdził Rafał Trzaskowski.

W Gdyni towarzyszyli mu pomorscy parlamentarzyści, Borys Budka oraz prezydenci Gdańska i Sopotu - Aleksandra Dulkiewicz oraz Jacek Karnowski. Zgodnie ze słowami Trzaskowskiego, to właśnie samorządowcy będą jednym z głównych elementów nowego ruchu.

Jeżeli nie chcecie się zapisać do partii, to chodźmy razem, stwórzmy ruch obywatelski, który razem z samorządami, organizacjami pozarządowymi, ośrodkami analitycznymi, ludźmi dobrej woli będziemy tworzyć podstawy do tego, żeby bronić społeczeństwa obywatelskiego i wszystkich niezależnych instytucji. Zróbmy to razem - apelował w Gdyni.

W ostatnich dniach pomorscy samorządowcy oraz parlamentarzyści dziękowali mieszkańcom Trójmiasta za wysoką frekwencję w II turze wyborów prezydenckich. W rankingu szczególnie wyróżnia się Sopot, który zwyciężył w bitwie o głosy oraz otrzymał tytuł Wyborczej Stolicy Polski. Lokalni samorządowcy wspierali w ostatnim głosowaniu Rafała Trzaskowskiego i sprzeciwiają się zapowiadanym przez polityków obozu rządzącego zmianom w samorządzie terytorialnym.

Rafał Trzaskowski ogłosił także, że w te wakacje jeszcze uda się do Trójmiasta. Spotka się z samorządowcami w Gdańsku pod koniec sierpnia. Wizyta ma dotyczyć dalszej współpracy dotyczącej tworzenia nowego ruchu obywatelskiego. - A już 5 września spotkamy się razem i będziemy budowali ruch, który pozwoli się nam wszystkim odnaleźć w nowej rzeczywistości - podsumował Rafał Trzaskowski.

 

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

SopociankaSopocianka

1 0

A Warszawa?
W Sopocie narozrabia jak w Warszawie!
Ok ruch ale niech go robi w Warszawie...😢 10:44, 20.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%