Zamknij

Brat Pawła Adamowicza "Czy postawienie zarzutów jest odwróceniem uwagi od zasadniczych wątków?"

10:36, 26.02.2020 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Konferencję rozpoczął poseł Piotr Adamowicz, który od razu odniósł się do zarzutów postawionych dzisiaj w prokuraturze regionalnej siedmiu osobom i zapowiedział, że w pierwszej kolejności wypowiada się jako brat zamordowanego prezydenta Pawła Adamowicza - Mówię to w imieniu własnym i rodziców. Nie mamy żadnych pretensji do osób, które dziś są ciągane przez prokuraturę w sprawie organizacji finału WOŚPu w Gdańsku.

W konferencji na Targu Węglowym wzięli udział prezydent Aleksandra Dulkiewicz, pierwszy zastępca prezydenta Piotr Grzelak, przewodniczący klubu KO-PO w Radzie Miasta Cezary Śpiewak – Dowbór, a także radni Wszystko dla Gdańska i Koalicji Obywatelskiej.

Brat zamordowanego prezydenta Gdańska mówił o swoich wątpliwościach i pytaniach, które chce publicznie zadać - Jakie są losy śledztwa dotyczącego niedopełnienia obowiązków przez Policję i Służbę Więzienną, po zgłoszeniach przez matkę Stefana W.

Czy komuś postawiono zarzuty, a jeśli tak, to jakie i komu? Czy prawdą jest, że kierownictwo komisariatu próbowało post factum dorabiać dokumentację? Czy prokuratura próbowała dotrzeć, do jakich kanałów tv miał dostęp Stefan W. gdy przebywał w więzieniu? Czy można mówić o tym, że wrogość Stefana W. była inspirowana, a jeżeli tak, to przez kogo? Czy prokuratura bada wątki opisane przez redaktor Katarzynę Włodkowską, czy ogranicza się do ścigania dziennikarki? Jakie wnioski dla toczącego się postępowania mogą wynikać z faktu, że w domu Stefana W. ujawniono podręcznik dla służb specjalnych o broni białej? Jak to się stało, że opinia sądowo psychiatryczna, podpisana pod koniec września, wędrowała z Krakowa przez kilkanaście dni i trafiła do Gdańska po wyborach parlamentarnych w połowie października?

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz zwróciła uwagę na główny wątek, czyli zabójstwo prezydenta - Ponad 13 miesięcy temu został zamordowany prezydent Paweł Adamowicz, wszyscy widzieli kto trzymał nóż. Co więcej ten człowiek się przedstawił. Dziś kilka osób odpowiedzialnych za organizację tego wydarzenia otrzymało zarzuty. Czy postawienie zarzutów jest odwróceniem uwagi od dwóch zasadniczych wątków? Jak to jest, że człowiek karmiony kampanią nienawiści, przez wiele miesięcy skierowaną przeciwko prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi, wychodzi z więzienia, kiedy wszyscy wiedzą, że jest chory. Ilu takich Stefanów W. wychodzi na wolność dziś w Polsce? Czy my jako obywatele możemy czuć się bezpieczni? Czy cokolwiek zmieniło się z wypuszczaniem osób z więzienia, które są w podobnym stanie jak Stefan W.? I drugie pytanie: czy nasz język debaty publicznej zmienił się?

Poseł Piotr Adamowicz poinformował również o wniosku dotyczącym wystąpienia prokuratora generalnego na forum Sejmu - Kilka tygodni temu, Borys Budka wystąpił do marszałek Sejmu Elżbiety Witek, aby Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro złożył pełne sprawozdanie na forum Sejmu, co się dzieje ze śledztwami dotyczącymi śmierci mojego brata. A marszałek Witek ten wniosek zablokowała.

Referat Prasowy
Urząd Miejski w Gdańsku

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone