Zamknij

Dwa mikołajowe tramwaje na gdańskich trasach! Podróżni pojadą za darmo

10:57, 06.12.2023 . Aktualizacja: 10:57, 06.12.2023
Skomentuj Mikołajowy Tramwaj GAiT z 2022 roku, fot. Dominik Paszliński / gdansk.pl Mikołajowy Tramwaj GAiT z 2022 roku, fot. Dominik Paszliński / gdansk.pl

W środę, 6 grudnia, tradycyjnie na gdańskie tory wyjedzie Mikołajkowy Tramwaj GAiT. Za sterami pojazdu zasiądzie Mikołaj, a na pasażerów czekać będą świąteczne upominki. Tego samego dnia, już po raz siódmy, po Gdańsku kursował będzie także tramwaj akcji „Zrób prezent - podziel się sobą”.  

W rolę Mikołajkowego Tramwaju wcieli się Konstal 105N z historycznej floty Gdańskich Autobusów i Tramwajów. W świąteczny nastrój wprowadzał będzie gdańszczan także w okresie świąteczno-noworocznym.

Mikołajkowy Tramwaj będzie kursował w środę, 6 grudnia, w godz. 13.00 – 18.30 na trasie Brzeźno Dom Zdrojowy – Siedlce.

„Zrób prezent – podziel się sobą”

„Zrób prezent podziel się sobą”, fot. Grzegorz Mehring / gdansk.pl

Tego samego dnia można będzie wsiąść także do specjalnego tramwaju dedykowanego akcji „Zrób prezent podziel się sobą”. W tej roli specjalnie oznakowany tramwaj Pesa Swing, który kursował będzie na trasie Strzyża PKM – Siedlce w godz. 16.40 – 19.30. Każdy kto wsiądzie do tego tramwaju będzie mógł zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku w bazie DKMS. Wolontariusze rozdawać będą oświadczenia woli w sprawie oddania organów do transplantacji. Ratownicy medyczni będą pokazywać jak udzielać pierwszej pomocy. A studenci medycyny zbadają poziom cukru we krwi i ciśnienie tętnicze. W tramwaju będzie można oczywiście spotkać Mikołaja. Pasażerowie mogą liczyć na upominki.

Akcję „Zrób prezent – podziel się sobą” organizują Fundacja z Pompą – Pomóż Dzieciom Białaczką, Fundacja imienia Bartka Kruczkowskiego Organiści, Stowarzyszenie Na Rzecz Ratownictwa „Adiutare”, Koło Pediatrii przy Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii GUMed oraz Gdańskie Autobusy i Tramwaje.

Przejazdy tramwajami są bezpłatne.

Źródło: Urząd Miasta Gdańska / gdansk.pl

[ZT]20507[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%