Zamknij

Gdańsk: Paweł Lęcki i była minister oświaty porozmawiają o edukacji

10.42, 10.11.2022 . Aktualizacja: 10.42, 10.11.2022
Skomentuj Fot. Facebook (Paweł Lęcki; Katarzyna Hall)
REKLAMA

Fundacja im. Arkadiusza Rybickiego oraz Europejskie Centrum Solidarności zapraszają na 87 Salon Młodopolski im. Arama Rybickiego. Spotkanie poświęcone będzie polskiej edukacji. Zaproszenie do wspólnej rozmowy przyjęli Paweł Lęcki - nauczyciel II LO w Sopocie oraz Katarzyna Hall - była minister edukacji narodowej. Dyskusję poprowadzi Małgorzata Gradkowska, publicystka i wydawczyni tygodnika Zawsze Pomorze.

Miałem wiele wątpliwości, czy powinienem wziąć udział w tym spotkaniu, nadal w sumie mam z wielu różnych powodów, ale mimo wszystko zdecydowałem się, gdyż nigdy nie miałem okazji, żeby porozmawiać na temat polskiej oświaty z ministrami edukacji - byłymi lub aktualnymi - komentuje spotkanie Paweł Lęcki.

Polonista II LO w Sopocie, a także znany w całej Polsce felietonista i fotograf, zwrócił uwagę, że przygotował na potrzeby spotkania kilka pytań, które dotyczą stanu i przyszłości polskiej oświaty. Zaznaczył też, że edukacja "naprawdę jest najważniejsza na świecie".

Będzie też można zadawać pytania, gdy będzie się kimś z publiczności, co oczywiście może być niezręczne, choć ja również mam parę niezręcznych pytań, które pewnie w niezręczny sposób zadam i na dodatek pewnie jeszcze udzielę kilka niezręcznych odpowiedzi - zwrócił uwagę nauczyciel.

Punktem wyjście do rozmowy o polskiej edukacji będzie najnowsza książka Katarzyny Hall pt. „Szkoła przyszłości. Jakich zmian potrzebujemy w edukacji?” wydana przez wydawnictwo Stentor. 

Spotkanie odbędzie się 14 listopada o 18:00 w bibliotece Europejskiego Centrum Solidarności. Wstęp wolny. Transmisja z wydarzenia dostępna będzie na portalu www.gdansk.pl oraz facebookowych profilach Fundacji im. Arkadiusza Rybickiego i Europejskiego Centrum Solidarności.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Moja opinia, moja spMoja opinia, moja sp

8 1

II LO w Sopocie kojarzy mi się z pruskim modelem edukacji, który tak pasował do czerwonego ciała pedagogicznego w PRL-u. Przede wszystkim partia, potem "profesor", a uczeń na końcu - chyba że z komunistycznej podstawowej komórki rodzinnej. W takim przypadku zostawał prymusem ordynarnie lansowanym. 19:32, 10.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

urzędnik sopockiurzędnik sopocki

9 0

Ta pani i ten pan chcą zaistnieć. Pewnie ambicje duże. W polityce można zarobić i ma się władzę. Można się dorobić i niejednego zniszczyć. Super sprawa dla niektórych. 14:05, 11.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%