Sopocka młodzież związana z Hufcem ZHP w Sopocie zaangażowała się w projekt Teatralny Pasjans 2019. Z inicjatywy Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego grupy uczniów, seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami przygotowywały spektakle na podstawie tekstów Williama Szekspira. Sopocianie wystąpili jako grupa „Thalea”.
Młodzi aktorzy-amatorzy wystąpili w zespole kierowanym przez Szymona Gajdzińskiego i Piotra Biedronia. Grupa przygotowała spektakl na podstawie tekstu Szekspirowskiej "Komedii omyłek".
- Grupy spotykają się po okresie prób i występów lokalnych w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, gdzie wystawiają swoje spektakle jeden po drugim. Przed innymi grupami i przed szeroką publicznością. Jest to dla wszystkich niebywale wzruszający moment. Trzy odsłony tego samego tekstu pozwalają pokazać, jak różni, ale i jak podobni do siebie są aktorzy z trzech występujących po sobie grup. Dochodzi do spotkania światów, które w dzisiejszym świecie zbyt często mijają się bez słowa - informuje organizator.
Spektakl można obejrzeć w formie zapisu filmowego udostępnionego w serwisie Youtube:
::addons{"type":"youtube","url":"https://www.youtube.com/watch?v=nFhvfmoJ9po&ab_channel=Gda%C5%84skiTeatrSzekspirowski"}
::news{"type":"see-also","item":"3381"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu esopot.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Nowy rezerwat w Sopocie coraz bliżej
Skoro ma powstać Rezerwat Lasy Sopockie to rozumiem, że jak sama nazwa wskazuje --> REZERWAT (w celu ochrony cennych gatunków przyrodniczych) będzie wydany zakaz poruszania się po nim, bo właśnie tak jest w rezerwatach wg prawnych zapisów. I oczywiście nie będą usuwane martwe drzewa, głównie przy ścieżkach - gdyż posusz musi znajdować się wówczas w lesie - więc aby było bezpiecznie ludzie nie powinni do niego wchodzić. Pięknie !
Bubu
00:19, 2026-06-13
Magdalena Czarzyńska-Jachim: "Przy referendum jest..."
Magdalena Czarzyńska-Jachim jest absolwentką Collegium Humanum.
Adam Buźniak
23:05, 2026-06-12
Magdalena Czarzyńska-Jachim: "Przy referendum jest..."
Referendum i to na cito! Tylko winny się tłumaczy.
QX-70
20:11, 2026-06-12
Wyjątkowe widowisko nad Gdańskiem. To pierwszy raz
Były dziś nad Sopotem
Morfeusz
14:08, 2026-06-12