Zamknij

To spektakl, który warto zobaczyć. Sopocka młodzież na deskach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego! [VIDEO]

07:00, 12.12.2019 | P.S
REKLAMA
Skomentuj

Sopocka młodzież związana z Hufcem ZHP w Sopocie zaangażowała się w projekt Teatralny Pasjans 2019. Z inicjatywy Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego grupy uczniów, seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami przygotowywały spektakle na podstawie tekstów Williama Szekspira. Sopocianie wystąpili jako grupa „Thalea”.

Młodzi aktorzy-amatorzy wystąpili w zespole kierowanym przez Szymona Gajdzińskiego i Piotra Biedronia. Grupa przygotowała spektakl na podstawie tekstu Szekspirowskiej "Komedii omyłek".

- Grupy spotykają się po okresie prób i występów lokalnych w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, gdzie wystawiają swoje spektakle jeden po drugim. Przed innymi grupami i przed szeroką publicznością. Jest to dla wszystkich niebywale wzruszający moment. Trzy odsłony tego samego tekstu pozwalają pokazać, jak różni, ale i jak podobni do siebie są aktorzy z trzech występujących po sobie grup. Dochodzi do spotkania światów, które w dzisiejszym świecie zbyt często mijają się bez słowa - informuje organizator.

Spektakl można obejrzeć w formie zapisu filmowego udostępnionego w serwisie Youtube:

[ZT]3381[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone