Sopocka klubokawiarnia Dwie Zmiany po raz kolejny udowadnia, że sztuka nie zna granic – ani tych mentalnych, ani architektonicznych. Najnowsza wystawa prac Macieja Salamona, otwarta pod koniec kwietnia, zagościła w niecodziennej przestrzeni… toalety. Ekspozycję można oglądać codziennie od godziny 11:00 do północy, a w weekendy nawet do godziny 3:00 nad ranem.
To nietypowe przedsięwzięcie wpisuje się w charakter Dwóch Zmian – miejsca od lat znanego z łączenia kultury, sztuki i życia towarzyskiego. Lokal mieszczący się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 31 już od ponad dekady przyciąga mieszkańców i turystów nie tylko smaczną kuchnią i klimatycznym wnętrzem, ale także odważnym podejściem do działań artystycznych.
Maciej Salamon, artysta wizualny, muzyk i wykładowca gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, znany jest z ironicznego spojrzenia na rzeczywistość. Tym razem zaskakuje w sposób szczególny – jeden z obrazów wprost nawiązuje do lokalizacji wystawy, igrając z oczekiwaniami widzów.
Wernisażowi towarzyszyła żartobliwa relacja wideo, opublikowana na facebookowym fanpage’u Dwóch Zmian, oddająca luźny i przewrotny charakter wydarzenia.
Dwie Zmiany, prowadzone przez artystów, muzyków i animatorów kultury, to nie tylko kawiarnia, ale także galeria, scena i miejsce spotkań. W ofercie lokalu znajdują się warsztaty, panele dyskusyjne oraz wystawy, które nieustannie zaskakują formą i treścią. Ogródek gastronomiczny z widokiem na tętniący życiem Monciak i pobliski plac Konstytucji 3 Maja to dodatkowe atuty tego kulturalnego punktu na mapie Sopotu.
Wystawa Macieja Salamona to niecodzienne doświadczenie, które warto zobaczyć – choćby po to, by przekonać się, że sztuka potrafi zaskoczyć… nawet w toalecie.
[ZT]32392[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz