Zamknij

Weekend w Sopocie - Gdzie warto pójść? Darmowe koncerty i wydarzenia

18:55, 16.08.2019 | J.F
Skomentuj
REKLAMA

Przegląd darmowych wydarzeń w Sopocie na najbliższy weekend. 17-18 sierpnia - dwa dni pełne atrakcji. Koncerty, wstępy, warsztaty. Gdzie pójść, czego posłuchać, co zobaczyć? Sprawdźcie koniecznie i spędźcie ostatni letni miesiąc w kurorcie! 

  • Darmowe koncerty w muszli przy Molo w Sopocie


PTH Kąpielisko Morskie Sopot zaprasza na kolejne koncerty w muszli przy Molo w Sopocie. W sobotę i w niedzielę będziecie mogli posłuchać występów na żywo czterech wspaniałych zespołów muzycznych. Kto zagra? 

Sobota

16:00 - Damięcka & Licak Quintet

Zespół w którym trzonem jest pianistka Ilona Damięcka i saksofonista Tomasz Licak.  Wielokrotnie muzycy współpracowali razem z muzykami z Danii występując na polskich festiwalach jazzowych. Teraz postanowili podjąć kolejny raz współpracę, lecz tym razem z muzykami z Trójmiasta. Tym razem zespół zaprezentuje Pieśni Moniuszki w nowoczesnych aranżacjach Tomasza Licaka .

17:00 - Alicja Serowik
Charyzmatyczna wokalistka jazzowa.
Poszukuje w muzyce wzruszającej melodii, wysublimowanej harmonii, piękna, nieprzewidywalności i wolności wypowiedzi. Inspiruje się szeroko pojętą muzyką improwizowaną z elementami sonorystyki, a także muzyką ludową Kaszub. Główna sfera w jej śpiewie, to przestrzeń dźwięków powstających tu i teraz. Duży nacisk kładzie na instrumentalne traktowanie głosu, poszukiwanie niekonwencjonalnych dźwięków, a także technik wykonawczych. Swoją uwagę skupia również na pracy nad oddechem oraz odkrywaniem nowych barw, próbując stworzyć swój własny język muzyczny. W improwizacji nie boi się używać głosu w niecodzienny sposób. Dysponując krystalicznie czystym, głębokim, pełnym nostalgii i tęsknoty wokalem artystka intrygująco oscyluje między śpiewaniem, szeptaniem czy wyrażaniem siebie poprzez ciszę.

Niedziela

16:00 - The Dames -  pop-rockowy neoklasycyzm?

[ZT]2675[/ZT]

(czyt. Dejms) - Dama zmienną jest, tak jak muzyka The Dames. Melodyjne haczyki, harmonie wokalne, energetyczny występ i „radosna” dźwięcząca muzyka urodzona w umyśle pierwszej damy sopockiej sceny muzycznej - naszego charyzmatycznego Piotra.
Członkowie zespołu to: Piotr Łuba, śpiew: Ukochany przywódca i Pierwsza Dama sopockiej sceny muzycznej. Amerykanin w Paryżu. 
Ania Stodulska, gitara basowa: Matka Przełożona, dzioucha z najlepszym groovem w mieście. Energiczna, w wiecznym pędzie, do tego stopnia, że czasem jej własna gitara nie może za nią nadążyć. Jacek Skrzydlak, perkusja: Pod stoicką powierzchnią kryje się u niego duch szalonego naukowca. Perfekcjonista z masą świetnych pomysłów na aranże. Usłyszy każdą nierówno zagraną nutę. Damesowy Karl Lagerfeld. 
Michał Sasinowski, saksofon: Brzmienie i osobowość nie do podrobienia, elitarny alt i barwny baryton. Mistrz w swoim fachu, znakomicie dmucha proste i powyginane melodie.
Piotr Stodulski, gitara: Smak i styl. Technika i dusza. Zagra wszystko i jeszcze więcej. A wszystko to pod wspólnym mianownikiem szlachetnego power popu. Szlachetnego, jak The Dames.

17:30  - Bernard Dornowski - Moc złotych przebojów Czerwonych Gitar 
Kto nie zna takich przebojów jak choćby: ,,Nie zadzieraj nosa'', ,,Takie ładne oczy'', ,,Anna Maria'', czy ,,Biały krzyż'', które wylansował legendarny zespół Czerwone Gitary. Jednym z jego  współzałożycieli i wieloletnim członkiem był gitarzysta i wokalista Bernard Dornowski, który dziś wraz ze swoim znakomitym zespołem, wykonuje wszystkie największe przeboje Czerwonych Gitar. Koncert zespołu Bernarda Dornowskiego to moc złotych przebojów Czerwonych Gitar, które wykonywane są nażywo i w oryginalnych „czerwonogitarowych” aranżacjach instrumentalnych i wokalnych. W trakcie koncertu nie może również zabraknąć różnego rodzaju ciekawostek i anegdot związanych z historią Czerwonych Gitar. Artyście towarzyszy na scenie doskonały zespół, w którym występują:

Warto wspomnieć, że orędownikiem działalności zespołu Bernard Dornowski Ex Czerwone Gitary jest sam Seweryn Krajewski, który w niedawnym liście wyraził swoje uznanie dla działalności Bernarda Dornowskiego. Bernard Dornowski to artysta, który wraz z zespołami Niebiesko-Czarni, Pięciolinie, a później Czerwonymi Gitarami budował polską scenę big-beat, przez wiele lat mieszkając i tworząc właśnie w Gdańsku. Jego występ w koncercie związanym z sześćdziesięcioleciem big-beatu na Pomorzu byłby wielką atrakcją dla gdańskiej publiczności. 

  • Sopockie Grodzisko

Ostatni Mohikanin - festyn dla całej rodziny (sobota)

[ZT]2658[/ZT]

Gra fabularna - Władcy Pierścienia - Hobbici opanują Grodzisko? (niedziela/ zapisy)

[ZT]2657[/ZT]

Literacki Sopot trwa! 

Sobota - VI Nieformalny Festiwal Piosenki Aktorskiej w Sopocie - Szalone lata osiemdziesiąte.
"Kolorowe, zbuntowane i seksowne. Także w muzyce, której niekwestionowaną stolicą staje się Londyn. To tu George Michael, Kim Wilde, Depeche Mode, Jimmy Somerville, Sting czy Eurythmics stawiają swoje pierwsze muzyczne kroki, a cały świat wtóruje im na parkietach dyskotek, wykrzykując hymny o miłości, młodości i wolności. Docierają one także do naszych szarych polskich realiów, budząc najpierw ciche marzenia, a potem coraz głośniej rozbrzmiewając obietnicą zbliżających się niechybnie zmian" 

Koncert odbędzie się w ogródku Teatru BOTO. Wstęp wolny.

Sobota - Radiowy Klub Książki zawita do Sopotu. Audycja TOK FM z szumem morza w tle i z udziałem słuchaczy.

Jak zwykle jesteśmy ciekawi, co teraz czytacie i co czytać będziecie. Na sobotnie popołudnie w Sopocie przygotowano "Encyklopedię Wczesnej Ziemi" Isabel Greenberg / Kultura Gniewu / i "Drabinę do nieba" Johna Boyne'a / Świat Książki /.To nie wszystko. Z festiwalowego studia nadawać będą Kulturę Osobistą, Karolina Głowacka poprowadzi sobotni Magazyn Radia TOK FM a dziennikarze TOK FM Marta Perchuć-Burzyńska i Łukasz Wojtusik zapraszają festiwalowe spotkania.

Niedziela - Spotkanie wokół książki "Lwów – kres iluzji. Opowieść o pogromie listopadowym 1918" Grzegorz Gauden. która opisuje pogrom ludności żydowskiej we Lwowie w roku 1918. Jest to pierwsze obszerne studium poświęcone temu wydarzeniu, które w polskich opracowaniach jest całkowicie przemilczane lub fałszowane. Dyskusję poprowadzi Marian Turski .

Spotkanie odbędzie się w Państwowa Galeria Sztuki o godz. 17.00 na Placu Zdrojowym 2. Po nim zapraszamy na stoisko Muzeum Sopotu na Placu Przyjaciół Sopotu, gdzie autor będzie podpisywał sprzedawane na stoisku książki.

PROGRAM FESTIWALU Literacki Sopot 2019 

  • Aktywnie - darmowa joga na plaży i w parku 

[ZT]2371[/ZT]

[ZT]2524[/ZT]

Już po raz 22. rozegrane zostaną Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski Grand Prix Sopot – Gdynia. Trasa na której zmierzą się najlepsi polscy kierowcy, będzie poprowadzona ulicami Malczewskiego i Sopocką, łączącymi Sopot z gdyńskimi Karwinami. 

[ZT]2652[/ZT]

 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

BubuBubu

0 0

Ekhem, ostatni miesiąc lata to wrzesień... 22:04, 16.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz