Zamknij

Odkryj tajemnice sopockich rzeźb plenerowych! Weź udział w wyjątkowym wykładzie

11:44, 25.02.2024 .
Skomentuj

Zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 27 lutego o godz. 17.00 w Muzeum Sopotu. Odbędzie się tam wykład pani Klaudyny Karczewskiej-Szymkowiak, którego tematem będzie "Rzeźba plenerowa w Parku Płn. i Płd. W Sopocie".

Rzeźby na terenie parku Płn. i Płd. w Sopocie umieszczane były w przestrzeni miejskiej od lat 70. XX wieku, na fali popularnego w latach 60. i 70. trendu komponowania współczesnych dzieł sztuki w przestrzeni publicznej. Miasto we współpracy ze Związkiem Artystów Plastyków i ówczesnym Biurem Wystaw Artystycznych inicjowało wiele działań – wystaw, plenerów, konkursów, w tym konkursów na rzeźbę plenerową dla miasta Sopotu, której laureatkami zostały w 1979 r. Swietłana Zerling, a w 1980 r. Emila Kaus.

Wiele prac rzeźbiarskich znajdujących się na terenie parku powstało podczas Plenerów rzeźby w granicie we Wdzydzach Kiszewskich. Prace zagranicznych artystów pochodzą z Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego z 1993 r.

Pod koniec 2022 r. plastyk miejski z Wydziałem Kultury UMS zainicjowali uporządkowanie i oznakowanie rzeźb plenerowych znajdujących się w pasie nadmorskim na terenie Parku Płn. i Płd. w Sopocie. Artyści, których prace zostały na nowo zaaranżowane w przestrzeni to między innymi: Alfons Łosowski, Stanisław Horno-Popławski, Ewa Beyer-Formela, Emila Kaus, Swietłana Zerling, Irena Loroch, Michał Gałkiewicz, Zenichi Yokoyama i Lore Nynnell. 

Źródło: Muzeum Sopotu - Facebook

Więcej informacji: kliknij i sprawdź.

[ZT]22333[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%