Zamknij

Architektura uzdrowisk nadbałtyckich na przełomie XIX i XX w.

09:00, 19.09.2023 .
Skomentuj

Z okazji obchodów 200-lecia kurortu Sopot wspólnie z Heringsdorf, naszym miastem partnerskim oraz Muzeum Sopotu przygotowuje w dniach 9-10 października międzynarodową konferencję naukową poświęconą architekturze uzdrowisk nadbałtyckich. Spotkanie odbędzie się w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie.

Konferencja ma na celu przypomnienie historii kurortów, podkreślenie wpływu, jaki wywarło na nadmorskie miejscowości tworzenie uzdrowisk oraz omówienie zagadnień szeroko związanych z pojęciem zabudowy kąpieliskowej. 

Organizatorzy przygotowali dwa dni wykładów, podczas których zaproszeni goście z Polski i zagranicy opowiedzą o historycznych założeniach uzdrowiskowych wzdłuż wybrzeży Morza Bałtyckiego, od Rugii, przez Sopot aż po Estonię.

Konferencja będzie okazją do poznania różnorodnych przykładów architektury uzdrowiskowej z przełomu XIX i XX wieku, a także porównania zabytków Sopotu z analogicznymi obiektami w innych krajach nadbałtyckich.

Zaproszenie do udziału w wydarzeniu przyjęli między innymi: prof. dr hab. Małgorzata Omilanowska-Kiljańczyk (IS PAN, UG), dr Ramona Simone Dornbusch (Konserwator Zabytków Meklemburgii-Pomorza Przedniego), dr Jan Daniluk (UG), dr Janusz Dargacz (Muzeum Gdańska), prof. dr Wiebke Kolbe (Uniwersytet w Lund) czy Inga Sarma (ICOM Latvia).

Podczas wykładów gości zagranicznych zapewnione będzie tłumaczenie na język polski.

Bezpłatna rejestracja na konferencję na stronie: evenea.pl. Więcej informacji na stronie Muzeum Sopotu

Źródło: Urząd Miasta Sopotu

[ZT]18735[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%