Zamknij

73 książki zgłoszone do 3. edycji Literackiej Podróży Hestii! Zwycięzca otrzyma 50 tys. zł

09:00, 17.03.2023 .
Skomentuj Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

W trzeciej edycji konkursu Literacka Podróż Hestii o główną nagrodę powalczą 73 książki. Wśród zgłoszonych tytułów znalazły się powieści, opowiadania oraz powieści graficzne dla młodych czytelników i czytelniczek. Zgłoszenia można było nadsyłać do końca lutego. 

Literacka Podróż Hestii to nie tylko konkurs na najlepszą polską książkę dla odbiorcy w wieku 10-15 lat. To także całoroczny cykl działań promocyjno-edukacyjnych, w ramach którego organizatorzy podkreślają, że literatura piękna dla dzieci i młodzieży jest tak samo wartościowa jak literatura dla dorosłych.

W polu konkursowej aktywności nie brakuje miejsca na głos odbiorcy: czytelnika, rodziców, edukatorów i instytucji wspierających rozwój młodego pokolenia. Pierwsza edycja LPH odbyła się w 2021 r., a nagrodę za powieść "Lato na Rodos" otrzymała Katarzyna Ryrych. Laureatką ubiegłorocznej edycji została natomiast Roksana Jędrzejewska-Wróbel, którą wyróżniono za książkę „Stan splątania”.

Kapituła

Prace konkursowe oceni teraz kapituła, w skład której wchodzą: Piotr Maria Śliwicki – przewodniczący kapituły i pomysłodawca konkursu, Artur Borowiński – prezes Grupy ERGO Hestia, Michał Rusinek – prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej, Katarzyna Kasia – doktor filozofii, prodziekan Wydziału Zarządzania Kulturą Wizualną ASP w Warszawie, Joanna Olech – autorka książek dla dzieci i młodzieży, Katarzyna Wasilkowska – autorka dwukrotnie nominowana już do nagrody Literacka Podróż Hestii za książki Świat Mundka (edycja 2021) oraz Już, już! (edycja 2022), Maciej Wojtyszko – reżyser, pisarz, autor książek dla dzieci, profesor Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Natalia Wiercińska, która reprezentuje Fundację Artystyczna Podróż Hestii. Funkcję sekretarz Nagrody pełni Paulina Bandura.

Nagroda finansowa

Fot. materiały prasowe

Nominacje do nagrody zostaną ogłoszone w czerwcu, a tytuł zwycięskiej książki poznamy w połowie września 2023 r. Zwycięzca lub zwyciężczyni otrzyma nagrodę w wysokości 50 tysięcy złotych.

Mecenasem konkursu i nagrody Literacka Podróż Hestii jest Grupa ERGO Hestia. Organizacją konkursu zajmuje się Fundacja Artystyczna Podróż Hestii, działająca w kilkuletnim już partnerstwie z Fundacją Wisławy Szymborskiej.

[ZT]14677[/ZT]

(Polecamy)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Nikoś,Kura i ich kieNikoś,Kura i ich kie

7 0

a ja polecam dobrą książkę Nikodem Skotarczak Nikoś Ruletka życia :) 09:05, 18.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%