Zamknij

Sopocki Teatr Tańca z ambitnymi planami na marzec! Czekają nas wielkie emocje i niezwykłe spektakle [REPERTUAR]

13.33, 24.01.2023 . Aktualizacja: 13.34, 24.01.2023
Skomentuj Fot. Jurek Bartkowski
REKLAMA

W marcu Sopocki Teatr Tańca zaprasza na niezwykłe spektakle, które zachwycą widzów swoją różnorodnością i artystycznym kunsztem. W repertuarze znajdziemy nowatorskie produkcje, które pokazują taniec w nowych i nieoczekiwanych odsłonach. Przed nami miesiąc pełen emocji i niezapomnianych wrażeń artystycznych.

REPERTUAR - MARZEC 2023

 • 25.01.2023 (środa)

Animus +

Wykłady o komunikacji za pomocą słowa i tańca we współpracy z Teatrem Atelier – każda środa.

Godz. 15.00 – 16.30

Wydarzenie: kliknij i sprawdź.

 • 28.01.2023 (sobota)

Fason Newtona

Spektakl repertuarowy Grupy Projektowej Sopockiego Teatru Tańca.

Godz. 17.00 i 20.00

Bilety, godz. 17.00: kliknij i sprawdź.

Bilety, godz. 20.00: kliknij i sprawdź.

 • 02.02.2023 (czwartek)

Projekt artystyczo – badawczy CIAŁO OTWARTE

Godz. 19.00 – 21.00

Sala prób Teatru Atelier – pierwsze wejście od strony Gdyni, na domofonie 2 (ostatnie piętro).

Wydarzenie: kliknij i sprawdź.

 • 11.02.2023 (sobota)

BLISKOŚĆ

Warsztat walentynkowy dla par.

Godz. 11.00 – 14.00. Sala prób Teatru Atelier – pierwsze wejście od strony Gdyni, na domofonie 2 (ostatnie piętro).

Wydarzenie: kliknij i sprawdź.

 • 14.02.2023 (wtorek)

HIKARI czyli blask

Spektakl repertuarowy Sopockiego Teatru Tańca.

Godz. 19.00. Teatr Atelier

Bilety: kliknij i sprawdź.

 • 18.03.2023 (sobota)

manRay. Barbarzyńca

Spektakl repertuarowy Sopockiego Teatru Tańca.

Godz. 19.00. Teatr Atelier.

Link do biletów: wkrótce

INFORMACJE O WYDARZENIACH

Animus +

To spotkania poszerzające horyzonty, czucie własnego ciała i uwrażliwiające na lepszą komunikację.

Składają się z części wykładowej (45 min.), w czasie której prowadzące przedstawiają teorie, fakty, podstawy naukowe i historyczne, prezentują inspirującą literaturę z danego tematu oraz części warsztatowej (45min.), w czasie której sprawdzamy w praktyce teorie, ćwiczymy, rozmawiamy, doświadczamy, dyskutujemy, wymieniamy doświadczenia i poglądy.

Zapraszamy bezpłatnie sopocian w wieku 60+, można przyjść na pojedyncze spotkanie, każde z nich tworzy odrębną całość, choć łączy je wszystkie hasło: TANIEC< TEATR< KOMUNIKACJA.

Joanna M. Czajkowska - choreografka, tancerka, współtwórczyni Sopockiego teatru Tańca opowiada o teatrze, tańcu współczesnym, kobietach w teatrze, rekomenduje i recenzuje spektakle. Zaprasza do łagodnego ruchu i pracy z ciałem, świadomego oddechu, medytacji, medytacji w ruchu, relaksacji.

Anna Myszkowska-Sznajder - trenerka, business coach i managerka mówi o sposobach na lepszą komunikację, czyli taką, która pozwala budować lepsze relacje - z partnerem, dziećmi, wnukami, w relacjach zawodowych. Pomaga budować mosty zamiast murów. Wprowadza w świat NVC, czyli porozumienia bez przemocy. Pomaga rozwinąć wrażliwość językową, świadomość związaną z tym co i jak mówimy.

Fason Newtona

Fot. Łukasz Brzeski

Choreografia, koncept: Barbara Jasińska, Joanna Nadrowska
Taniec, współpraca choreograficzna: Anna Andrzejewska, Laura Bromboszcz, Stella Jabłońska, Polina Korgopolova, Justyna Matacz, Oliwia Puzdrowska, Klaudia Rąba, Amelia Rozmanowska
Muzyka: collage
Reżyseria świateł: Rico
Wizualizacje: Katarzyna Teresa Turowska
Zdjęcia promocyjne: Łukasz Brzeski

Inspiracją do powstania spektaklu "Fason Newtona" jest twórczość Helmuta Newtona, słynnego fotografa mody XX w. W swoich pracach poruszał wiele motywów, jego fotografie to kronika przemian kulturowych. Przekraczał granice, łamał konwenanse i podawał w wątpliwość panujące stereotypy płciowe. Fotografię komercyjną podniósł do rangi artystycznej. Zdjęcia traktował jak filmowy kadr, każdemu ujęciu nadawał filmową dramaturgię. Fotografował głównie kobiety. W swoich zdjęciach wydobywał ich piękno poprzez siłę, elegancję, seksapil, często realizując swoje surrealistyczne wizje. Spektakl jest próbą interpretacji dzieł Newtona i przeniesienie jej na język teatru tańca.

Premiera: 29.05.2021 Teatr, ul. Mamuszki 2, Sopot

* Grupa projektowa STT to całoroczne warsztaty dla fascynatów tańca współczesnego oraz jazzowego pragnących pogłębiać swoje umiejętności pracując nad projektem, który zakończy się spektaklem na deskach Teatru Na Plaży. Kuratorem artystycznym projektu jest Joanna Czajkowska, założyciel i choreograf Sopockiego Teatru Tańca. Choreografkami projektu w 2021 roku były Joanna Nadrowska i Barbara Jasińska.

Projekt artystyczo-badawczy CIAŁO OTWARTE

Projekt Ciało otwarte ma na celu rozwój osobisty i artystyczny uczestników, którzy pracują pod okiem prowadzącej na kilku poziomach: cielesnym, emocjonalnym, intelektualnym i duchowym. Pod koniec sezonu, na przełomie maja i czerwca 2023 r. zrealizują oni projekt artystyczny - film, na którego jakość sami będą mieli wpływ.

Do tej pory powstały trzy filmy w ramach "Ciała otwartego: "IKE. Świat jest taki, jaki myślisz, że jest", "KALA. Nie ma żadnych ograniczeń", "MAKIA. Energia podąża za uwagą". Wszystkie filmy można obejrzeć na kanale YouTube Sopockiego Teatru Tańca.

W tym roku grupa pracować będzie nad 4 prawem hawajskiej huny:

MANAWA – moment mocy jest teraz.

Podstawą warsztatu jest technika tańca współczesnego wzbogacona o takie elementy jak: improwizacja, proces choreograficzny, praca z emocjami, praca z energią ciała eterycznego, wizualizacje, mindfulness i inne.

Zapraszamy osoby doświadczone w różnych dziedzinach pracy z ciałem, z naciskiem na taniec (ale również mogą być inne formy ruchowe). Ważna jest także otwartość na nowe, chęć rozwoju i zamiłowanie do eksperymentu. W okresie przygotowawczym do filmu (późna zima, wiosna) planowane są także dodatkowe warsztaty weekendowe.

Prowadząca: dr Joanna M. Czajkowska. 

Koszt: 240 zł za miesiąc.

Prosimy przysyłać zgłoszenia mailowo na adres: sopot.dance.theatre@gmail.com w tytule: "CIAŁO OTWARTE", w zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko i dodać kilka słów o sobie. Za warsztaty płaci się do 5 dnia każdego miesiąca. Kwota za zajęcia jest stała i obejmuje miesiąc (bez względu, ile miesiąc ma czwartków 3,4 czy 5).

Organizatorzy proszą o płatności przelewem na konto stowarzyszenia:

Millenium Bank nr rachunku 85 1160 2202 0000 0001 4375 9094
DANCE [SIC!] ASSOCIATION
ul. Oskara Kolberga 31/20, 81-881 Sopot, Polska
NIP: 585-13-98-175

O prowadzącej: Joanna M. Czajkowska doktor sztuki w dyscyplinie taniec, współzałożycielka Sopockiego Teatru Tańca, choreografka z ponad 25-letnim doświadczeniem, swój rozwój artystyczny łączy z rozwojem duchowym i osobistym. Pracuje z ciałem i z energią, nie tylko na poziomie sztuki, ale także na poziomie terapeutycznym hawajskiego lomi lomi nui, kahi loa oraz japońskiego Reiki.

BLISKOŚĆ – warsztat walentynkowy dla par

W walentynkowy weekend proponujemy niezwykłe warsztaty dla par. Jeśli w zabieganym świecie tęsknicie za bliskością, dotykiem, spojrzeniem w oczy, i za tym, by znowu zakochać się w swojej partnerce/rze, to jest miejsce dla Was!

Czego możecie się spodziewać:

 • radości, wzruszenia, bliskości
 • ćwiczeń oddechowych
 • improwizacji tanecznej i doświadczenia wolności
 • ćwiczeń w parach pochodzących z tantry i tańca
 • uwolnienia wstydu przez humor i dystans
 • oddaniu się sobie samemu i partnerce/owi.
 • radości z bycia z ukochaną osobą i w grupie fajnych ludzi

Warsztaty są otwarte dla wszystkich - tych, którzy praktykują taniec na co dzień i tych, którzy od zawsze na dyskotekach tańczyli tylko wolne. Dajcie sobie coś więcej niż randka w kinie!

Miejsce: sala prób w Teatrze Atelier, Aleja Mamuszki 2 w Sopocie (na domofonie nr. 2, ostatnie piętro).
Czas: 11 lutego, godz. 11.00-14.00.

Koszt: Early birds: 140 zł od pary (do 7.02.2023, po 07.02.2023 160 zł)

Uwaga! Dla osób, które mają bilety na spektakl "HIKARI" odbywający się w walentynki, 14 lutego, wejście na warsztat w cenie 120 zł od pary.

Link do biletów na spektakl walentynkowy: https://www.interticket.pl/.../walentynki-w-teatrze.../41651

Wystarczy przysłać na mail bilety, by otrzymać zniżkę na warsztat. Udział w warsztacie tylko po uprzednim zgłoszeniu, które prosimy wysyłać na: sopot.dance.theatre@gmail.com, w tytule "Bliskość - warsztaty dla par". Po potwierdzeniu o zapisie, organizatorzy proszą przelać wpłatę na adres stowarzyszenia:

DANCE [SIC!] ASSOCIATION
ul. Oskara Kolberga 31/20, 81-881 Sopot
Polska
Millenium Bank nr rachunku 85 1160 2202 0000 0001 4375 9094
w tytule "Bliskość - warsztaty dla par".

O prowadzącej:

dr Joanna M. Czajkowska - choreografka, tancerka, twórczyni programu Ciało otwarte łączącego techniki tańca, pracę z centrami energetycznymi i szeroko pojęty mindfulness z hawajską huną, dyrektorka Sopockiego Teatr Tańca, autorka wielu spektakli teatru tańca; praktykuje komunikację pozawerbalną od blisko 30 lat, bliska jest też jej praca z energią (hawajska Kinomana, japońskie REIKI), a w wolnych chwilach uwielbia tańczyć Zouk'a.
Ilość miejsc ograniczona.

Weź ze sobą wodę, wygodne sportowe ciuchy (bluza też się przyda). Tańczymy na boso lub w skarpetkach.

HIKARI czyli blask

Fot. Krzysztof Bzdeń

Koncept, kreacje aktorskie, ruch sceniczny: Joanna M. Czajkowska, Jacenty krawczyk
Kostiumy: Joanna M. Czajkowska, Alicja Gruca
Wizualizacje: Katarzyna Turowska
Muzyka: Mariusz Noskowiak
Światło: Rico
Fotografia: Krzysztof Bzdeń

Jego wzrok gaśnie, Ona słowami pokazuje mu świat, On czuje go inaczej - między słowami, czy między obrazami...uczucie, które przeżywają oboje, też nie da się opisać werbalnie. „Hikari” to obrazy, które subtelnie i przejmująco sprzyjają zadumie nad procesem porozumiewania się. W delikatny sposób mówi o sile artystycznej wyobraźni wznoszącej się ponad to, co wysłowione. To także historia przywracania równowagi emocjom, kontemplowania cyklicznej harmonii przyrody oraz triumfu tego, co duchowe...

Film luźno inspirowany filmem pt. „Blask” z 2017 roku, japońskiej reżyserki Naomi Kawase.

[ZT]12224[/ZT]

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%