Zamknij

Znani są nie tylko z sopockich murali! W PGS-ie zobaczymy prace Józefa Czerniawskiego i Anny Reinert

11:45, 16.01.2023 . Aktualizacja: 12:06, 16.01.2023
Skomentuj

W czasie ferii zimowych, od 17 do 26 stycznia, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie zaprasza na wystawę „Józef Czerniawski i Anna Reinert – nie tylko murale", na której zobaczymy obrazy dwójki wybitnych artystów związanych z Sopotem. Wystawa będzie uzupełnieniem warsztatów przygotowanych przez PGS na ferie zimowe.

Kontekst dla wystawy stanowią dwa sopockie murale: „Turystka" autorstwa Anny Reinert-Faleńczyk i Jacka Faleńczyka, powstały w 2021 roku na ścianie kamienicy przy ul. Haffnera 12, oraz odsłonięty w październiku 2022 roku mural dedykowany Józefowi Czerniawskiemu, namalowany na podstawie jednego z jego obrazów, na ścianie przy ul. Boh. Monte Cassino 60 róg Grunwaldzkiej.

[ZT]9975[/ZT]

Wystawę prac Czerniawskiego i Reinert tworzą płótna z kolekcji PGS i zbiorów prywatnych, a wśród nich m.in. obraz Józefa Czerniawskiego, którego powiększoną kopię możemy oglądać na ścianie przy Boh. Monte Cassino. Na ekspozycji znajdzie się również portret Józefa Czerniawskiego namalowany przez Annę Reinert, która była studentką tego związanego z Sopotem nieodżałowanego twórcy i profesora gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Wystawa zwróci uwagę na wielkoformatowe dzieła sztuki znajdujące się w Sopocie i będzie dopełnieniem warsztatów plastycznych dla dzieci i młodzieży z sopockich szkół, które zostały zaplanowane na ferie zimowe.

Ekspozycja będzie czynna w następujących godzinach: wtorek - piątek: 10.00 - 17.00, sobota - niedziela: 10.00 - 18.00. 

Wstęp wolny.

Źródło: Urząd Miasta Sopotu

[ZT]14669[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%