Ogniwo Sopot niepokonane! Kolejne pięć punktów po zwycięstwie w Jarocinie (12:32)

15:18, 12.04.2021 Emil Bogumił Aktualizacja: 15:18, 12.04.2021
Skomentuj

Podczas wyjazdowej rywalizacji w Jarocinie, rugbyści Ogniwa Sopot pokonali zawodników Sparty 32:12. W ligowej tabeli zapisali kolejne pięć punktów. Ogniwiacy pozostają jedyną niepokonaną drużyną tego sezonu Ekstraligi rugby.

W pierwszej części spotkania sopocianie trzykrotnie zdobywali punkty. Pięć oczek dla Ogniwa zdobyli Adam Piotrowski, Roman Żuk oraz Dwayne Burrows. Po 40 minutach Gospodarze przegrywali 0:15. Tuż po przerwie rozpoczęli odrabianie strat, by w siedem minut zmniejszyć rozmiar porażki do wyniku 12:15. Chwilowy przypływ energii nie powstrzymał jednak rugbystów Ogniwa. Kolejne przyłożenia wykonali Wojciech Piotrowicz, Artur Ciechanowicz oraz Wiaan Griebenow. Pierwszy z nich przekopał również piłkę między słupami. Mecz zakończył się wynikiem 12:32.

Sopocianie pozostają jedyną niepokonaną drużyną tego sezonu. W dziesięciu spotkaniach zdobyli 48 punktów. Kolejne miejsca w tabeli zajmują Skra Warszawa (45 punktów, 12 meczy) oraz Master Pharm Łódź (42 punkty, 11 meczy).

17 kwietnia zawodnicy Ogniwa Sopot podejmą rugbystów Edach Budowlanych Lublin. Spotkanie rozpocznie się o 16:00 na stadionie im. E. Hodury w Sopocie.