Skrzydłowy Trefla Sopot zadebiutował w reprezentacji Sudanu Południowego! Nuni Omot z awansem na AfroBasket 2021

11:40, 22.02.2021 P.S
Skomentuj Fot. Trefl Sopot Fot. Trefl Sopot

Nuni Omot zadebiutował w reprezentacji Sudanu Południowego! Skrzydłowy Trefla Sopot wziął udział w trzech spotkaniach i był ważnym ogniwem zespołu, który zapewnił sobie awans do AfroBasketu 2021.

Drugi turniej kwalifikacyjny grupy D w ramach eliminacji do mistrzostw Afryki został rozegrany w tunezyjskim Monastyrze. Zmagania rozpoczęły się w środę 17 lutego. Pierwszym rywalem Sudanu Południowego była Nigeria. Nuni Omot znalazł uznanie w oczach trenera Luola Ajou Denga i został desygnowany do pierwszej piątki. Pierwsze 10 minut debiutu w narodowych barwach nie przebiegło po myśli skrzydłowego. Nigeria zwyciężyła premierową kwartę 18:9. Dopiero w drugiej kwarcie zawodnicy Sudanu Południowego znaleźli swój rytm i rozpoczęli walkę o odrabianie strat, która trwała aż do ostatnich sekund spotkania. Ostatecznie to się jednak nie udało. Przeciwnicy triumfowali 75:70. Reprezentacja Sudanu Południowego liczyła się w grze o zwycięstwo głównie dzięki występowi Nuniego. Skrzydłowy Trefla Sopot był najskuteczniejszym koszykarzem meczu! Nuni zanotował 27 punktów, 4 zbiórki, asystę, przechwyt i blok.

Następnego dnia kadra Sudanu Południowego mierzyła się z Mali. Podobnie jak w meczu z Nigerią, podopieczni trenera Denga nie weszli dobrze w mecz. Pierwsze dwie kwarty reprzentacja Nuniego przegrała odpowiednio 12:23 i 13:17. Po przerwie koszykarze Sudanu Południowego wrócili do gry kompletnie odmienieni i już w ciągu dziesięciu minut odrobili 14 z 15 punktów straty. Ostatnią kwarta nie była tak dobra, ale co najważniejsze, zwycięska (22:17) i zawodnicy Sudanu Południowego mogli świętować meczowy triumf 69:65 oraz awans do AfroBasketu 2021! Ponownie z dobrej strony zaprezentował się Nuni, który zdobył 16 punktów, do których dołożył 3 zbiórki i asystę.

W ostatnim spotkaniu kwalifikacyjnym, w piątek 19 lutego, trener Luol Deng dał szansę zawodnikom rezerwowym. W meczu z Rwandą Nuni Omot spędził na parkiecie 3 minuty, zdobywając w tym czasie 2 punkty, a Sudan Południowy przegrał po dogrywce 58:62.

Nuniemu oraz jego reprezentacji gratulujemy awansu!