Zamknij

Horror na boisku w Sopocie! Ogniwo wyrwało zwycięstwo w ostatniej akcji meczu [FOTO]

11:35, 27.09.2020 Emil Bogumił Aktualizacja: 11:40, 27.09.2020
Skomentuj

Ogniwo Sopot zwyciężyło u siebie z zawodnikami Skry Warszawa (23:20). Przez większą część spotkania sopocianie gonili wynik. Na pokonanie wiceliderów tabeli złożyła się udana akcja w ostatnich sekundach meczu.

Spotkanie w Sopocie rozpoczęło się niepomyślnie dla gospodarzy. W 6. minucie boisko opuścił kontuzjowany Mateusz Mrowca. Po wejściu na murawę Roberta Olszewskiego, pierwsze 3 punkty zdobyli goście. Chwilę później odpowiedział im Paul Walters i na tablicy wyników pojawiło się 3:3. Od tego momentu Ogniwiacy byli w odwrocie. Zawodnicy Skry Warszawy zdobyli przyłożenie, podwyższenie oraz kolejne 3 punkty za przekopanie między słupy. Po pierwszych 40 minutach przegrywali 3:13.

Po przerwie sopocianie rozpoczęli odrabianie strat. Po raz kolejny przekopał Paul Walters (6:13). Po tej akcji nastąpiła żmudna walka na boisku, bez punktów po obu stronach. Po dwudziestu minutach przełamanie nastąpiło ze strony Skry Warszawa. Sopocianie przegrywali już 6:20. Dziesięć minut przed końcem Ogniwiacy rozpoczęli walkę o zwycięstwo. Po rażących błędach w obronie warszawiaków, sędzia przyznał 7 punktów gospodarzom. W 77. minucie przyłożył Jan Mroziński i podwyższył Paul Walters (20:20).

W ostatnich sekundach meczu, już w doliczonym czasie gry, arbiter podyktował rzut karny na korzyść Ogniwa. Mimo dalekiej odległości i trudnej pozycji, Paul Walters zdecydował się na próbę kopu. Po udanym rozegraniu, sędzia zakończył spotkanie. Sopocianie cieszyli się z kolejnego zwycięstwa. Po sześciu spotkaniach pozostają niepokonanymi liderami tabeli z 28 oczkami na koncie. Nad zawodnikami Skry mają już 9 punktów przewagi.