Lechia Gdańsk - Ogniwo Sopot. Mistrzowie Polski z kolejnym zwycięstwem

14:30, 18.11.2019 P.S
Skomentuj Fot. Elbrus Studio - Ogniwo Sopot - facebook Fot. Elbrus Studio - Ogniwo Sopot - facebook

W sobotę, 16 listopada, drużyna Ogniwa Sopot zmierzyła się z zawodnikami RC Lechii Gdańsk na stadionie Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej. O godzinie 14 rozpoczęły się zacięte zmagania, które ostatecznie zakończyły się zwycięstwem sopockiej drużyny. Rugbiści Ogniwa triumfowali z wynikiem 22:16.

Punktacja Ogniwa:

• Szablewski - 5,
  • Grabowski - 5,
  • Burrows - 5,
  • Mokrecow - 5,
  • Riekert - 2.

Wygrana w IX kolejce ekstraligi zagwarantowała sopockim rugbystom drugie miejsce w tabeli. Mistrzowie Polski jak dotąd wygrali 6 z 8 rozegranych meczy, zdobywając tym samym 30 punktów. Jak dotąd lepszy okazał się tylko zespół Master Pharm Łódź z 37 punktami i pełną pulą zwycięstw.

Sobotni mecz przyniósł wiele emocji. Pomimo początkowego prowadzenia gospodarzy, sytuacja zaczęła się wyrównywać dopiero pod koniec pierwszej połowy. Drużyny szły łeb w łeb, aż w drugiej połowie mistrzowie odrobili straty i wysunęli się na prowadzenie.

- Dzięki kibicom poczuliśmy się jakbyśmy grali mecz w domu... - mówił po meczu Dwayne Burrows, MVP  tego spotkania.

W trakcie rozgrywek część sopockich zawodników włączyła się w akcję Movember. Rugbyści pokazali się w wystylizowanym zaroście, który w sposób symboliczny miał przypomnieć o tym, jak ważna jest profilaktyka raka jąder. Za stylizację odpowiadało studio Old School BarberShop & Tattoo Ink.