Zamknij

Turniej młodzieżowych drużyn rugby i rodzinny piknik na stadionie Ogniwo Sopot

17:59, 15.05.2019 | J.F
Skomentuj
REKLAMA

Druga edycja turnieju Bufab Rugby Amber Cup odbędzie się w najbliższy weekend 18-19 maja na stadionie MKS Ogniwo Sopot. 

Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa ze względu na udział aż 10 klubów z zagranicy i 6 polskich. W Poprzedniej edycji w 2018 roku zwyciężali Łotewska RK Mitava w kategorii U14 oraz Westport Bulls RFC z Irlandii w kategorii U16. Z trójmiasta startować będą wszystkie ekipy Arka Gdynia, RC Lechia Gdańsk oraz gospodarze Ogniwo Sopot. Poza pomorskimi drużynami, swoje umiejętności zaprezentują także Rugbiści z Lublina i reprezentacja Wielkopolski.

Ponadto na stadionie przy Jana z Kolna 18 zagrają drużyny z sześciu państw: Litwy- SM Klevas , Łotwy- RK Mitava , Irlandii- Westport Bulls RFC , Szwecji Malmo RC oraz Spartacus Geteborg RFC , Danii- Frederiksberg Falcons oraz Niemiec- Berlin SV 1892.

Pierwszego dnia rywalizacja będzie się toczyć w dwóch czterozespołowych grupach w kategoriach U14 Młodzik i U16 Kadet. Zwycięscy grup oraz zespoły które zajmą drugie miasta będą walczyć w niedziele o główne trofeum. Natomiast zespoły z miejsce 3 i 4 będą toczyć walkę o miejsca 5-8. W trakcie całego turniej rozegranych zostanie 40 spotkań.

„Turniej połączony będzie z piknikiem na który zapraszamy wszystkie rodziny z dziećmi by zobaczyć jak wygląda rywalizacja młodzieżowych drużyn z europy. W trakcie całego turnieju będzie można wesprzeć kupując domowe ciasta, przekąski, napoje, całość zostanie przekazana na leczenie Królewny śmieszki Zosi Marcinkowskiej która cierpi na dziecięce porażenie mózgowe.” – Michał Pietryk Dyrektor Turnieju.

Rywalizacja rozpocznie się w Sobotę 18 maj od 9:00 i potrwa do 17:00 tego oraz w niedziele 19 maja od 9:00 do 15:30. Imprezę której organizatorem jest Fundacja Impuls wspólnie z MKS Ogniwo Sopot nie byłaby możliwa bez wsparcia sponsorów: BUFAB Sp z. o .o , AHB Service ,Mar-Yard, Speednet, Northgate logistic, Vida, Ziaja, PKS Gdańsk Oliwa, Urząd Marszałkowski,Kancelaria Rafał Kasprzycki, Farm Frites, Marilyn Bar, Czachorowski zdrowa kuchnia, Diety od Brokuła, Witograf, Catering Wilczy głód, Piekarnia paryska, Piekarnia Merkus, Laurel Spa oraz agencja reklamowa Positive.

materiały prasowe

 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz