Zamknij

12 listopada na sportowo, czyli Sopocki Bieg Niepodległości 2023

15:03, 30.10.2023 .
Skomentuj Na zdjęciu: Sopocki Bieg Niepodległości, materiały prasowe MOSiR Sopot Na zdjęciu: Sopocki Bieg Niepodległości, materiały prasowe MOSiR Sopot

Sopot na sportowo wspomni 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na kolejną odsłonę Sopockiego Biegu Niepodległości. Wyjątkowe wydarzenie odbędzie się 12 listopada. - Całymi rodzinami, pojedynczo, w każdym wieku, marszem lub biegiem – wszyscy są zaproszeni do wspólnego udziału w Biegu Niepodległości w 105. rocznicę odzyskania przez Polskę suwerennego bytu państwowego - zachęcają przedstawiciele instytucji.

Sopockie Biegi, organizowane z okazji Narodowego Święta Niepodległości, mają długą historię. Organizowane je jeszcze w latach 90-tych, pod inną nazwą. Co roku bierze w nich udział spora rzesza biegaczy. Podobnie jak w poprzednich edycjach MOSiR Sopot zaprasza, by biegowe stroje nawiązywały do tego wspaniałego święta.

‒ Bądźmy razem w tę niedzielę. Prosimy, by ubrać się na biało lub na czerwono. Biegacze po starcie utworzą wspaniały obraz naszej narodowej flagi. Trasę można przebiec lub przejść. Czasy na mecie będą mierzone, co z pewnością jest ważne dla tych uczestników, którzy chcą się skonfrontować z własnymi rekordami – zapowiada Józef Kamiński, wicedyrektor sopockiego MOSiR, organizator biegu. 

Zapisy trwają pod tym >>>LINKIEM<<<.

Biegacze świętujący 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczną trasę w niedzielę, 12 listopada o 12:00. Start i metę biegu ustanowiono na Skwerze Kuracyjnym. Uczestnicy mają do wyboru dwa dystanse:

  • 4 km,
  • 8 km (podwójna pętla).

Trasa biegnie przez sopocką plażę w kierunku granicy z Gdynią. Uczestnicy zawrócą przy potoku Swelina i pobiegną w kierunku molo. Osoby, które nie przygotują strojów w barwach narodowych, wystartują z trzeciej strefy startu.

Jak zapewniają organizatorzy, możliwy będzie dokładny pomiar czasu. Umożliwią go chipy zakładane na kostkę. Dystans można przejść lub przebiec. Możliwe jest także przemierzanie trasy przy użyciu kijków do nordic walking. Sopocki Bieg Niepodległości kierowany jest do wszystkich, bez względu na wiek. Przygotowano dwie kategorie:

  • OPEN kobiety,
  • OPEN mężczyźni.

Opłata startowa wynosi 25 złotych. Na każdego uczestnika czeka specjalny, odlewany medal oraz ciepły poczęstunek na mecie. Zwycięzcy biegów, najmłodszy oraz najstarsi uczestnicy otrzymają vouchery niespodzianki. 

Plan imprezy:

  • 9:30 - 11:45 czas pracy Biura Zawodów,
  • 12:00 - start biegu,
  • 12:45 - ogłoszenie wyników i dekoracja za miejsca I-III w kategoriach OPEN kobiet i OPEN mężczyzn.

Zapisy online trwają do czwartku 9 listopada do godz. 10:00. Otwarte są na platformie elektronicznezapisy.pl. Dzieci poniżej 16 lat może zapisać osoba dorosła ze swojego konta przy pomocy funkcji: „Zapisz inną osobę”. Organizatorzy zapewniają miejsce do przebrania się i depozyt.   

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%