Zamknij

Przed nami Puchar Prezydenta Sopotu! To najstarsze regaty windsurfingowe w Polsce

11:55, 31.05.2023 .
Skomentuj Fot. Czepela Foto Surf Fot. Czepela Foto Surf

Regaty o Puchar Prezydenta Sopotu rozpoczną się w sobotę, 3 czerwca, rywalizacją w klasie Formuła Kite, a zakończą w kolejny weekend czerwca, gdy rywalizować będą klasy windsurfingowe, klasa Open Skiff, klasa Finn oraz SUP. Organizatorem zawodów jest SKŻ ERGO Hestia Sopot.

Puchar Prezydenta Sopotu to nie tylko sportowa rywalizacja najlepszych żeglarzy, ale również doskonała okazja do spotkania się z pasjonatami sportu i wymiany doświadczeń oraz wiedzy. Regaty o puchar prezydenta odbędą się już po raz 44.

– Organizować kultowe regaty o Puchar Prezydenta Sopotu to dla nas niezwykły zaszczyt. To wydarzenie nie tylko gromadzi najlepszych żeglarzy z Polski, ale również podkreśla naszą długą tradycję szczególnie w klasach deskowych. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tego historycznego wydarzenia, które na zawsze wpisało się na mapę krajowych imprez żeglarskich. Ten rok jest również szczególny, gdyż obchodzimy 40 lecie istnienia naszego klubu, a PPS to pierwsza okazja by świętować w większym gronie. Kibiców zapraszamy szczególnie 11 czerwca, kiedy to stworzymy morską paradę przy sopockim molo – mówi Piotr Oleksiak, z Sopockiego KLubu Żeglarskiego, organizator regat.

Regaty o Puchar Prezydenta Sopotu rozpoczną się 3 czerwca 2023 r., a zakończą w weekend 10-11 czerwca. Organizatorem zawodów jest SKŻ ERGO Hestia Sopot, który zaprasza uczestników do rywalizacji a kibiców do obserwowania zawodów z sopockiego mola.

Źródło: Urząd Miasta Sopotu

[ZT]17376[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%