Zamknij

Mistrzowskie mecze w ERGO ARENIE! To tu zmierzą się światowe potęgi sportu [WIDEO]

11.47, 23.01.2023 . Aktualizacja: 11.47, 23.01.2023
Skomentuj Fot. materiały prasowe
REKLAMA

Ćwierćfinały i półfinał IHF Mistrzostw Świata Polska Szwecja 2023, które w dniach 25-27 stycznia ugości ERGO ARENA rozegrane zostaną według Kodeksu Dobrych Praktyk. Działania w Gdańsku obejmą m.in. bezpłatną komunikację miejską dla wolontariuszy i rozwiązania ograniczające dystrybucję materiałów jednorazowych. 

Uwzględnianie zasad równoważonego rozwoju przy okazji mundialu szczypiornistów dotyczy organizatora turnieju jak również miast gospodarzy i operatorów hal. ERGO ARENA jest pionierem wśród polskich obiektów wielofunkcyjnych pod kątem ich wdrażania. Miejsce gdańskich zmagań najlepszych piłkarzy ręcznych świata od kilku lat jest obszarem inwestycji proekologicznych i nośnikiem kampanii prospołecznych, promujących aktywność fizyczną wśród wszystkich pokoleń oraz transport zbiorowy jako najlepszy sposób dotarcia na wydarzenia.

ERGO ARENA pochwalić się może kompleksowo zmodernizowaną technologią oświetlenia, trzema ukończonymi instalacjami fotowoltaicznymi, które w roku 2022 pozwoliły wyprodukować łącznie ponad 170 tysięcy kWh, a także zbiornikami wody opadowej, która z połaci dachów i otoku zbiera wodę deszczową, a ta wykorzystywana jest do podlewania terenu zewnętrznego.

Duże wydarzenia sportowe bezpośrednio wpływają na oddziaływanie środowiskowe, dlatego przed meczami IHF Mistrzostw Świata Polska Szwecja 2023 wdrażane są dodatkowe działania w celu minimalizacji emisji CO2 do atmosfery oraz równoważenia konsumpcji i produkcji. Wolontariusze zaangażowani w sprawną organizacje spotkań w Gdańsku, na podstawie identyfikatora, za darmo korzystać będą z komunikacji miejskiej. 

- Cieszymy się, że Miasto Gdańsk pozytywnie odpowiedział na nasz apel o bezpłatne przejazdy autobusami i tramwajami dla wolontariuszy – mówi Damian Wleklak, dwukrotny medalista mundialu w biało-czerwonych barwach, członek gdańskiego komitetu organizacyjnego IHF Mistrzostw Świata Polska Szwecja 2023 – Strategia Rozwoju Miasta Gdańska i przygotowany na największy w historii polskiej piłki ręcznej turniej Kodeks Dobrych Praktyk zwracają szczególną uwagę na sprawy środowiskowe, dlatego wokół meczów w ERGO ARENIE stawiamy też na materiały cyfrowe kosztem wydruków i minimalizujemy korzystanie z wody w butelkach.

Bilety

Bilety na ćwierćfinały (środa, 25.01 godz. 18:00 i 20:30) i półfinał (piątek, 27.01, 18:00) IHF Mistrzostw Świata Polska Szwecja 2023 dostępne są za pośrednictwem platformy Eventim.pl. Cztery zespoły, które rywalizować będą w Gdańsku o strefę medalową poznamy jeszcze w tym tygodniu. Wszystkie spotkania mundialu szczypiornistów oglądać można w Viaplay.

[ZT]15591[/ZT]

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%