Zamknij

Sopocki adres dla biznesu! Zakończono budowę biurowca przy al. Niepodległości

18:00, 26.02.2021 P.S Aktualizacja: 23:47, 18.04.2021
Skomentuj Fot. Ekolan Fot. Ekolan

Biurowiec N696 - sopocki adres dla biznesu. Nowy obiekt firmy Ekolan powstał przy głównej arterii Trójmiasta. N696 łączy w sobie dynamizm metropolii z przyjazną skalą. Zwraca także uwagę minimalistyczną architekturą i wkomponowaniem w zieleń w mieście.

W sercu Trójmiasta

Czterokondygnacyjny biurowiec N696 stanął w centrum Sopotu, przy alei Niepodległości 696. Bez względu na rodzaj prowadzonej działalności każdy przedsiębiorca doceni to położenie: w środku drogi pomiędzy Gdynią a Gdańskiem, dziesięć kilometrów od centrów obu tych miast. Oznacza to dobry dojazd samochodem, czyli wygodę dla pracowników, klientów i kontrahentów. Ci, którzy stawiają na transport publiczny, trafią bez problemu: autobusem, trolejbusem, SKM-ką albo rowerem.

Blisko stąd także do atrakcyjnych sopockich miejsc, w tym restauracji czy hoteli, odpowiednich pod kątem organizacji spotkań biznesowych. Osiem kilometrów liczy trasa z biurowca do Trójmiejskiej Obwodnicy, skąd dalej można dojechać na gdańskie lotnisko w Rębiechowie czy Autostradę A1.

Przyjazna skala

- Lokalizacja to dla przedsiębiorców bezsprzecznie jeden z ważniejszych argumentów branych pod uwagę przy wyborze miejsca dla biznesu. Ale obok położenia biurowiec N696 oferuje inne korzyści: świetną architekturę, która świadczy o prestiżu firmy, a przede wszystkim – przyjazną skalę, będącą alternatywą dla wielkich centrów biznesowych, jakich nie brakuje w Trójmieście – mówi Anna Szałła, członek Zarządu Ekolan S.A. – W Sopocie też można pracować intensywnie i efektywnie, a przy tym nie być przytłoczonym atmosferą korporacyjnej anonimowości. Przeciwnie: w biurowcu N696 da się odczuć przestrzeń i oddech oraz indywidualny styl. A w przerwie czy po całym dniu pracy można przejść się nad morze albo wyjść na spotkanie w modnym miejscu – dodaje Anna Szałła.

Powierzchnia biurowo-usługowa, jaką dysponuje biurowiec N696, to niemal 1500 metrów kwadratowych. Poszczególne lokale mają od 60 do 190 metrów kwadratowych. Na każdej kondygnacji można elastycznie dostosować powierzchnię do potrzeb konkretnej firmy: wydzielić indywidualne pokoje albo zostawić otwartą przestrzeń biurową.

Lokale na parterze z witrynami od strony alei Niepodległości przeznaczono na ogólnodostępne usługi. Są też miejsca postojowe w hali garażowej oraz zewnętrzne. Z myślą o osobach dojeżdżających do pracy rowerem zaprojektowano parking dla rowerów wraz ze strefą rowerzysty z szafkami i prysznicami.

Modelowa przestrzeń

Ideą stref wspólnych biurowca N696 jest połączenie i przenikanie się tego, co wewnątrz i na zewnątrz. Projektanci uznali zieleń za integralny element architektury. W fasadę budynku 

wkomponowane jest drzewo: 9-metrowy platan. Można go podziwiać na patio w strefie wejściowej. Kiedy jeszcze urośnie, a jego korona stanie się bardziej rozłożysta, zieleń będzie zaglądać do okien na wszystkich piętrach budynku.

Ważnym elementem będą również zielone balkony. Zaprojektowano je jako wkomponowane w bryłę budynku donice, wypełnione krzewami i drzewami. Na tle drewnianej elewacji będą tworzyć zielone akcenty, urozmaicając jej wygląd. Wokół budynku rosną lipy, magnolie i wierzba biała. Alejkę prowadzącą do głównego wejścia zdobią zielone przez cały rok gęste tuje, którym nadano formę kul.

Minimalistyczna estetyka

Budynek łączy współczesną estetykę architektoniczną ze skalą typową dla historycznej części Sopotu. Zastosowano w nim nowoczesne standardy technologiczne i wykorzystano naturalne materiały. Elewację budynku pokrywają ułożone ażurowo deski ze skandynawskiej sosny. Dzięki specjalnemu procesowi termowania drewno jest bardzo wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne.

Posadzka patio i fragmenty elewacji na parterze biurowca N696 wykonano z betonu architektonicznego, co w ciekawy sposób kontrastuje z drewnem i szkłem. Parter od strony alei Niepodległości jest niemal całkowicie przeszklony, co nadaje bryle lekkości i wywołuje wrażenie, że unosi się nad ziemią.

Budynek został oddany do użytkowania na początku stycznia 2021 r.

Polecane : Nieruchomości Sopot

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

HohlickHohlick

2 1

Pomijając kwestię architektoniczną bo to kwestia gustu. Gdzie można zasięgnąć informacji na temat poprzedniego właściciela (czy była to gmina Sopot lub podmiot zależny) oraz obecnego inwestora ?? 07:45, 02.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%