Zamknij

Co powinna zawierać karta informacyjna przedsięwzięcia?

09:33, 03.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Dokument ten zawiera wszystkie niezbędne informacje o planowanej inwestycji. Co ważne, kartę informacyjną przedsięwzięcia, musimy dołączyć do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Co powinna zawierać karta inwentaryzacyjna przedsięwzięcia?

Karta informacyjna przedsięwzięcia - co to jest?

Karta informacyjna przedsięwzięcia to dokument, który zawiera najważniejsze informacje o planowanej inwestycji. Jednak nie do każdego przedsięwzięcia musimy tworzyć KIP. Kiedy jest wymagany? Ten dokument jest niezbędny w przypadku inwestycji, które mogą potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko. Do takich przedsięwzięć należy wysypisko śmieci, farma fotowoltaiczna, stacja benzynowa, ale także dom. Szczególnie taki, który chcemy postawić na działce, znajdującej się obszarach Natura 2000.

Co powinna zawierać karta informacyjna przedsięwzięcia?

KIP zawiera kluczowe informacje o planowanej inwestycji, które przekładają się na ocenę wpływu przedsięwzięcia na środowisko. W każdym przypadku, kiedy planowane przedsięwzięcie może oddziaływać na otoczenie naturalne, musimy stworzyć kartę informacyjną przedsięwzięcia. Co więcej, jest ona niezbędnym elementem wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Co więc musi znajdować się w KIP?

Podstawową rzeczą jest informacja o rodzaju inwestycji. Tutaj musimy wymienić cechy planowanego przedsięwzięcia oraz jego dokładne usytuowanie. W KIP musi się także znaleźć informacja o wielkości inwestycji i jej całkowitych wymiarach. Tutaj musimy uwzględnić także budynek tymczasowy, który będzie stał w trakcie budowy obiektu.

Kolejne na liście są informacje o roślinności, którą zamierzamy posadzić na terenie inwestycji. Bardzo ważny jest także rodzaj technologii, który będzie zastosowany przy budowie. W KIP musimy dokładnie opisać każdy etap procesu produkcyjnego. To trudne zadanie, dlatego warto skorzystać z pomocy specjalisty, który stworzy dla nas kompletną kartę informacyjną przedsięwzięcia.

Kto tworzy kartę informacyjną przedsięwzięcia?

W teorii kartę informacyjną przedsięwzięcia możemy stworzyć samodzielnie. Jednak w takim przypadku ryzykujemy popełnienie błędu, który może spowodować odrzucenie naszego wniosku. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy, która profesjonalnie zajmuje się tworzeniem kart informacyjnych przedsięwzięcia.

Artykuł powstał przy współpracy z AvesNature (avesnature.com.pl) - ekspertami od środowiska, którym możesz zlecić opracowanie karty inwentaryzacyjnej przedsięwzięcia.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%