Zamknij

Jak kupować polisy według SALTUS Ubezpieczenia?

15:44, 14.09.2021 |
Skomentuj Saltus ubezpieczenia opinie - zdjęcie poglądowe Adobe Stock
REKLAMA

SALTUS Ubezpieczenia zapewnia najważniejszą ochronę - zabezpiecza Twoje zdrowie, życie, majątek, a także spokojny wypoczynek. Na co zwracać uwagę kupując poszczególne polisy? Oto kilka rad od ekspertów.

Jak chronić swoje zdrowie polisą?

Pomoc w utrzymaniu zdrowia i w razie zachorowania, to to, czego najczęściej od ubezpieczeń zdrowotnych oczekujemy. Nikogo nie dziwi więc rosnąca popularność tych polis, zarówno indywidualnych, jak i grupowych. 

Eksperci SALTUS Ubezpieczenia zdają sobie sprawę z Twoich najważniejszych potrzeb i nieustannie rozwijają propozycję ubezpieczeń zdrowotnych, które od lat są jednym z czołowych produktów oferowanych przez towarzystwo. 

saltus ubezpieczenia opinie

Niezależnie czy wybierasz polisę samodzielnie, czy za pośrednictwem pracodawcy, zawsze sprawdzaj, jak wygląda zakres oferowanych:

 • konsultacji specjalistycznych,
 • badań diagnostycznych i świadczeń ambulatoryjnych,
 • usług dodatkowych, jak assistance czy zabiegi rehabilitacyjne,
 • placówek, z których pomocy możesz skorzystać.

O ile dwa pierwsze punkty są dla Ciebie pewnie oczywiste, to o dwóch ostatnich nie zawsze pamiętamy. Liczy się nie tylko „jaką” pomoc otrzymasz, ale i „gdzie”. Dlatego SALTUS Ubezpieczenia współpracuje z tysiącami placówek medycznych w Polsce, zarówno tymi zrzeszonymi w dużych sieciach, jak i z samodzielnymi przychodniami wysokospecjalistycznymi i gabinetami lekarskimi.

Co zapewnia polisa na życie?

Najważniejszym zadaniem tego ubezpieczenia jest ochrona finansowa Twoich bliskich na wypadek Twojego zgonu. Jednak pamiętaj, że często zakres polisy może uwzględniać też pomoc pieniężną w razie wielu innych zdarzeń, jak:

 • poważne zachorowanie, 
 • utrata zdolności do pracy, 
 • pobyt w szpitalu,
 • operacja.

saltus sopot ubezpieczenia ludzie

Znów, jak w przypadku ubezpieczeń zdrowotnych, dwa pierwsze punkty są Ci zapewne znane i niejako „oczywiste”, ale dwa ostatnie już niekoniecznie. To teraz już o nich wiesz. Co więcej, polisy na życie SALTUS Ubezpieczenia mogą też zapewniać różnego rodzaju świadczenia assistance, żeby ułatwić Ci walkę z przeciwnościami losu i jak najszybciej wrócić do zdrowia.

Ubezpieczasz nieruchomość – pamiętaj o 3 najważniejszych sprawach!

Ochrona mieszkania czy domu jest zazwyczaj następna na liście Twoich potrzeb. Dlatego jest to trzeci obszar, któremu SALTUS Ubezpieczenia poświęca szczególną uwagę. O co szczególnie musisz zadbać, kupując taką polisę? Oto 3 rzeczy, o których przypominają doradcy SALTUS w każdej rozmowie:

 • suma gwarancyjna w polisie powinna odpowiadać kosztom odbudowy (bazuj na tzw. wartości odtworzeniowej),
 • ubezpiecz także ruchomości domowe, czyli meble, sprzęt RTV, AGD i wszystkie inne kosztowności,
 • polisa może też obejmować OC w życiu prywatnym (jak np. stłuczesz komuś szybę).

To podstawowe kwestie. Poza tym pamiętaj, że polisą możesz objąć dowolną nieruchomość i jej elementy, jak domek letniskowy, nagrobek, budynki gospodarcze, zewnętrzne elementy anteny satelitarnej lub kolektory słoneczne. Osobnego ubezpieczenia wymagają też często szyby. No i nie zapomnij też o assistance!

Wybierasz się za granicę? Nie zapomnij o polisie na podróż

Kolejnym zagadnieniem, tylko pozornie mniej ważnym, jest ochrona Twojego wypoczynku. W końcu, kiedy masz odreagować stres i zadbać o polepszenie swojego samopoczucia, jak nie na urlopie? 

Wybierając się za granicę, nie zapomnij się zatem ubezpieczyć. Choć większość biur podróży oferuje podstawowe ubezpieczenie w cenie wycieczki, to często nie jest ono wystarczające. Upewnij się, że:

 • suma zapisana w polisie na pewno pokryje koszty ewentualnego leczenia i transportu medycznego (doradcy SALTUS Ubezpieczenia zawsze zachęcają do założenia „górki” dla pewności – co podnosi składkę o raptem kilka złotych),
 • ubezpieczony jest także Twój bagaż,
 • masz dostęp do assistance,
 • polisa chronić Cię też od skutków szkód wyrządzonych innym – OC.

ubezpieczenia saltus dlaczego warto

Jeśli Twoje ubezpieczenie uwzględnia wszystkie te elementy, możesz jechać na urlop ze spokojną głową.

Ubezpieczenie musi być dopasowane do Ciebie

Niezależnie jednak od tego, jakie ubezpieczenie Cię interesuje, doradcy SALTUS Ubezpieczenia stawiają przede wszystkim na jedno – indywidualną ofertę. Tylko ścisłe dopasowanie do konkretnych potrzeb, możliwości i warunków zapewnia skuteczną ochronę.

Kontakt: 

SALTUS Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie SA
ul. Władysława IV 2281-743 Sopot
+48587703690
 

( )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%