Mieszkańców oraz turystów przyjeżdżających do Sopotu czeka spora dawka emocji! Najbliższe dni upłyną pod znakiem ważnych festiwali kulturalnych, emocjonujących wydarzeń sportowych i wielu interesujących wydarzeń. Jeśli nie macie jeszcze pomysłów na nadchodzący tydzień, koniecznie zapoznajcie się z naszymi propozycjami!
Do ostatniego dnia wakacji na sopockim molo możemy podziwiać najpopularniejsze produkcje z całego świata. W nadchodzącym tygodniu widzowie zobaczą:
Bilety/spektakle: 50 zł - normalny, 35 zł - ulgowy
Więcej na: www.sopotnonfiction.pl.
Mistrzostwa katamaranów
Kolejny raz w tym sezonie w Sopocie odbędą się regaty katamaranów. Żeglarze klasy Formuła 18 i A-class walczyć będą o mistrzostwo Polski. Organizatorem jest klub żeglarski UKS Navigo. Regaty odbędą się w dniach 20-22 sierpnia.
Na starcie mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane w Sopocie w dniach 20-22 sierpnia, będzie można spotkać medalistów mistrzostw świata w kategorii A-class wraz całą klubową ekipą UKS Navigo. Na regatach spodziewani są także zawodnicy zagraniczni, co z pewnością uatrakcyjni sportowo imprezę.
W sobotę, 21 sierpnia, regaty rozpocznie tradycyjna parada katamaranów, która przepłynie nieopodal sopockiego molo, dzięki czemu będzie ją można oglądać z pomostu lub plaży. W ramach regat planowane jest rozegranie 9 wyścigów dla każdej klasy. Mistrzostwa Polski rozegrane zostaną również w klasie Formuła 18 oraz Open.
Katamarany A-class to najszybsze jednoosobowe jachty na świecie, postrzegane jako Formuła 1 wśród klas regatowych. Te łódki żeglują na foilach, długich statecznikach na których unoszą się ponad wodą, osiągając przy tym olbrzymie prędkości.
Organizatorem regat jest Uczniowski Klub Sportowy Navigo.
Więcej informacji znaleźć można na stronie: UKS Navigo.
(źródło: Urząd Miasta Sopotu)
Porsche Parade
Od muzealnych klasyków po najnowsze 911 - kawalkada ponad stu samochodów kultowej marki ze Stuttgartu-Zuffenhausen przejedzie przez Polskę w weekend 20-22 sierpnia. Właściciele i miłośnicy Porsche wyruszą z Warszawy, by po pokonaniu ponad pół tysiąca kilometrów przez Wzniesienia Łódzkie, Dolinę Konińską, Kujawy i Kaszuby dotrzeć do Trójmiasta.
O godzinie 10 nastąpi wyjazd na trasę 120 uczestników parady - na etapie jazdy przez Warszawę planowana jest eskorta policji. Uczestnicy wyruszą na zachód Autostradą Wolności A2, lecz w okolicach Łodzi zjadą na mniej oczywiste trasy prowadzące nad Bałtyk. Niezwykłą kawalkadę będą mogli obejrzeć między innymi mieszkańcy Pabianic, Konina, Żnina oraz Człuchowa. Sobotnia część parady zakończy się przed hotelem Radisson Blu w Sopocie, a zwieńczeniem emocjonującej podróży dla uczestników Porsche Parade 2021 będzie udział w festiwalu Salt Wave na Półwyspie Helskim.120 unikalnych samochodów
Podczas Porsche Parade na drogach pięciu województw będzie można spotkać niepowtarzalny zestaw modeli Porsche z różnych okresów. Wśród 120 pojazdów, które biorą udział w przejeździe, znajdą się zarazem współczesne bestsellery marki, ale również kultowe modele sprzed lat, takie jak Porsche 911 3.2 Carrera, 944 Turbo czy 964 Backdate. Z Muzeum Porsche w Stuttgarcie specjalnie na tę okazję zostanie sprowadzony milionowy egzemplarz Porsche 911 (991) oraz model Carrera GT.
O której: godz. 16.00
Gdzie: Radisson Blu (ul. Bitwy pod Płowcami 54)
Finałowy turniej siatkówki plażowej
Sopocki MOSiR zaprasza na finałowy turniej siatkówki plażowej w kategorii open kobiet z cyklu ZIAJA CUP.
Zapisy w dniu zawodów do godz. 10.00 przy wejściu na plażę nr 23. Nagrody przyznawane są za miejsca I-III w poszczególnych imprezach z cyklu oraz dodatkowo za końcową klasyfikację Lata 2021.
O której: do godz. 10.00 - zapisy, godz. 11.00 - turniej
Finałowy III wyścig pływacki dookoła molo im. Jacka Starościaka
Sopocki MOSiR zaprasza na finałowy wyścig pływacki dookoła molo 2021 im. Jacka Starościaka, który odbędzie się w sobotę 21 sierpnia 2021 o godz. 12.00. Miłośnicy morskich zmagań podejmą rywalizację na dystansie 1200 metrów.
Przypomnijmy, że w ponad 22-letniej historii imprezy organizowanej przez sopocki MOSiR, na starcie stawali m.in. Mistrzowie Świata Przemysław Stańczyk i Mateusz Sawrymowicz, olimpijczyk Filip Zaborowski, brązowa medalistka MŚ Juniorów Karolina Urbańska. Wielką postacią była również Teresa Zarzeczańska-Różańska, która jako pierwsza Polka przepłynęła Kanał la Manche.
Najmłodsi uczestnicy mieli 9 lat, zaś najstarszym był Lucjan Przado z Warszawy, który w momencie startu miał... 88 lat!
Zapisać się można elektronicznie na stronie www.mosir.sopot.pl i na elektronicznezapisy.pl a także w dniu zawodów od godz. 9.00. - 11.15. na plaży/wejście na plażę nr 23/", gdzie znajdować się będzie biuro zawodów.
Start wyznaczono w samo południe, a nad bezpieczeństwem uczestników tradycyjnie będzie czuwać Sopockie WOPR.
Impreza odbywa się pod Patronatem Prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego i w tym roku upamiętnia Jacka Starościaka, wielkiego propagatora pływania i morsowania.
Każdy, kto ukończy rywalizację otrzyma pamiątkowy medal a najlepsi w kategorii open i 14 kategoriach wiekowych statuetki i kosmetyki Firmy Ziaja. Po zakończeniu III finałowego wyścigu nastąpi podsumowanie wyścigów Lata 2021 i nagrodzenie za miejsca I-III w kategorii open kobiet i mężczyzn oraz za miejsce I w poszczególnych kategoriach wiekowych.
O której: 9.00-11.15 (zapisy), od godz. 12.00 wyścig
Gdzie: wejście na plażę nr 23 (okolice molo w Sopocie)
Krwawy Sport 4 - Walki na gołe pięści
21 sierpnia do Sopotu zawita czwarta edycja kickbokserskich batalii na gołe pięści serwowanych przez Krwawy Sport! Tym razem organizatorzy zapraszają na wakacyjną odsłonę pod hasłem „Summer Jam SOPOT”.
Wakacje w Sopocie to gorączka na plaży, gorączka w klubach, jednak w małej klatce Krwawego Sportu szykuje się istne piekło! Organizacja zbroi się, zatrudniając wyśmienitych zawodników. Oficjalnie został ogłoszony występ Artura „Bizona” Bizewskiego, który w swojej karierze był pretendentem do pasa FEN, dwukrotnie zdobywał Puchar Świata K1, czy stawał na podium Mistrzostw Europy. Na gali wystąpi też znany z organizacji Genesis Marcina „Wasyla” Wasilewskiego.
Podczas wydarzenia zobaczymy też dwie walki o pas mistrzowski. W pierwszej obronie pasa dywizji do 80 kg zobaczymy Jędrzeja Durskiego, który ekspresowo rozprawił się z Rutkiewiczem na Krwawym Sporcie 2 odbierając mu tytuł mistrzowski.
Można się spodziewać, że to będzie najmocniejsza gala organizacji Krwawy Sport. Potężne wzmocnienia, magia Sopotu i 2 000 kibiców na trybunach.
O której: od godz. 18.00
Gdzie: Hala 100-lecia (ul. Goyki 7)
Piano na molo
Już w najbliższą niedzielę odbędzie się koncert z cyklu Piano na molo. O godzinie 12.00 na Skwerze Kuracyjnym będziemy mogli posłuchać pianisty Jana Szczurka, który zaprezentuje autorskie aranżacje klasyki polskiej piosenki. W programie m.in. utwory takich artystów, jak Mieczysław Fogg, Adam Aston, Zbigniew Wodecki, Marek Grechuta, czy Krzysztof Klenczon.
Jan Szczurek to absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku kompozycja i aranżacja, pisze głównie autorską muzykę i aranżuje na różne składy instrumentalne (od kameralnych składów jazzowych po szeroką sekcję dętą), ale zawsze najbliższym instrumentem był dla niego fortepian, na którym gra od 7 roku życia.
O której: godz. 12.00
Gdzie: Skwer Kuracyjny (nieopodal sopockiego molo)
Wakacyjne warsztaty rzemiosł dawnych: łowca z epoki kamienia
Ulepić garnek, utkać krajkę na bardku i… przenieść się w czasie do epoki kamienia. Oto atrakcje, z jakich można skorzystać tego lata na Grodzisku w Sopocie, biorąc udział w wakacyjnych zajęciach warsztatowych. Warto zdecydować się od razu, bo liczba miejsc jest ograniczona!
Na warsztaty obowiązują zapisy. Zapisywać mogą się wyłącznie goście indywidualni. Organizatorzy nie zapisują wycieczek, kolonii itp. grup zorganizowanych. Zapisy przyjmowane są telefonicznie, w godzinach pracy Grodziska, pod numerem telefonu: 58 340 66 00.
Liczebność grup warsztatowych: garncarstwo – maks. 10 osób, łowca z epoki kamienia – maks. 10 osób, tkactwo – maks. 6 osób.
O której: 12.00-13.00
Gdzie: Skansen Archeologiczny - Grodzisko w Sopocie (ul. Haffnera 63)
Rugby: Ogniwo Sopot x Posnania Poznań
Już w najbliższą niedzielę sopoccy rugbiści zmierzą się ze sportowymi rywalami z Poznania.
O której: od godz. 16.00
Gdzie: Stadion Miejski im. Edwarda Hodury (ul. Jana z Kolna 18)
Qigong Falun Dafa w Parku w Sopocie
Zapraszamy na bezpłatne zajęcia z ćwiczeń qigong i medytacji Falun Dafa w Parku Marii i Lecha Kaczyńskich w Sopocie, które odbywają się co tydzień w niedziele o godz. 10:00. Pierwsze cztery ćwiczenia wykonywane są na stojąco - to medytacja w ruchu, a piąte ćwiczenie - to medytacja na siedząco.
Zalecany strój swobodny. Do medytacji przyda się coś do siedzenia jak np. mała kwadratowa karimata. Na miejscu będzie można wypożyczyć kilka sztuk. Każdy może dołączyć w dowolnej chwili. Nauka ćwiczeń i materiały związane z praktyką Falun Dafa są bezpłatne i dostępne na stronie www.falundafa.org.
Uprasza się o wcześniejszy kontakt z organizatorami w celu potwierdzenia swojego udziału. Kontakt do organizatorów: 510-443-432 (Marcin) i 694-160-078 (Rafał).
O której: od godz. 10.00
Gdzie: Park im. Marii i Lecha Kaczyńskich
Przyszłość, którą przewidział Lem - Prelekcja Wojciecha Guni
Biblioteka Sopocka zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach projektu „Fantastyczna bibLEMteka”! Tym razem zajmiemy się przepowiedniami zawartymi w powieściach Lema, które znalazły w dzisiejszych czasach swoje spełnienie. Dowiemy się, co dziś Lem mówi nam o świecie, w którym żyjemy, a także jak go czytać (od jakich lektur zacząć), by ulec fascynacji jego twórczością – by dostrzec w Lemie nie tylko „mędrca”, ale przede wszystkim twórcę fantastycznych, barwnych i wciągających opowieści o spotkaniu człowieka z nieznanym.
Wykład „Przyszłość, którą przewidział Stanisław Lem” wygłosi Wojciech Gunia (ur. 1983 w Nowym Sączu) – polski pisarz fantastyczny, specjalizuje się w grozie, publicysta i tłumacz. Absolwent Wydziału Polonistyki UJ. Zadebiutował w 2013 r. w antologii „Po drugiej stronie. Weird fiction po polsku”. Jest redaktorem prowadzącym polskiego rocznika weird fiction „Sny umarłych”. Prowadzi bloga „Labirynt z liści”.
Spotkanie będzie tłumaczone symultanicznie na Polski Język Migowy.
O której: godz. 17:00
Gdzie: Sopoteka (ul. Kościuszki 14)
28. Lato Teatralne: Magda Umer - "Recital z fortepianem"
Magda Umer to mistrzyni interpretacji literackiej. Perfekcyjne łączenie muzyki ze słowem sprawiło, że w latach 70-tych ubiegłego stulecia śpiewane przez Nią piosenki stały się wręcz przebojami.
W recitalu zaprezentowane zostaną utwory z płyt "Noce i sny", "Wciąż się na coś czeka" oraz piosenki-wizytówki artystki, ale także ikony polskiej piosenki literackiej: "Już szumią kasztany", "Oczy tej małej" i "O niebieskim pachnącym groszku". Jak na Mistrzynię Mowy Polskiej przystało (2005), Magda Umer pięknie opowiada o autorach tych piosenek i o swoim życiu. Tworzy z tych opowieści urocze, pełne magii i pęczniejące nadzieją mikro-spektakle.
Magda Umer jest nie tylko pieśniarką. Wyreżyserowała wiele wspaniałych koncertów i widowisk teatralnych. Nie sposób w tym miejscu wymienić wszystkich. W wielu z nich m.in. Zimy żal (1989), Big Zbig show (1992), Kobieta zawiedziona z Krystyną Jandą (1994), Mężczyźni mojego życia (1995), Zielono mi (1997), Marlena (1999), Młynarski, czyli trzy elementy (Teatr Ateneum, 2003) czy we wspólnym przedsięwzięciu z Andrzejem Poniedzielskim Chlip hop (2006) współtwórcą muzycznym był Wojciech Borkowski, który towarzyszy Jej nieprzerwanie od 37 lat. W roku 2019 artystka obchodziła 50 rocznicę swojej pracy na scenie.
Usłyszymy piosenki Wojciecha Niżyńskiego, Andrzeja Woyciechowskiego, Andrzeja Trzebińskiego, Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Bronisława Broka, Haliny Poświatowskiej, Wojciecha Młynarskiego z muzyką Krzysztofa Knittla, Wojciecha Trzcińskiego, Jarosława Abramowa, Zygmunta Koniecznego, Seweryna Krajewskiego, Janusza Bogackiego, Waldemara Kazaneckiego, Freda Buscaglione, Bułata Okudżawy, Jerzego Wasowskiego, Adama Sławińskiego, Andrzeja Kurylewicza, Jerzego Matuszkiewicza.
O której: godz. 19.30
Gdzie: Teatr Atelier (al. Franciszka Mamuszki 2)
"Sekret Rodziny Kociej". Spotkanie autorskie dla dzieci i rodziców
Biblioteka Sopocka, Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT „Tolerado” oraz Lambda Warszawa zapraszają do Sopoteki na spotkanie z Izabelą Morską i Małgorzatą Drohomirecką – autorkami ilustrowanej bajki dla dzieci „Sekret rodziny Kociej”.
„Sekret rodziny Kociej” jest pierwszą tęczową bajką osadzoną w polskich realiach i stworzoną przez polskie autorki. Jest to bajka edukacyjna, która pokazuje, jak istotnymi wartościami są przyjaźń, solidarność i wspólnota marzeń. Opowiada o tym, jak nadzwyczajne może być dzieciństwo, kiedy dorasta się w nietypowej, ale zarazem otwierającej do świata rodzinie. Bajka ta ma być jak szczepionka na uprzedzenia, dyskryminację i samotność w grupie rówieśniczej. Zachęca do zadawania pytań: Dlaczego Piotrek i Natalka uważają, że lepiej będzie, jeśli nikt się nie dowie, że ich mamy, Hania i Iwo, zmieniają się w koty? Jak to jest, kiedy dzieci muszą stawiać czoła całkiem dorosłym wyzwaniom? Dlaczego ważna jest szkoła? Jak radzić sobie z przeciwnościami? Ta bajka jest też wskazówką dla kolegów i koleżanek z klasy, które wychowują się w konwencjonalnych rodzinach, aby dostrzegli, że koleżanka lub kolega z mniej szablonowego domu tym bardziej zasługuje na solidarność i przyjaźń.
Spotkanie będzie podzielone na dwie części: dla dorosłych oraz dzieci. Dorośli zostaną zaproszeni na rozmowę z autorkami „Sekretu rodziny Kociej”, a dzieci na głośne czytanie bajki oraz warsztaty plastyczne.
O której: godz. 17.00
Gdzie: Sopoteka (ul. Kościuszki 14)
Wakacyjne granie w ping ponga
Biblioteka Sopocka i Filia Broadway zapraszają dzieci od 6 lat i dorosłych na Wakacyjne granie w ping ponga 25 sierpnia w godz. 12:30-14:30.
Na uczestników będzie czekać stół do ping ponga, piłeczki i paletki a także woda dla ochłody po emocjonujących rozgrywkach.
Obowiązują zapisy pod adresem [email protected]
O której: 12.30-14.30
Gdzie: Filia Broadway (ul. Kolberga 9)
Joga integralna
Praktyka oparta będzie na pracy z ciałem i umysłem. Na poziomie ciała szczególną uwagę poświęcimy wzmacnianiu, rozciąganiu i jego regeneracji. W czasie praktyki asan uwalniamy skumulowane napięcia i stres, które przez lata nagromadziły się w naszym ciele. Z czasem asany precyzyjnie dostosowują nasz system nerwowy, sprawiając, że nasze zmysły stają się uważne i przenikliwe. Na poziomie umysłu zadbamy o poprawę koncentracji, otwieraniu się na uważność i osadzaniu go w ciszy.
Zajęcia poprowadzi Monika Ziółek – pasjonatka z 15-letnią praktyką własną popartą Międzynarodowym Certyfikatem Nauczycielskim Jogi Integralnej (IIYI), która na co dzień tworzy własne studio jogi KO’HAM JOGA w Sopocie. Jej styl nauczania inspirowany jest wieloma odmianami i tradycjami Hatha Jogi.
Liczba miejsc na każdy warsztat: 20.
Wstęp: 5 zł opłacamy w kasie Muzeum Sopotu.
O której: godz. 10.00-11.00
Gdzie: Muzeum Sopotu (ul. Poniatowskiego 8)
0 0
Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało,
moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie:
www.zakazanarandka.pl
__ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub
zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.