Przed nami emocjonujący tydzień pełen wydarzeń. Mieszkańcy Sopotu oraz turyści przyjeżdżający nad morze po raz kolejny nie będą mogli narzekać na nudę. Czekają na nich wyjątkowe koncerty, wystawa psów rasowych, festyn historyczny, wyścig samochodowy, a także festiwal Top of The Top! Jeśli jesteście ciekawi, jakie wydarzenia są warte uwagi w ciągu nadchodzących dni, koniecznie zapoznajcie się z naszymi propozycjami!
KINO LETNIE SOPOT-ZAKOPANE
Do ostatniego dnia wakacji na sopockim molo możemy podziwiać najpopularniejsze produkcje z całego świata. W nadchodzącym tygodniu widzowie zobaczą:
_____
Odbitki z wakacji. Warsztaty artystyczne dla dzieci | Państwowa Galeria Sztuki
Dzięki letnim warsztatom artystycznym dla dzieci, zorganizowanym przez Państwową Galerię Sztuki, wakacyjny wypoczynek w sopockim kurorcie będzie niezapomnianym przeżyciem twórczym. Zapraszamy do wzięcia udziału wszystkie dzieci od 7 lat. Inspiracją do działania będzie Skwer Kuracyjny wraz z fontanną, leżakami, kwiatami oraz molo.
Na czym polega grafika warsztatowa? Co to jest linoryt? – na te i inne pytania odpowiemy sobie już 13 sierpnia na zajęciach organizowanych przez Państwową Galerię Sztuki w Sopocie! Jednodniowe warsztaty, skierowane do najmłodszych adeptów sztuki, poprowadzi trójmiejska artystka Oriana Baścik. W trakcie bezpłatnych warsztatów uczestnicy zapoznają się z podstawowymi pojęciami technik graficznych, nauczą posługiwać się dłutem i zrealizują własne graficzne prace w technice linorytu.
Jeżeli więc Twoje dziecko przejawia zainteresowanie sztuką i czynnościami manualnymi, zdecydowanie musi być tego dnia
z nami!
Zapisy: [email protected]
Grupa MoCarta - wśród gwiazd
"Grupa MoCarta wśród gwiazd" to tytuł kolejnego programu znanego i lubianego kwartetu smyczkowego. Tym razem Bolek, Paweł, Michał i Filip otoczeni będą największymi gwiazdami muzyki. J. S. Bach opowie o początkach polifonii i o tym jak wynalazł nordic walking. Patron zespołu - Wolfgang Amadeusz wyjawi tajemnice skąd czerpie pomysły dla Grupy MoCarta, a Antonio Vivaldi przyzna się dlaczego skomponował tylko Cztery Pory Roku. W koncercie znajdą się również: skrócona historia muzyki według Grupy MoCarta, wizyta w wiedeńskiej rozgłośni radiowej 1785 roku, oraz żart, który rozchmurzy Ludwiga van Beethovena. Ale tylko na chwilę...
"Grupa MoCarta wśród gwiazd" to humor, elegancja i najlepsza muzyka. To rozrywka dla wszystkich pokoleń. Dla dorosłych, ich dzieci, oraz dla tych, którzy z Fryderykiem Chopinem chodzili do szkoły.
Bilety w cenie 80/100/120 zł do nabycia online: kliknij i sprawdź.
"Bar-Macabre" - spektakl muzyczny | Teatr Atelier
Spektakl muzyczny mistrza Jerzego Satanowskiego. Zapowiada się mrożący krew w żyłach i bardzo śmieszny wieczór! Tytułowy „Bar-Macabre” to miejsce na granicy piekła i czyśćca, gdzie spotykają się umarli, by opowiedzieć swoje makabryczne przygody. W spektaklu pojawią się upiorne, groteskowe i pełne czarnego humoru utwory, które opisują ludzkie życie jako jedno wielkie pasmo nieszczęść, od których uwolnić nas może jedynie kostucha. Jak się jednak okaże, bycie nieboszczykiem też ma swoje „ciemne strony”.
„Podróż do Buenos Aires” | Teatr BOTO | reż. Adam Nalepa
„Podróż do Buenos Aires” to tekst powalający. Litania żali i zarzutów starzejącej się kobiety, która własną starość wyobrażała sobie trochę inaczej - w beztrosce, komforcie psychicznym, spokoju ducha, w kręgu kochającej rodziny, u synów (w Kanadzie?), u córki lub sióstr (w Buenos Aires?). Co najmniej.To tekst porażający. Potok łez, przekleństw i wylanej żółci matki i siostry, która całe życie tylko dla swoich bliskich żyła i na nich pracowała, która sobie zasłużyła na respekt, wdzięczność i opiekę.
To tekst prześmieszny. „Work in Regress” głosi podtytuł sztuki, bo w regresie starzenia i popadania w szaleństwo zawsze tkwi nuta rozbrajającego komizmu. Przynajmniej dla odbiorcy. Przynajmniej w fazie początkowej. A potem śmiech zamiera w gardle.
To tekst przesmutny. Krzyk niemocy, podróż do jądra samotności, przez lęki, paranoje, przywołane duchy przeszłości aż po wyimaginowanych przyjaciół-słuchaczy – choćby tylko po to, by nie być tak strasznie samotną, by nie prowadzić rozmów jedynie ze sobą.
Wspaniałe wyzwanie dla aktorki, kompleksowa postać do zbudowania. Wskrzesić do życia słowo. Znaleźć prawdę, prawdziwe emocje. Zestarzeć się na scenie. Wykrzyczeć, wypłakać, wyszaleć, puścić, stracić kontrolę. Przejść przez cały rejestr stanów psychicznych, zbudować emocjonalny dialog z widzem i go w nieoczywisty sposób zakończyć. I zmierzyć się z prapremierowym pierwowzorem, samą Gabrielą Muskałą, która od 2001 roku nieustannie kreuje rolę Walerii, zdobywając liczne nagrody w kraju i za granicą.
„Podróż do Buenos Aires” Amanita Muskaria
Bilety w cenie 25-40 zł do nabycia online: kliknij i sprawdź.
Sigma Vibes Sopot
Zapraszamy na pierwszą w Polsce imprezę Pokolenia Sigma! Pokolenie Sigma to styl życia zaobserwowany w trakcie 2 lat badań w Tbilisi w Gruzji, będący antytezą milenializmu. To twórczość, pozytywna energia, wspaniałe środowisko ciepła, współpracy i odpoczynku. Przyjdź, przyprowadź przyjaciół - poznaj uczestników i dowiedz się więcej. W trakcie imprezy będziemy realizowany fundraising na rozwój projektu poprzez sprzedaż opasek Pokolenia Sigma.
Zapraszamy do Klubu Atelier na pierwszą imprezę Sigma Vibes ever. Do miejsca zrodzonego z miłości do poznawania innych ludzi, tworzenia i bycia częścią wspaniałego środowiska odpoczynku i pozytywnych wibracji.
Tomahawki i Muszkiety na Grodzisku w Sopocie
XVIII wiek. Francja i Wielka Brytania walczą o panowanie w Ameryce Północnej. Po czyjej stronie staną Indianie…? Grodzisko w Sopocie zaprasza na festyn historyczny realizowany we współpracy z grupą rekonstruktorów: Konfederacją Tomahawki i Muszkiety.
14 sierpnia 2021 roku sopocki skansen archeologiczny zmieni się w pograniczny fort. Urokliwe wzgórze przy ul. Haffnera 63 stanie się otwartą sceną, na której wystąpią rekonstruktorzy: żołnierze, amerykańscy osadnicy oraz leśni Indianie. Konfrontacja jest nieunikniona!
W programie imprezy, oprócz inscenizowanych walk, są przewidziane zajęcia warsztatowe i pokazy. Uczestnicy wydarzenia będą mogli zobaczyć na własne oczy, jak wyglądało życie w obozie żołnierskim oraz czym na co dzień zajmowali się osadnicy i Indianie.
Wstęp na imprezę jest wolny. Również udział w zajęciach warsztatowych jest bezpłatny, ale – uwaga – obowiązują zapisy.
"Okruchy pamięci". Spotkanie wokół książki Jacka Starościaka
Muzeum Sopotu zaprasza na promocję książki Jacka Starościaka, niedawno zmarłego sopocianina, pierwszego wybranego w demokratycznych wyborach prezydenta Gdańska, dyplomaty, społecznika, morsa. Spotkanie wokół książki odbędzie się w sobotę, 14 sierpnia, o godz. 17.00 w ogrodzie Muzeum Sopotu. Rozmawiać będą Dorota Starościak i Dagny Kurdwanowska.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, osoby chętne do uczestniczenia w spotkaniu proszone są o potwierdzenie obecności po numerem telefonu: 58 551 22 66. Wydawcą publikacji jest Muzeum Sopotu.
Warsztaty z budowania Kulodromów | Biblioteka Sopocka
14 sierpnia o 11:00 zapraszamy dzieci wieku 10+ (wraz z opiekunami) na warsztaty z budowania Kulodromów prowadzone przez Adriana „Istowskiego” Leszczuka.
Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Biblioteczna Akademia Nauk” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Kulodromy to drewniane tory, po których poruszają się metalowe kulki. Do zabawy może przyłączyć się cała rodzina, a zaplanowanie i zbudowanie własnego toru to nie tylko wyzwanie, lecz przede wszystkim bardzo dobra zabawa.
Obowiązują zapisy pod adresem: [email protected] Liczba uczestników ograniczona, zachęcamy do zapisów w grupach 3 osobowych.
Wystawa psów rasowych na Hipodromie - dzień 1
Na wystawie przewiduje się ponad 2200 zgłoszonych psów dziennie z Polski, jak i z poza jej granic. Psy oceniać będzie międzynarodowy zespół wybitnych sędziów. W sobotę i niedzielę będzie można zobaczyć psy z wszystkich 10 Grup FCI.
Grupa I - wszystkie Psy pasterskie i owczarki niemieckie długo i krótkowłose.
Grupa II - są to Psy wszystkie molosy, pinczery, sznaucery, psy pasterskie górskie.
Grupa III - to wszelkiego rodzaju teriery -małe, średnie i bulowate.
Grupa IV - to jamniki różnej wielkości i włosa (długowłose, krótkowłose i szorstkowłose).
Grupa V - wszystkie szpice, psy północy i zaprzęgowe
Grupa VI - do niej należą psy gończe i posokowce oraz dalmatyńczyk.
Grupa VII - to wyżły i setery (psy na ptactwo).
Grupa VIII - w niej można zobaczyć spaniele i psy dowodne, jak i retriever.
Grupa IX - dla miłośników wszystkich psów ozdobnych.
Grupa X - to zwinne, szybkie charty.
Wszyscy Zwycięzcy Ras każdego dnia staną do konkurencji Zwycięzcy Grupy, a ten który zajmie 1 miejsce w swojej grupie będzie konkurował na koniec wystawy o tytuł BEST IN SHOW (Najpiękniejszego Psa Wystawy).
Grand Prix Sopot – Gdynia - dzień 1 wyścigu
Wyścig Górski o nazwie Grand Prix Sopot – Gdynia, to sztandarowa impreza Sopockiego Stowarzyszenia Sportowego Automobilklub Orski, która nieprzerwanie jest organizowana z sukcesami od 1997 roku, na ulicy Jacka Malczewskiego w Sopocie i ulicy Sopockiej w Gdyni. Tym jedynym w swoim rodzaju wyścigiem, Automobilklub Orski rok rocznie w trakcie sezonu wakacyjnego upodobnia Perłę Bałtyku do legendarnego Monte Carlo. Grand Prix Sopot – Gdynia, to jedyne w kraju zawody, które odbywają się w północnej Polsce, nad samym morzem, przyciągając całe rzesze wiernych kibiców i zaciekawionych turystów.
10:00 - 1. Podjazd Treningowy
30 min po 1. Podjeździe Treningowym - 2. Podjazd Treningowy (ok. godz. 11:30)
12:45 – 13:15 - uroczyste otwarcie zawodów (Rondo przy ul. Kolberga)
14:00 - 1. Podjazd Wyścigowy
30 min. po 1. Podjeździe Wyścigowym - 2. Podjazd Wyścigowy (ok. godz. 15:30)
Grand Prix Sopot – Gdynia - dzień 2 wyścigu
08:30 - 1. Podjazd Treningowy
30 min. po 1. Podjeździe Treningowym - 2. Podjazd Treningowy (ok. godz. 10:00)
11:30 - 1. Podjazd Wyścigowy
30 min. po 1. Podjeździe Wyścigowym - 2. Podjazd Wyścigowy (ok. godz. 13:00)
30 min. po 2. Podjeździe Wyścigowym - Ceremonia wręczenia nagród za 24. Grand Prix Sopot – Gdynia (Rondo przy ul. Kolberga, ok. godz. 14:30 -15:00)
Wystawa psów rasowych na Hipodromie - dzień 2
Koncerty na trawie
Już w najbliższą niedzielę, 15 sierpnia, odbędzie się druga edycja Koncertów na trawie. Na Placu Mancowym w Parku Północnym w Sopocie czeka na nas cykl trzech różnorodnych koncertów.
W programie zaplanowano:
Jak zapewniają organizatorzy, każdy znajdzie w repertuarze coś dla siebie. Planując uczestnictwo w koncertach warto jednak zabrać ze sobą koc lub leżak, aby móc wygodnie rozłożyć się na trawie.
Na wszystkie koncerty obowiązuje wstęp wolny.
Koncert Michała Szpaka - Freedom
Michał Szpak od dawna szukał takiej formy wydarzenia, która pozwoli zamienić zwykły koncert w zbiorowe doświadczenie. Odpowiedzią na tę potrzebę jest „Freedom” – nowa trasa artysty ma pozwolić na wytworzenie szczególnej więzi z publicznością.
Zapraszając na koncerty w ramach trasy „Freedom”, Michał Szpak promuje idee wolności, miłości i otwartości. Od samego początku kariery swoboda wyrażania była kluczowym aspektem twórczości wokalisty.
Trasa „Freedom” to okazja do posłuchana na żywo najpopularniejszych utworów Michała Szpaka. Poza nowymi aranżacjami kawałków artysty, utrzymanymi w odprężającym, letnim wydaniu, usłyszymy także covery światowych hitów.
To wszystko, wraz z hipnotyczną oprawą wizualną, przeniesie nas w błogi świat dzieci kwiatów. W takiej atmosferze, wspólnie z artystą, wyślemy energię miłości, równości i wolności w kosmos.
Michał Szpak zapowiada, że na koncertach z trasy „Freedom” nie ma żadnych ograniczeń. Bądźcie więc dokładnie takimi osobami, jakimi chcecie być! Dajcie się ponieść własnej fantazji!
Bilety do nabycia online: kliknij i sprawdź.
X Wieczory Muzyczne u św. Andrzeja Boboli
Po raz kolejny kościół pw. św. Andrzeja Boboli w Sopocie stanie się przestrzenią koncertową. W ramach X Wieczorów Muzycznych wystąpią tym razem Ewa Naczk-Jankowska (fagot), Anna Mikolon (foterpian) oraz ks. Robert Kovzorowski (baryton). Wstęp wolny.
Festiwal Top of The Top - dzień 1
Tego lata do Opery Leśnej powraca jedno z najbardziej rozpoznawalnych i oczekiwanych wydarzeń muzycznych w Polsce - Top of the Top Sopot Festival. Impreza potrwa trzy dni i będzie relacjonowana na żywo przez stację TVN.
Pierwszego dnia odbędą się dwa koncerty - #FOREVER YOUNG i #I LOVE SOPOT, podczas których publiczność w Operze Leśnej i widzowie TVN będą bawić się przy kultowych przebojach. Wystąpią m.in: Edyta Górniak, Kayah, Sylwia Grzeszczak, Reni Jusis, Majka Jeżowska, Izabela Trojanowska, Urszula, Ania Karwan, Budka Suflera, Felicjan Andrzejczak, Oddział Zamknięty, De Mono, Lombard, Big Cyc.
W programie wieczoru znajdą się liczne odwołania do historii miasta – gospodarza festiwalu - Sopotu, który w tym roku celebruje 120-lecie uzyskania praw miejskich.
Festiwal Top of The Top - dzień 2
Drugi dzień festiwalu otworzy koncert #I DANCE IN OPERA LEŚNA. Na deskach amfiteatru zabrzmią największe taneczne przeboje, które podczas barwnej, 60-letniej historii sopockich festiwali, zdobywały serca kilku pokoleń słuchaczy. Wśród wykonawców zobaczymy m.in.: Agnieszkę Chylińską, Ewę Farną, Cleo, Andrzeja Piasecznego, Kasię Kowalską, Małgorzatę Ostrowską oraz zespoły Blue Cafe, Kombii, Feel i Pectus.
Drugiego dnia odbędzie się również emocjonujący konkurs #TOP OF THE TOP CHALLENGE. O Bursztynowego Słowika zawalczą polscy artyści, którzy w ciągu ostatniego roku wydali utwory emitowane na antenach największych krajowych stacji radiowych. Do rywalizacji staną: Roksana Węgiel, Viki Gabor, Grzegorz Hyży, Dawid Kwiatkowski, Arek Kłusowski. O zwycięstwie tradycyjnie zdecydują widzowie TVN za pośrednictwem SMS-ów.
Festiwal Top of The Top - dzień 3
Zwieńczeniem festiwalu Top of The Top będzie odbywający się 19 sierpnia wyjątkowy koncert jubileuszowy pierwszej całodobowej stacji informacyjnej w Polsce – TVN24 zatytułowany TVN24 #Nasze20lecie. Pojawią się na nim najważniejsze polskie utwory ostatnich dwudziestu lat przeplatane materiałami wideo ilustrującymi kluczowe momenty z historii TVN24. Na scenie, z towarzyszeniem orkiestry pod batutą Daniela Nosewicza i Nikoli Kołodziejczyka wystąpią m.in.: Kayah, Agnieszka Chylińska, Brodka, Sylwia Grzeszczak, Natalia Przybysz, Viki Gabor, Grzegorz Turnau, Stanisław Soyka, Raz Dwa Trzy, Fisz Emade Tworzywo, Kortez, Michał Szpak, Paweł Domagała, Krzysztof Iwaneczko.
Wieczór poprowadzą duety najbardziej cenionych i znanych dziennikarzy newsowych, od lat związanych ze stacją: Monika Olejnik i Piotr Kraśko, Diana Rudnik i Grzegorz Kajdanowicz, Marta Kuligowska i Andrzej Morozowski, Dorota Gardias i Tomasz Sianecki, Kasia Zdanowicz i Konrad Piasecki oraz Ania Jędrzejowska i Piotr Jacoń.
0 0
Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało,
moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie:
www.zakazanarandka.pl
__ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub
zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu esopot.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz