Zamknij
REKLAMA

Nie wszyscy sopocianie sprzątają po swoich psach? "Są zbyt zajęci i dumni"

11:55, 31.07.2021 | Emil Bogumił
Skomentuj Fot. esopot.pl | Jurek Bartkowiak, Sopot Fotobank/UM Sopot
REKLAMA

Na jednej z sopockich grup dyskusyjnych rozgorzała dyskusja dotycząca sprzątania po psach. Jak zwrócił uwagę pan Tomasz, inicjator konwersacji, nie wszyscy właściciele czworonogów pamiętają o zabraniu i wyrzuceniu do śmietnika ich odchodów. Jakie kary grożą za takie działania?

Wiadomość dla wszystkich właścicieli psów z Kamiennego Potoku, którzy są zbyt zajęci i dumni, żeby sprzątnąć po swoich psach - rozpoczyna wpis na grupie Sopot Pl pan Tomasz.

Mężczyzna zwrócił uwagę, że część sopocian nie wyrzuca odchodów swoich psów do kosza na śmieci. Nie reagują także na prośby o posprzątanie.

W ostatnim miesiącu już dwie osoby skłamały mi w oczy, że „za chwilę posprzątają”. Dziś, pan na oko, po 60-tce ubrany w ciuchy z wzorem moro, ze szczuro-psem, a niecały miesiąc temu młoda dziewczyna z dużym czarnym psem - pisał 27 lipca pan Tomasz.

Stwierdził też, że rozpocznie przeciwko niesubordynowanym sopocianom "krucjatę" i upubliczni przykłady zaśmiecania przestrzeni publicznej. 

Nie potraficie się poprawnie zachować, to dlaczego ja mam się zachowywać poprawnie wobec Was? - zakończył swoją wypowiedź.

Pan Tomasz zwracał też uwagę, że za sytuację wini właścicieli, a nie zwierzęta. Nie wszyscy komentujący zgodzili się z opinią wyrażoną na grupę. Pojawiły się głosy, że "tak jest już od lat i nikomu to nie przeszkadzało". Większość sopocian przyznała jednak rację inicjatorowi dyskusji i napiętnowała podobne zachowania.

Osoby pozostawiające psie odchody w przestrzeni publicznej muszą liczyć się z karami. Te przewidują akty prawa miejscowego oraz regulacje uchwalone przez władze centralne.

Osoba utrzymująca zwierzę domowe zobowiązana jest do natychmiastowego uprzątnięcie zanieczyszczenia pozostawionego przez zwierzę w miejscu publicznym, w szczególności na klatkach schodowych, lub innych pomieszczeniach wspólnego użytku, na chodnikach, ulicach i placach, parkach, zieleńcach itp.; odchody należy umieszczać w specjalnie oznaczonych pojemnikach, w pojemnikach na odpady niesegregowane (zmieszane) lub w koszach ulicznych - czytamy w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Sopotu.

Gminy określają obowiązki osób zajmujących się zwierzętami domowymi w zakresie bezpieczeństwa i czystości w miejscach publicznych na podstawie ustawy z 13 wrześnie 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2005 r. Nr 236 poz. 2008 ze zm.) - art.3 ust.2. Nieprzestrzeganie regulaminu jest karalne. Strażnik miejski lub policjant na podstawie obowiązującego taryfikatora, uprawniony jest do wystawienia mandatu w wysokości do 500 zł lub złożenia do sądu wniosku o ukaranie.

Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany - czytamy w art.145 ustawy z dnia 20 maja 1971r. Kodeksu Wykroczeń (Dz. U. z 2007r. Nr 109, poz. 756 ze zm.).

[ZT]7755[/ZT]

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ankaanka

0 0

Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało,
moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie:

www.e-sponsorka.pl
__ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub
zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam. 20:44, 31.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%