Zamknij
REKLAMA

HEVELKA powraca do Trójmiasta! Nowe smaki i degustacje na festiwalu alkoholi rzemieślniczych

09:39, 23.07.2021 | Emil Bogumił
Skomentuj Fot. materiały prasowe organizatora
REKLAMA

Po rocznej przerwie, związanej z pandemią, wielkimi krokami zbliżamy się do VI edycji Hevelki! Znany i lubiany festiwal alkoholi rzemieślniczych odbędzie się na industrialnych terenach Doku Cesarskiego w Gdańsku. To nowa lokalizacja festiwalu, w otwartej przestrzeni, usytuowana nad Martwą Wisłą. Taka formuła związana jest z wciąż obowiązującymi obostrzeniami epidemicznymi.

HEVELKA jest największą imprezą browarniczą w północnej Polsce. Nazwą nawiązuje do Jana Heweliusza - znanego gdańskiego astronoma i czego wielu nie wie - browarnika. W tym roku odbędzie się w dniach 6-7 sierpnia.

Przez dwa dni uczestnicy będą mieli okazję poznać tajniki warzenia piwa, poznać nowe smaki, a także degustować również inne alkohole – nalewki, destylaty, pochodzące także od rzemieślniczych producentów i co najważniejsze - doświadczyć wspaniałej atmosfery tego festiwalu.

W tym roku czeka mnogość rodzajów piwa, kilkanaście foodtrucków, z urozmaiconym jedzeniem, strefa alkoholi mocnych oraz duży ekran LED, na którym będziecie można obejrzeć wywiady z wystawcami, gośćmi oraz posłuchać i pooglądać muzykę, która stanowić będzie miłe tło do degustacji i spotkań - informują organizatorzy.

Wystawcy będą oferować próbki degustacyjne o pojemności 0,1, a także większe pojemności - 0,3 i 0,5 l. Ważnym ekologicznym akcentem Hevelki będą festiwalowe szklanki.

Chcemy maksymalnie wyeliminować plastik, dlatego każdy gość w cenie biletu otrzyma pamiątkową szklankę - dodają.

W sklepie Hevelki będzie można nabyć pamiątki, m. in. dedykowane szklanki festiwalowe, torby, ręczniki, skarpety, koszulki i wiele innych. Sprzedaż piwa oraz innych alkoholi będzie się odbywać na podstawie żetonów, które będzie można nabyć w kilku punktach, na terenie festiwalu.

Wejście na teren festiwalu możliwe będzie bramą od ulicy Dokowej. Bilety na wydarzenie w cenie 25 złotych można nabyć, ze względu na obostrzenia, tylko przez internet oraz w ograniczonej ilości – dostępne na stronie internetowej www.hevelka.pl lub na https://hevelka-bilety.interticket.pl/.

Ważne informacje:

  • 06.08.2021 (piątek) od 16:00 do 00:00
  • 07.08.2021 (sobota) od 14:00 do 00:00
  • Lokalizacja: Dok Cesarski, wejście od ul. Dokowej
  • Bilety: 25 zł (jeden dzień), 35 zł (dwa dni)
  • Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/hevelkafest/ 
(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

BrowarBrowar

2 0

Organizator nie rozliczył się z browarami za piwa z poprzedniej Hevelki w 2019 roku, a robi następną imprezę by naciągnąć następne browary? 15:40, 28.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Browar 2Browar 2

1 0

Bardzo mnie ciekawi jaka będzie ilość premier z browaru biedacz bo na pewno mają ambitne plany i ich ilość a także powtórki nie jednego zaskocza 11:02, 29.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%