Zamknij
REKLAMA

Sopot: Śmiertelny wypadek i kilkadziesiąt kolizji! Fatalny lipiec na drogach

14.30, 15.07.2021 P.S
Skomentuj Fot. Komenda Miejska Policji w Sopocie
REKLAMA

Wakacje to dla większości czas wypoczynku i urlopów. Dla sopockich policjantów to czas wzmożonej pracy. Policjanci z ogniwa wodno-rowerowego, wywiadowcy, kryminalni oraz funkcjonariusze prewencji i ruchu drogowego dbają w tym czasie o bezpieczeństwo na drogach i nad wodą, odwiedzają miejsca wypoczynku oraz spotykają się z dziećmi i młodzieżą wypoczywającą w Sopocie.

Wakacje w pełni. To czas, kiedy na ulicach Sopotu znacząco wzrasta ilość pojazdów. Wzmożony ruch zauważyć można szczególnie na głównych ciągach komunikacyjnych i w rejonie Dolnego Sopotu. Każdego dnia policjanci drogówki prowadzą działania, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa nie tylko kierującym pojazdami, ale również pieszym, rowerzystom i innym niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. Kontrole prędkości, stanu trzeźwości, stanu technicznego pojazdów i akcje profilaktyczne skierowane do wszystkich uczestników ruchu to wakacyjna codzienność. Ponadto funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na osoby stwarzające zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Od początku lipca policjanci drogówki odnotowali na terenie Sopotu 26 kolizji oraz 1 wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Funkcjonariusze skontrolowali ponad 400 pojazdów i ujawnili 295 wykroczeń drogowych. Sprawdzając trzeźwość kierujących mundurowi udaremnili dalszą jazdę 7 osobom, które znajdowały się pod wpływem alkoholu. W wyniku prowadzonych działań policjanci odnotowali też 138 wykroczeń przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami, z czego 5 osób rażąco, tj. o ponad 50 km/h, przekroczyło dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż główna przyczyna wypadków drogowych w Polsce, często tych najbardziej tragicznych. Funkcjonariusze ruchu drogowego podczas prowadzonych działań zwracali również szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów i w wyniku przeprowadzonych kontroli zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych pojazdów, m.in. za niewłaściwy stan techniczny pojazdu i brak ważnych badań technicznych.  

Wzmożone kontrole policyjne będą trwały nieprzerwanie do końca wakacji. Policjanci nadal będą też prowadzić akcje profilaktyczne skierowane do wszystkich uczestników ruchu drogowego, m.in. „Na drodze - Patrz i słuchaj” oraz „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Do końca wakacji w ramach działań „Bezpieczne Wakacje” funkcjonariusze będą spotykać się także z dziećmi i młodzieżą wypoczywającą na obozach i półkoloniach oraz osobami przebywającymi na campingach. Tylko wczoraj sopoccy policjanci spotkali się z ponad 200 uczestnikami kolonii oraz obozów sportowych i strażackich, którym przypominali o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz w mieście.

Wakacje to czas urlopów, jednak od bezpieczeństwa urlopu wziąć nie można. Przed nami jeszcze kolejne dni letniego wypoczynku. Apelujemy o rozwagę i ostrożność na drodze oraz nad wodą. Razem sprawmy, aby wszyscy bezpiecznie wrócili z wakacyjnych podróży.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Sopocie

[ALERT]1626350632376[/ALERT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

ankaanka

0 0

.Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało,
moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie:

www.zakazanarandka.pl
__ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub
zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam. 20:16, 15.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%