Zamknij
REKLAMA

Sopot: Pijany, bez kasku i uprawnień! Teraz trzeźwieje za kratami

18:00, 08.07.2021 | P.S
Skomentuj Zdjęcie poglądowe
REKLAMA

Policjanci ruchu drogowego z Sopotu zatrzymali do kontroli kierującego motocyklem, który na głowie zamiast kasku miał założoną czapkę z daszkiem. 44-letni obywatel Ukrainy dodatkowo nie miał uprawnień do kierowania motocyklem i był nietrzeźwy – alkomat pokazał u niego blisko 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna trzeźwieje w policyjnym areszcie, a policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie rozwagi, trzeźwość oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Dziś około godz. 2.30 policjanci drogówki z Sopotu na Alei Niepodległości zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem kawasaki, który na głowie zamiast kasku miał założoną czapkę z daszkiem. Kierującym okazał się 44-letni obywatel Ukrainy. Podczas rozmowy policjanci od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu i sprawdzili trzeźwość. Wynik badania pokazał, że mężczyzna ma blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili też, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem. 44-latek został zatrzymany przez policjantów i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut za jazdę w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna odpowie też za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym.

Po raz kolejny apelujemy do wszystkich uczestników dróg o rozwagę na drodze. Lato to czas, kiedy na drogach można spotkać wielu motocyklistów. Nie ma co się dziwić, przecież latem są idealne warunki dla fanów jednośladów, ale pamiętajmy, że ta grupa uczestników ruchu drogowego jest szczególnie narażona na poważne zdarzenia drogowe. Skutki wypadku na motocyklu są poważniejsze, niż wypadku samochodowego. Kierujący jednośladem nie jest chroniony karoserią pojazdu, pasami bezpieczeństwa czy poduszką powietrzną. Jedyną ochroną ciała motocyklisty, podczas upadku lub zderzenia z innym pojazdem czy też przeszkodą, jest odzież ochronna, tj. kurtka i spodnie motocyklowe, właściwe buty, rękawice oraz kask.

Na bezpieczeństwo motocyklistów, poza sprawnym pojazdem, właściwą techniką jazdy, odpowiednią odzieżą ochronną, istotny wpływ ma również widoczność na drodze. Można ją poprawić przede wszystkim poprzez sprawne i czyste światła, używanie odblaskowych szelek motocyklowych lub kamizelki. Pamiętajmy, że widzieć a być widocznym to dwa różne zagadnienia – im później kierowca samochodu zauważy motocyklistę, tym czas na odpowiednią reakcję będzie krótszy, czasami zbyt krótki…

Pamiętajmy też o bezpieczeństwie osób przewożonych na motocyklu. Jazda motocyklem z pasażerem wymaga odpowiedniego przygotowania. Zarówno kierowca, jak i pasażer muszą przestrzegać podstawowych zasad mających wpływ na bezpieczeństwo.

Motocyklisto,

bądź trzeźwy, przestrzegaj przepisów ruchu drogowego, dostosuj prędkość do warunków ruchu, a także zawsze zawczasu i wyraźnie sygnalizuj zamiar wykonania manewru. Pamiętaj, że każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Sopocie

[ZT]9457[/ZT]

[ALERT]1625735916710[/ALERT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ankaanka

0 0

.Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało,
moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie:

www.zakazanarandka.pl
__ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub
zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam. 21:36, 08.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%