Zamknij
REKLAMA

Sopot: Trudny weekend na drogach! Pijani na hulajnogach, naćpani za kierownicą

15:00, 14.06.2021 | P.S
Skomentuj Fot. Komenda Miejska Policji w Sopocie
REKLAMA

6 kolizji drogowych, 35 przekroczeń prędkości, 30-latek z 2 promilami alkoholu na hulajnodze elektrycznej, a jego znajomy z ponad 1,5 promila alkoholu na tym samym urządzeniu, zatrzymany 42-letni kierowca motoroweru bez uprawnień i pod wpływem amfetaminy oraz 25-letni kierujący, u którego wstępne badanie śliny również wykazało obecność zakazanej substancji – tak najogólniej można podsumować miniony weekend na ulicach Sopotu.

W miniony weekend sopoccy policjanci ruchu drogowego po raz kolejny prowadzili wzmożone działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drodze. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracali na prędkość, trzeźwość oraz stan techniczny pojazdów. Podczas 3-dniowej akcji mundurowi zatrzymali do kontroli 35 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość na ulicach Sopotu. Wśród nich był 45-latek z powiatu starogardzkiego. Jak ustalili policjanci, mężczyzna jechał Aleją Niepodległości z prędkością 110 km/h i za rażące przekroczenie prędkości straci uprawnienia do kierowania na 3 miesiące. Ponadto został on ukarany mandatem za popełnione wykroczenie drogowe i na jego konto trafi 10 punktów karnych.

Kolejny z kierowców oprócz tego, że przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym, nie posiadał też uprawnień do kierowania, a wstępne badanie śliny wykazało obecność amfetaminy. Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 17.00 w pobliżu skrzyżowania ul. Haffnera i Alei Niepodległości w Sopocie. Patrol drogówki zatrzymał do kontroli 42-letniego gdańszczanina, który jechał motorowerem z prędkością 71 km/h i jak się też okazało bez prawa jazdy, które stracił na początku czerwca br. w Gdyni za jazdę pod wpływem alkoholu. Ponadto widząc jego nienaturalnie powiększone źrenice policjanci przeprowadzili badanie na obecność narkotyków i wstępne badanie śliny potwierdziło obecność amfetaminy. Od 42-letniego kierowcy pobrano krew do dalszych badań i jeżeli potwierdzi ona obecność zakazanych substancji, poniesie on odpowiedzialną karną przed sądem. Do sądu policjanci skierują też wniosek o ukaranie 42-latka w związku za popełnione wykroczenia drogowe. W trakcie prowadzonych od piątku działań funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu także 25-letniego mieszkańca Sopotu, u którego wstępne badanie śliny wykazało obecność marihuany.

Podczas trwającej akcji policjanci z Sopotu zwracali również szczególną uwagę na kierujących hulajnogami elektrycznymi i sprawdzali, jak oni stosują się do wprowadzonych zmian w przepisach ruchu drogowego. W trakcie działań stróże prawa udaremni dalszą jazdę trzem mężczyznom, którzy będąc pod wpływem alkoholu jechali na hulajnogach elektrycznych. Wszyscy zostali zatrzymani do kontroli w godzinach nocnych na Alei Niepodległości. Jak ustalili policjanci, 30-letni sopocianin mając 2 promile alkoholu, a jego 24-letni znajomy z ponad 1,5 promila alkoholu kierowali hulajnogami. U trzeciego z mężczyzn, 33-latka z województwa mazowieckiego, alkomat pokazał ponad 0,2 promila alkoholu. Wszyscy sprawcy, za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym, zostali ukarani mandatami. Podczas weekendowych działań policjanci odnotowali też 6 kolizji drogowych i zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych pojazdów.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego! Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających to przestępstwo zagrożone karą do 2 pozbawienia wolności i utratą uprawnień do kierowania.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Sopocie

[ALERT]1623666010712[/ALERT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

RafałRafał

0 0

Karnowski i film Miasto Prywatne polecam. 23:22, 14.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Monika.Monika.

0 0

Dziękuje za odpowiedż na moje ogłoszenie. Dobrze trafiłeś bo ja szukam faceta! Dyskretnego, ale przede wszystkim zadbanego do dyskretnych seks spotkań po pracy. Oferuję, wszystko to co może sprawić nam przyjemność. Jeżeli chcesz wiedzieć czegoś więcej o mnie to dzwoń, pisz, przyjedź. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: http://panieonline.pl/monika203 11:23, 15.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%