Zamknij
REKLAMA

Sopot: 500 plus do końca czerwca! Złóż wniosek w terminie, a otrzymasz wyrównanie

16:00, 10.06.2021 | P.S
Skomentuj
REKLAMA

Jeśli nie złożyłeś jeszcze wniosku o świadczenie wychowawcze pamiętaj aby zrobić to do końca czerwca. Otrzymasz wtedy wyrównanie za ten miesiąc. Później świadczenie będzie wypłacane już tylko od miesiąca złożenia wniosku.

1 czerwca rozpoczął się nowy okres świadczeniowy programu Rodzina 500 +. Aby nadal otrzymywać świadczenia wychowawcze, należy w tym roku złożyć nowy wniosek. Choć wnioski można składać od lutego, nie wszyscy rodzice czy opiekunowie to zrobili. 

- Nie warto zwlekać. Tylko złożenie wniosku do końca czerwca daje gwarancję, że nie stracimy żadnej wypłaty - mówi Andrzej Czekaj, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie. Wnioski można składać przez Internet i do takiej formy zachęcamy. Szczególnie w czasie pandemii to bezpieczny i wygodny sposób. 

Osoby, które mają utrudniony dostęp do internetu lub mają trudności z wysłaniem elektronicznego wniosku, mogą złożyć wniosek w sposób tradycyjny - papierowy, osobiście lub za pośrednictwem poczty. Także w skrzynce podawczej w Dziale Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego, al. Niepodległości 876. 

Z uwagi na pandemię, aby zapewnić mieszkańcom bezpieczne warunki do spotkania z pracownikiem, sopocki MOPS prowadzi rejestrację telefoniczną. Pod numer tel. 58 551 61 63 można umówić termin osobistej wizyty w Ośrodku.

Źródło: MOPS Sopot

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%