Zamknij
REKLAMA

Parkingowy szał w Sopocie! Kierowcy czekają na miejsce kilkadziesiąt minut [FOTO]

13:42, 05.06.2021 | Emil Bogumił
Skomentuj
REKLAMA

Centrum kurortu tonie w samochodach - informują mieszkańcy. W sobotę, piątego czerwca, zakorkowane były nadmorskie ulice. Podobną sytuację można było zaobserwować wzdłuż jezdni biegnących w bok od Monciaka.

Sobotnie korki spowodowane były masą samochodów próbujących zaparkować w centrum.

Wśród nich byli też mieszkańcy. Obserwowałem jeden samochód z sopocką rejestracją. 15 minut kręcił się w kółko i nie mógł zaparkować - relacjonuje nam jeden z sopocian.

Największe problemy dotyczyły nadmorskich ulic, m.in. Grunwaldzkiej. Trudną sytuację można było zaobserwować także na Powstańców Warszawy, Haffnera, Winieckiego i okolicznych chodnikach oraz jezdniach. Nadmiar pojazdów stanowi także wyzwanie dla sopockich strażników miejskich. W sobotę były widoczne efekty ich pracy - zakładali blokady oraz wydawali dyspozycje odholowywania samochodów.

Letnie korki stanowią utrapienie kurortów i popularnych miast na całym świecie. Wiele z nich decyduje się na wprowadzenie tzw. centrów bez spalin. Realizacja takiego założenia w Sopocie oznaczałaby zamknięcie dla ruchu nadmorskich ulic oraz bocznych w stosunku do Bohaterów Monte Cassino. Sugerując się zagranicznymi sposobami organizacji, poruszałyby się po nich pojazdy komunikacji miejskiej, taksówki i samochody elektryczne. Rozwiązaniem może być także system funkcjonujący z powodzeniem w niektórych włoskich miastach. Zorganizowane są w nich strefy tylko dla mieszkańców. Wjazd do nich skutkuje surowym mandatem.

O możliwości wprowadzenia stref bez spalin lub stref bez diesla wypowiadali się już sopoccy samorządowcy.

Absolutnie uważam, że przyszłość to właśnie takie strefy bez diesla, a może nawet będziemy zmuszeni wyodrębniać strefy bez samochodu. [...] Wprowadzenie ich wymaga zmiany naszej mentalności. Na początku musimy przede wszystkim chcieć odstawić samochody - mówił w jednym z wywiadów Jacek Karnowski.

W polskim systemie prawnym funkcjonuje określenie Strefy Czystego Transportu. Rządowe przepisy mają zmusić większe miasta do ich wprowadzenia. Nowelizacja ustawy o elektromobilności ma sprawić, że w wyznaczonych strefach będzie obowiązywał zakaz ruchu dla pojazdów samochodowych innych niż takie o napędzie elektrycznym, wodorowym czy na CNG. Wprowadzenie regulacji w życie zajmie jednak wiele czasu. Czy mieszkańcy polskich miast wytrzymają ten okres w natłoku samochodów i spalin?

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

TomaszTomasz

13 0

Pseudokurort same auta i smród aut. Pan Karnowski nie ma żadnej wizji dla naszego miasta. 15:12, 05.06.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ma i realizuje ją odma i realizuje ją od

6 0

sopot juz jest wydmuszką krótkoterminową z burdelozą na monciaku 22:13, 05.06.2021


więcej więcej

8 0

chatek kopulatek. sopot to już burdelowo krótkoterminowa wydmuszka. władze miasta przez ostatnie 20 lat robiły wszystko żeby tak się właśnie stało. 17:59, 05.06.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PawelPawel

0 3

Takie czasy. Miasto, jak każde potrzebuje pieniędzy i dzięki tym dzikim turystom je zarabia. Pretensje raczej do narodu, ze się zbydlęcił. Zresztą - do świata, nie do narodu. 12:13, 06.06.2021


AnetaAneta

6 1

Zmieńcie władze miasta które sukcesywnie doprowadzają do takich właśnie sytuacji!!! Każdy od lat wie że do sopotu w sezonie przybywa ilesdziesiat razy więcej ludzi niż jest mieszkańców. I to wlasnie ci ludzie zostawiają tu kasę żeby ci co prowadzą interesy mogli zarabiać. A co robią władze?. Usuwają miejsca parkingowe!!!!! Brawo!!! Te władze nie wnoszą nic dobrego dla tego miasta!! Ich jedynym celem jest za takie właśnie sytuacje kasować ludzi mandatami!!! Skandal!! Mam nadzieję że mieszkańcy pójdą po rozum do głowy i nigdy więcej na nich nie zagłosują. 13:49, 06.06.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KK

0 0

Yasne. Wybierzmy pis....bedzie kurna cudownie.
Wjazd powinnien byc tylko dla mieszkancow. Ew taxi i samochody elektryczne. Przy argo jest parking i sa melexy. Ale Janusz melexem nie pojedzie bo nie bedzie mogl przyszpanowac.
Dzisssasss co za kraj. 13:52, 07.06.2021


REKLAMA
0%