Zamknij
REKLAMA

Sopot: Kontrole hoteli i restauracji na majówkę! Zapowiedziano dodatkowe patrole

17:00, 30.04.2021 | P.S
Skomentuj Fot. Pomorska Policja
REKLAMA

Przed nami długi weekend majowy. Jak co roku nad bezpieczeństwem osób przebywających w Sopocie czuwać będzie zwiększona liczba patroli policyjnych.

Funkcjonariusze w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach oraz wyposażeni w urządzenia do pomiaru prędkości będą obecni na głównych trasach komunikacyjnych. Podczas prowadzonych kontroli policjanci zwrócą szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia dzieci, a kierujący, którzy wsiądą za kierownicę m.in. po alkoholu lub narkotyków albo rażąco przekroczą prędkość muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. W trakcie długiego weekendu majowego funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę m.in. także na osiedla mieszkaniowe, lokale oraz parkingi osiedlowe, aby nie doszło tam do włamań i kradzieży.

Majówka to nie może być czas wolny od ostrożności, dlatego funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na kwestię zasłaniania nosa i ust oraz zachowania dystansu. W trosce o życie i zdrowie osób znajdujących się w miejscach większych zgromadzeń policjanci zapowiadają stanowcze reakcje wobec tych, którzy nie będą przestrzegać obowiązujących przepisów sanitarnych. W tym miejscu stróże prawa apelują o odpowiedzialność w zakresie przestrzegania obostrzeń i przypominają, że w przypadku niestosowania się do obowiązku zasłaniania ust i nosa policjant może nałożyć mandat karny lub skierować do sądu wniosek o ukaranie. O rażącym łamaniu przepisów funkcjonariusze poinformują inspektora sanitarnego, gdzie kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. zł.

Pod bacznym okiem mundurowych pozostaje również branża hotelarska oraz restauracje. W trakcie majówki można spodziewać się kontroli, które stróże prawa będą przeprowadzać wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej oraz innych podmiotów uprawnionych do tego typu kontroli.

Sopoccy policjanci przypominają! 

Usta i nos muszą pozostać zasłonięte na ulicy, placach, promenadach, bulwarach, miejscach postoju pojazdów, parkingach leśnych, na terenie nieruchomości wspólnych (np. na klatce schodowej). Usta i nos mogą zostać odsłonięte tylko i wyłącznie w lesie, parku i na plaży.

Chrońmy siebie i innych!

Źródło: Komenda Miejska Policji w Sopocie

[ZT]8504[/ZT]

[ALERT]1619784884136[/ALERT]

 

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

ObserwatorObserwator

0 0

Ojejku .... jacy oni pracowici ... ale jak jakiś *%#)!& szarżował po moinciaku i molu samochodem to ich jakoś nie było w pobliżu . Są zawsze tam gdzie można komuś łatwo mandat wlepić. Przy sprawach trudniejszych upsss nikogo nie ma ...... 21:26, 30.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

goldenmengoldenmen

0 0

Strachy na lachy ponieważ sanepid nie zdąży nawet dostarczyć decyzji o karze a juz ja umorzy z mocy prawa. Na odebranie listu ma sie 2 tyg a przepis mówi ze gdy w trakcie między wystawieniem a odebraniem decyzji zmieni się przepis prawny a to sie stanie bo 8 otwieraja się hotele, nie dostarczona decyzja sanepidu traci moc prawną. Na pracuja się biedni policjanci i znów na darmo to będa robili bo nawet przedsiębiorcy nie beda musieli palcem kiwnąć.

Dlaczego policja wprowadza w błąd obywateli i cytuja miejsca gdzie nie trzeba zasłaniać ust i nosa ale pomijają nie które? 11:49, 01.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%