Zamknij
REKLAMA

"Musimy wykonać mały krok wstecz". Rząd zdecydował się na regionalizację obostrzeń

15:24, 24.02.2021 | Emil Bogumił
Skomentuj
REKLAMA

Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował na konferencji prasowej, że w najbliższych dniach zaostrzenie obostrzeń dotknie jedynie województwa warmińsko-mazurskiego, które charakteryzuje się najwyższym wskaźnikiem zakażeń. Potwierdził także konieczność stosowania maseczek chroniących nos i usta.

Jesteśmy już w sytuacji, kiedy średnia dzienna na tle ostatniego tygodnia osiągnęła poziom 8 tys. przypadków, a tydzień temu było niecałe 6 tys. przypadków. Czyli z tygodnia na tydzień obserwujemy wzrost o blisko 1/3 - przyznał minister zdrowia. 

Powrót do części restrykcji nastąpi w województwie warmińsko-mazurskim od 27 lutego.

Nauka w klasach I-III wraca do trybu zdalnego. Zamknięte zostaną galerie, muzea, kina, hotele, korty, baseny i inne miejsca użyteczności publicznej - ogłosił Adam Niedzielski. 

W województwie warmińsko-mazurskim liczba nowych zakażeń na 100 tys. mieszkańców wyniosła 44,8 w ciągu tygodnia. Drugi najwyższy wynik odnotowano w Pomorskiem (32) i Lubuskiem (27,4). Najmniej nowych zakażeń w ostatnim tygodniu odnotowano w województwie opolskim (11,4). Szczegółowe dane przedstawia regularnie analityk Piotr Tarnowski.

Minister Adam Niedzielski przyznał też, że wszędzie tam, gdzie dotychczas obowiązywało zakrywanie nosa i ust, przepis zostanie doprecyzowany koniecznością zakładania maseczek. Szef resortu zdrowia zaznaczył, że przyłbice mogą stanowić jedynie dodatkowy element ochronny. Rząd, w związku z trudną sytuacją epidemiczną w Czechach i na Słowacji, postanowił, że osoby wracają z tych państw będą poddawane 10-dniowej kwarantannie.

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%