Zamknij

Pół miliona złotych za obraz w Sopockim Domu Aukcyjnym! Prace Zdzisława Beksińskiego znów biją rekordy

14:25, 22.02.2021 P.S Aktualizacja: 18:02, 22.02.2021
Skomentuj Fot. Sopocki Dom Aukcyjny - Facebook - Transmisja z aukcji Fot. Sopocki Dom Aukcyjny - Facebook - Transmisja z aukcji

Zawrotna cena za obraz Zdzisława Beksińskiego! W ostatnią sobotę Sopocki Dom Aukcyjny przeprowadził Aukcję Sztuki Fantastycznej. Choć licytacje odbyły się bez udziału publiczności, to emocji nie brakowało. Uczestnicy aukcji zabiegali o dzieła wybitnych artystów za pośrednictwem aplikacji lub strony internetowej.

Aukcję otworzyła licytacja obrazu Zdzisława Beksińskiego. Dzieło zostało namalowane w 1970 roku. Technika: olej na płótnie. Choć cena wywoławcza wynosiła 280 tysięcy złotych, wartość sprzedaży była znacznie wyższa. Choć licytujący byli gotowi zapłacić zawrotne sumy, to obraz sprzedano za cenę zbliżoną do przewidywań ekspertów. Estymacja dla tego dzieła wynosiła 450-550 tys. zł. Rzeczywista cena sprzedaży wyniosła natomiast pół miliona złotych!

Obraz Zdzisława Beksińskiego został wylicytowany w 16. rocznicę śmierci autora.

Zdzisław Beksiński, Bez tytułu, 1970, olej, płyta, 123 × 98 cm

Wśród licytowanych dzieł znalazły się także prace innych artystów. Uczestnicy licytacji przebijali się, zabiegając o obrazy i rzeźby takich twórców jak: Rafał Olbiński, Jacek Yerka, Tomasz Sętowski, Maksymilian Novák-Zempliński, Tomasz Alen Kopera, Zbigniew Hinc, Siegfried Zademack, Peter Gric, Jarosław Kukowski, Leszek Żegalski, Ryszard Rosiński, Rafał Kowalski, Jarosław Jaśnikowski, Jacek Szynkarczuk, Maja Borowicz, Arkadiusz Dzielawski, Zbigniew Oporski, Jan Stokfisz, Edward Szutter, Anastazja Markovych, Dariusz Ślusarski, Waldemar J. Marszałek, Janusz Szpyt, Marzena Machaj, Mikołaj Sętowski, Rafał Masiulaniec, Kamil Kukla, Łukasz Jaruga, Ewa Skaper, Krzysztof Powałka i inni.

Z pełnym katalogiem można zapoznać się - TUTAJ.

Łącznie pod młotek trafiło 60 prac 40 różnych artystów. O ich zakup zabiegało blisko 200 osób.

[ZT]6648[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%