Zamknij
REKLAMA

Jak pozbyć się choinki po Bożym Narodzeniu? ZOM Sopot odbierze drzewka w wyznaczonym terminie

10:53, 14.01.2021 | P.S
Skomentuj
REKLAMA

Święta już za nami i coraz większa część z nas rozważa pozbycie się drzewka choinkowego. Jeśli nie zrobiliście tego w okolicach Nowego Roku lub święta Trzech Króli, mamy dla Was kilka wskazówek dotyczących tego, jak pozbyć się choinki. Oczekując na odbiór drzewka przez pracowników Zakładu Oczyszczania Miasta, powinniśmy uwzględnić poprawną segregację odpadów.

BIO czy odpady zielone?

Wraz z początkiem 2021 roku, Sopot został objęty obowiązkiem segregowania odpadów z uwzględnieniem dodatkowej frakcji. Śmieci będziemy segregowali na metale i tworzywa sztuczne, papier, szkło, odpady zielone, odpady resztkowe (zmieszane) oraz odpady biodegradowalne, obejmujące resztki jedzenia oraz roślin. Warto jednak pamiętać, że choć rośliny ogrodowe czy drzewka świąteczne ulegają naturalnemu procesowi rozkładu, to w ramach selektywnej zbiórki odpadów klasyfikowane są jako odpady zielone. Wprowadzona niedawno frakcja odpadów BIO obejmuje przede wszystkim odpady kuchenne: obierki z owoców i warzyw, owocowo-warzywne pozostałości po posiłkach, przeterminowane resztki żywności pochodzenia roślinnego, resztki przetworów mącznych, przeterminowana żywność (bez opakowania), skorupki jaj czy fusy po kawie i herbacie.

W okresie poświątecznym ZOM prowadzi odbiór drzewek choinkowych w ramach zbiórki odpadów zielonych. Odpady te należy składować w brązowych workach, a gałęzie nie niemieszczące się w worku należy składować obok niego. Oprócz tego w ramach segregacji na odpady zielone uwzględnione są także liście, skoszona trawa, drobne gałęzie oraz resztki kwiatów ciętych i doniczkowych. Aby zamówić worki na odpady zielone wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej ZOM.

Kiedy odbiór odpadów?

Z harmonogramem odbioru odpadów zielonych można zapoznać się tutajPrzed wystawieniem drzewka do odbioru powinniśmy pamiętać o tym, aby upewnić się, czy nie pozostały na nim żadne dekoracje, w tym m.in. bombki, łańcuchy czy inne ozdoby.

W styczniu zaplanowano odbiór odpadów zielonych w dwóch terminach dla każdego rejonu. Są to kolejno 14 i 28 stycznia (rejon 1 i 2) oraz 7 i 21 stycznia (rejon 3 i 4).

Źródło: ZOM Sopot

[ZT]7046[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA