Zamknij
REKLAMA

Sopot: Zdewastował tunel przy Ergo Arenie! Swoją "sztuką" pochwalił się na Youtube

14:45, 17.11.2020 | P.S
Skomentuj
REKLAMA

Grafficiarz, który zdewastował przejście podziemne przy Ergo Arenie, może ponieść konsekwencje swoich lekkomyślnych decyzji. Mężczyzna w połowie października zamieścił film w serwisie Youtube, na którym zaprezentował, jak wykonuje wątpliwej jakości malowidła. Co istotne - wandal posługujący się podpisem "Smerf" nie zasłonił twarzy.

Film przedstawiający akt wandalizmu został umieszczony na kanale liczącym ponad tysiąc subskrypcji. Jak się okazuje, nie wszyscy widzowie byli zachwyceni twórczością trójmiejskiego vlogera, znanego jako Smerf. Po tym jak mężczyzna pochwalił się swoim "dziełem", prowadząc relację na żywo, sprawa została nagłośniona w Raporcie z Trójmiasta na portalu trojmiasto.pl i szybko stała się przedmiotem zainteresowania sopockiej policji..

– Po tym, jak na portalu internetowym ukazała się informacja o mężczyźnie umieszczającym napisy na ścianie tunelu, sprawą od razu zajęli się sopoccy policjanci. W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze m.in. zabezpieczyli materiał filmowy, przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz ustalili zarządzającego tym terenem – wyjaśnia st. asp. Lucyna Rekowska, oficer prasowy  Komendanta Miejskiego Policji w Sopocie.

Po publikacji artykułu Rafała Borowskiego na łamach Trojmiasto.pl, twórca graffiti postanowił złożyć wyjaśnienia na Komendzie Miejskiej Policji w Sopocie. 

– Dziś przed południem mający związek ze sprawą mężczyzna sam zgłosił się do sopockiej komendy. Na podstawie analizy zgromadzonych dowodów policjanci przedstawili 40-letniemu mieszkańcowi Gdańska zarzuty dotyczące dwóch wykroczeń, tj. umieszczenia bez zgody zarządzającego kilkunastu napisów na ścianie tunelu oraz w tym samym miejscu zaśmiecenia miejsca publicznego poprzez wyrzucenie puszki. Sprawca przyznał się do tych zarzutów i złożył wyjaśnienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd, do którego policjanci skierują wniosek o ukaranie. Funkcjonariusze sprawdzają też, czy mężczyzna nie ma na swoim koncie innych czynów – informuje rzeczniczka prasowa.

[ALERT]1605619466406[/ALERT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

:):)

0 0

Dzięki Bogu, że to *%#)!& ;) cały tunel powinien wyczyścić smerfastycznie. 21:36, 18.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA