Zamknij
REKLAMA

Sopot: Nielegalna dyskoteka w czerwonej strefie! Policja ujawniła rażące naruszenia przepisów

15:00, 16.10.2020 | P.S
Skomentuj Fot. Komenda Miejska Policji w Sopocie
REKLAMA

Od 3 października br. Sopot objęty jest czerwoną strefą. Mając na celu przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa policjanci każdego sprawdzają jak osoby stosują się do wprowadzonych przepisów, zwłaszcza pod kątem zasłaniania twarzy, godzin otwarcia lokali i prowadzenia dyskotek. Niestety nie wszyscy stosują się do tych przepisów.

Od 10 października br., kiedy to zostały zaostrzone obostrzenia w strefie czerwonej, policjanci zastosowali sankcje wobec 74 osób za złamanie obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz naruszenia przepisów dot. przemieszczania się, tj. wobec 61 osób zastosowano mandaty, a wobec 13 zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu. Mundurowi ujawnili też, że w jednym lokalu prowadzona jest dyskoteka. Przypominamy, że od jutra wchodzą w życie nowe przepisy dot. walki z koronawirusem. Stosujmy się do nich i razem dbajmy o bezpieczeństwo.

Rosnąca liczba zachorowań pokazuje, że należy powziąć wszelkie środki ostrożności, które zminimalizują ryzyko zakażeń. Od 3 października br. Sopot objęty jest czerwoną strefą, a policjanci mając na celu przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się pandemii każdego dnia sprawdzają, jak osoby stosują się do obowiązujących przepisów. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na kwestię zasłaniania twarzy, przemieszczania się, godzin otwarcia lokali i prowadzenia dyskotek w lokalach.

Od 10 października br., kiedy to zostały zaostrzone przepisy w strefie czerwonej, policjanci zastosowali sankcje wobec 74 osób za złamanie obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz naruszenia przepisów dot. przemieszczania się, tj. wobec 61 osób zastosowano mandaty, a wobec 13 zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu. Policjanci pouczali też osoby za niewłaściwe noszenie maseczki lub chusty na twarzy, którymi zgodnie z przepisami mamy zasłonić usta i nos. W trakcie prowadzonych działań mundurowi ujawnili również w jednym z lokali w centrum miasta, że prowadzona jest dyskoteka i o tych rażących naruszeniach przepisów powiadomili już sanepid, który może nałożyć karę w wysokości do 30 tys. zł.

Sopoccy policjanci przypominają, że od soboty, 17 października br., w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa. Między innymi zmieni się funkcjonowanie punktów gastronomicznych, działalność basenów i siłowni, a także maksymalna liczba uczestników zgromadzeń publicznych. Wyjątkiem są ograniczenia dotyczące wesel i innych uroczystości rodzinnych – one zaczną obowiązywać od 19 października.

W strefie czerwonej, którą objęty jest Sopot, obowiązywać będą następujące przepisy:

  • ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych - w sklepach o powierzchni do 100 m2 - 5 osób na kasę, w sklepach o powierzchni powyżej 100 m2 - 1 osoba na 15 m2;
  • od 19.10 - zakaz organizacji imprez okolicznościowych (wesela, konsolacje i inne);
  • podczas uroczystości religijnych nie więcej niż 1 osoba na 7m2,
  • w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 10 osób;
  • w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie w trybie zdalnym (z wyłączeniem zajęć praktycznych).

Oprócz tego w strefie czerwonej obowiązują takie same zasady bezpieczeństwa jak w strefie żółtej:

  • lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6:00 – 21:00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21:00  wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos;
  • ograniczenie liczba osób w transporcie publicznym – zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc;
  • wydarzenia sportowe bez udziału publiczności;
  • w wydarzeniach kulturalnych max. 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność;
  • zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni.

Przypominamy też, że od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-12:00 w sklepie, aptece i na poczcie przebywać mogą wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia.

Bądźmy odpowiedzialni. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje, bliskich oraz osób, które są obok nas. Sopoccy funkcjonariusze nadal będą prowadzić wzmożone działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, a każdy przypadek naruszenia obowiązujących przepisów spotka się z reakcją Policji.

Informacje na temat obowiązujących przepisów w danym regionie znajdują się na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/koronawirus.

Komenda Miejska Policji w Sopocie

[ZT]6155[/ZT]

[ALERT]1602847226863[/ALERT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (10)

W poszukiwaniu chlebW poszukiwaniu chleb

10 4

No dziwne, bezsensowne i bezprawne przepisy pozbawiają ludzi chleba a Ci robią co mogą aby zapewnić byt sobie i swoim rodzinom, nawet ryzykując umorzeniem sprawy w sądzie ;) Właśnie tak, sanepidy przyznają, że działania rządu są bezprawne. Wszystkie wnioski o ukaranie są umarzane w sądach, ponieważ nie maja żadnego umocowania w prawie. Rząd ogranicza nasze prawa pod pretekstem walki z czym? no z czym? Z grypą hahaha. 90% ludzi już ma tego wirusa i nawet się o tym nie dowie, kilka procent odczuje katarek a marginalna ilość starszych osób w bardzo ciężkim stanie może stracić życie w wyniku infekcji. Tak było jest i będzie, ludzie umierają i umierać będą. Musimy nauczyć się, żyć z tym wirusem tak jak z każdym innym, nie jest to powód do terroru na obywatelach. Wiem, że większość ludzi to widzi i rozumie, ale musicie się wyłamać i przestać nosić ten knebel na twarzy, pokażcie, że jesteś ludźmi myślącymi, potrafiącymi wyciągać wnioski, na podstawie rzetelnych danych a nie opinii o dziwo ciągle tych samych pseudo ekspertów w telewizji. Jest nas coraz więcej, co pokazują wszechobecne protesty na całym świecie, musimy walczyć, nie wiemy co nas czeka, akceptując obecne bezsensowne i bezprawne restrykcje dajemy rządzącym przyzwolenie na dalsze zniewolenie. Nie bójcie się konfrontacji z policją czy sanepidem, gdy będą chcieli was ukarać za brak maski, pozwólcie się wylegitymować i nie przyjmujcie mandatu, wniosek pójdzie do sądu i sprawa zostanie umorzona, ponieważ rozporządzenia nie mają umocowania w prawie. I mieć nie będą nawet jeśli przejdzie ustawa którą chcą obecnie przepchnąć. Jakiekolwiek ograniczenie swobód obywatelskich były by zgodne z prawem tylko i wyłącznie gdyby został wprowadzony stan wyjątkowy, stan klęski żywiołowej lub stan wojenny. Jak wiemy rząd tego nie zrobił i nie zrobi. Dlaczego? Ponieważ po pierwsze w przypadku wprowadzenia jednego z powyższych stanów, musi zostać odgórnie ustalony czas jego trwania (regulują to przepisy) oraz po jego zakończeniu wszystkim ludziom poszkodowanym podczas trwania jednego z tych stanów rząd musi wypłacić odszkodowania za poniesione straty. W obecnym formacie, władza robi co chce, nie wiemy kiedy to się skończy ani co będzie dalej i nikt nie dostanie odszkodowań. Jedyna nadzieja w nas, czas się przeciwstawić i pokazać kto rządzi w Polsce, a rządzimy my, obywatele. Pozdrawiam myślących ludzi. 19:49, 16.10.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

&&

1 2

A kysz foliarzu !!!!! #*@_?!# 13:31, 17.10.2020


WilllWilll

1 1

Napisane 70 lat temu a zdaje się że dziś ...

" Jeden młody diabeł zapytał starego : Jak ci się udało zaprowadzić do piekła aż tyle dusz? Stary diabeł odpowiedział : Wzbudziłem w nich strach! Odpowiedział młody :
Super robota! A czego się bali? Wojen? Głodu? Odpowiedział stary :Nie, bali się choroby!
Na to młody : czy to znaczy, że nie zachorowali? Nie umarli? Nie było dla ratunku ?
Stary odpowiedział : ależ nie,... zachorowali, umarli, a ratunek był. Młody diabeł zdziwiony odpowiedział : to w takim razie nie rozumiem???
Stary odpowiedział :
Wiesz oni wierzyli, że jedyną rzeczą, którą muszą zatrzymać każdym kosztem przy sobie jest ich życie. Przestali się przytulać, witać ze sobą. Oddalili się od siebie. Zrezygnowali ze wszystkich kontaktów społecznych i z wszystkiego co było ludzkie! Później skończyły im się pieniądze, stracili pracę, ale to był ich wybór, bo bali się o swoje życie, dlatego zrezygnowali z pracy nie mając nawet chleba. Wierzyli ślepo we wszystko, to co słyszeli i czytali w gazetach. Zrezygnowali z wolności, nie wychodzili z własnych domów dosłownie nigdzie. Przestali odwiedzać rodzinę i przyjaciół. Świat zamienił się w taki obóz koncentracyjny bez przymuszania ich do niewoli. Zaakceptowali wszystko!!!
Tylko dlatego, by przeżyć chociaż jeszcze jeden mizerny dzień.... I tak żyjąc, umierali każdego dnia!!! I właśnie w taki oto sposób było mi bardzo łatwo zabrać ich mizerne dusze do piekła .....

C.S. Lewis - "Listy starego diabła do młodego '' książka z 1941😥 07:03, 19.10.2020


DawidDawid

7 8

Bardzo dobrze niech się bawią po to jest życie żeby żyć a nie słuchać depów z rządu nie ma żadnej panademi !!!
Jest tylko teroryzm ludzkości 17:30, 17.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WilllWilll

0 0

Napisane 70 lat temu a zdaje się że dziś ...

" Jeden młody diabeł zapytał starego : Jak ci się udało zaprowadzić do piekła aż tyle dusz? Stary diabeł odpowiedział : Wzbudziłem w nich strach! Odpowiedział młody :
Super robota! A czego się bali? Wojen? Głodu? Odpowiedział stary :Nie, bali się choroby!
Na to młody : czy to znaczy, że nie zachorowali? Nie umarli? Nie było dla ratunku ?
Stary odpowiedział : ależ nie,... zachorowali, umarli, a ratunek był. Młody diabeł zdziwiony odpowiedział : to w takim razie nie rozumiem???
Stary odpowiedział :
Wiesz oni wierzyli, że jedyną rzeczą, którą muszą zatrzymać każdym kosztem przy sobie jest ich życie. Przestali się przytulać, witać ze sobą. Oddalili się od siebie. Zrezygnowali ze wszystkich kontaktów społecznych i z wszystkiego co było ludzkie! Później skończyły im się pieniądze, stracili pracę, ale to był ich wybór, bo bali się o swoje życie, dlatego zrezygnowali z pracy nie mając nawet chleba. Wierzyli ślepo we wszystko, to co słyszeli i czytali w gazetach. Zrezygnowali z wolności, nie wychodzili z własnych domów dosłownie nigdzie. Przestali odwiedzać rodzinę i przyjaciół. Świat zamienił się w taki obóz koncentracyjny bez przymuszania ich do niewoli. Zaakceptowali wszystko!!!
Tylko dlatego, by przeżyć chociaż jeszcze jeden mizerny dzień.... I tak żyjąc, umierali każdego dnia!!! I właśnie w taki oto sposób było mi bardzo łatwo zabrać ich mizerne dusze do piekła .....

C.S. Lewis - "Listy starego diabła do młodego '' książka z 1941 07:03, 19.10.2020


AniestejziaAniestejzia

0 0

Paranoja. Dobrze ze był otwarty !!!! Kto odda pieniądze tym wszystkim przedsiębiorcą których obostrzenia najbardziej dotykają?!?!?! Jak zbankrutują kto da tym ludziom miejsce pracy ?? Państwo ?!?! 😂 PS. Ciekawe co to za klub działał jestem ciekawa :) 08:27, 20.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

......

0 0

jak umrą na covid nie będą potrzebować pieniędzy... proste. 15:04, 20.10.2020


SopociankaSopocianka

0 0

ktoś tu chyba kasuje komentarze bo było dziesiątki komentarzy wyśmiewających wielce panów policjantów a nagle 7 :D świetnie :D zaraz nielegalne będzie całe życie i wyrażanie opinii .
11:22, 21.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AsiaAsia

0 0

https://www.polsatnews.pl/wideo/zostala-zakopana-zywcem-tropem-kornelii-ruszyli-rodzice-zamiast-policji_6777944/?ref=article


Policja zamiast szukać morderców , bronić ludzi w potrzebie goni ludzi bez maseczek i szuka nielegalnych dyskotek . Brawo dla policji bo liczą się priorytety ...
12:08, 21.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AsiaAsia

0 0

https://www.polsatnews.pl/wideo/zostala-zakopana-zywcem-tropem-kornelii-ruszyli-rodzice-zamiast-policji_6777944/?ref=article


Policja zamiast szukać morderców , bronić ludzi w potrzebie goni ludzi bez maseczek i szuka nielegalnych dyskotek . Brawo dla policji bo liczą się priorytety ...
13:01, 21.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA