Zamknij
REKLAMA

Sopot: Wichura pustoszy miasto! Powalone drzewa i zamknięte ulice [FOTO]

11:16, 14.10.2020 | P.S
Skomentuj Fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Sopocie
REKLAMA

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, od wtorkowego wieczoru mieszkańcy Sopotu zmagają się z silnym wiatrem siejącym spustoszenie na ulicach miasta. Powalone drzewa, złamane gałęzie i nieprzejezdne ulice to skutki wichury, która nawiedziła wybrzeże. 

Sopockie służby prowadzą działania mające na celu zabezpieczenie miejsc, w których może dojść do zagrożenia zdrowia lub życia mieszkańców. Cześć ulic pozostaje nieprzejezdna. Strażacy nieprzerwanie walczą ze skutkami wichury.

- W związku z aktualnie panującymi trudnymi warunkami atmosferycznymi - silny wiatr, opady deszczu - prowadzimy działania przy trzech zdarzeniach, ul. Krasickiego (zdjęcie z linia energetyczna), Armii Krajowej oraz Sobieskiego (zdjęcie drzewo pochylone nad jezdnia, droga zamknięta). Ponadto odnotowaliśmy w godzinach porannych inne 3 zdarzenia związane z usuwaniem powalonych drzew i złamanych gałęzi - informował kpt. Janusz Gawlak z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Sopocie.

Po godzinie 11.20 strażacy poinformowali także o zamknięciu ul. Grunwaldzkiej. W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi wyłączone z użytku zostały również sopockie cmentarze oraz głowica molo. Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dzisiejszy wiatr może osiągać w porywach nawet do 95 km/h. W trosce o bezpieczeństwo apelujemy o pozostanie w domach.

Fot. linia energetyczna na ul. Krasickiego

Fot. linia energetyczna na ul. Krasickiego / Fot. ul. Grunwaldzka

Fot. drzewo pochylone nad jezdnią - ul. Sobieskiego

[ZT]6157[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA