Zamknij
REKLAMA

Niebezpieczne skutki wichur w Sopocie: połamane drzewa, zamknięte cmentarze i molo

10:27, 14.10.2020 | A.N
Skomentuj Fot. Jacek Ojak, Facebook (Sopot Moje Miasto)/Urząd Miasta Sopotu
REKLAMA

Od wtorkowego wieczoru sopocianie zmagają się z silnymi podmuchami wiatru oraz opadami deszczu. Wichura zmusiła władze miasta do zamknięcia cmentarzy oraz głowicy molo. Służby podejmują interwencje w sprawie powalonych drzew.

Sopockie służby zabezpieczają miejsca, w których drzewa z powodu silnie wiejącego wiatru stanowią bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Ulica Sobieskiego jest zamknięta od ul. Książąt Pomorskich do ul. 3 maja. Rosnące w tym rejonie drzewo pochyliło się do jezdni. Konieczne będzie jego wycięcie. Na miejscu są Straż Miejska i Straż Pożarna. Drzewa przewróciły się na ul. Armii Krajowej, na wysokości UG (Wydział Zarządzania), a także na ul. Polnej.

[ZT]6158[/ZT]

Z uwagi na sztormową pogodę i towarzyszące jej silne porywy wiatru zamknięta jest głowica sopockiego molo.

Wprowadzony został zakaz wchodzenia na sopockie cmentarze. Na bramach wejściowych nekropolii pojawiły się stosowne tabliczki. Prewencyjnie zamknięte zostało także przejście wzdłuż potoku Elizy (prowadzące od ul Sobieskiego do wys. Urzędu Miasta).

Apelujemy by osoby, które nie muszą wychodzić z domów, w domach pozostały. Jeśli ktoś musi wyjść, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, a zwłaszcza unikanie parków, skwerów i miejsc porośniętych wysokimi drzewami. Również parkując samochody warto zwracać uwagę na drzewa i wszystko inne, co może uszkodzić parkujące auto. Należy też zabezpieczyć przedmioty pozostawione na tarasach czy balkonach – porwane z wiatrem mogą wyrządzić komuś krzywdę.

Synoptycy prognozują na dziś umiarkowane, momentami silne opady deszczu. Północno-wschodni wiatr może osiągać w porywach prędkość do 70 km/h. Nad morzem wiatr początkowo silny i bardzo silny, od 40 km/h do 60 km/h, w porywach do 85 km/h, powoli słabnący, północno-wschodni. Przewidywane niekorzystne zjawiska pogodowe mogą się utrzymywać do późnych godzin nocnych (15 października br.).

Źródło: Urząd Miasta Sopotu

(A.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA